Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Nikon Z

  1. #1

    Domyślnie Nikon Z

    Nieszczęśliwe to oznaczenie bezlusterkowców Nikona literką "Z".
    Dla nas Polaków jest to przyimek i we wszelkich poszukiwaniach informacji na temat Nikonów, czy też obiektywów przysparza wiele problemów. Google interpretuje to jako poszukiwanie "Nikona Z czymś". Sprawa wydawała się beznadziejna do czasu, kiedy rosyjscy faszyści obrali "Z" jako o swoją swastykę.
    Może Nikon przerzuci się na inną literę?
    Nikon Z50

  2. #2

    Domyślnie

    Najtaniej będzie na Ź. Albo domalują jeszcze jedną Z-etkę poziomo - jak w podhalańskich krzyżykach niespodzianych.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janu3 Zobacz posta
    Nieszczęśliwe to oznaczenie bezlusterkowców Nikona literką "Z".
    Dla nas Polaków jest to przyimek i we wszelkich poszukiwaniach informacji na temat Nikonów, czy też obiektywów przysparza wiele problemów. Google interpretuje to jako poszukiwanie "Nikona Z czymś". Sprawa wydawała się beznadziejna do czasu, kiedy rosyjscy faszyści obrali "Z" jako o swoją swastykę.
    Może Nikon przerzuci się na inną literę?
    nadinterpretacja
    Czyli generalnie koncern Nissana czy Kawasaki też się mają wycofać/zmienić serię swoich produktów?

    W sumie gorsze powiązania by były gdyby ten przechwycony aparat z drona był z-ką a nie canonem xD
    Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N85/1.8s || SB-600 || YN560

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4

    Domyślnie

    W firmie, w której pracuję, zakupiono jeszcze przed wojną laptopy Z book HP z dużą literą Z tam gdzie inne mają np nadgryzione jabłko i teraz ludzie zaklejają te Zetki.

  5. #5

    Domyślnie

    Zakazać emisji Zorro!
    A tego rosyjskiego łobuza powiesić!
    Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N85/1.8s || SB-600 || YN560

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Zakazać emisji Zorro!
    A tego rosyjskiego łobuza powiesić!
    Zorro zostawić! Łobuza powiesić!!
    Pomijając obecną sytuację to nie zmienia faktu, że litera Z w j. polskim to przyimek. Dosyć często wyszukiwarki dają fałszywe wyniki w poszukiwaniu wyrazów Nikon Z......
    Nikon Z50

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    nadinterpretacja
    Podobnie jak z tym WARSem.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janu3 Zobacz posta
    Zorro zostawić! Łobuza powiesić!!
    Pomijając obecną sytuację to nie zmienia faktu, że litera Z w j. polskim to przyimek. Dosyć często wyszukiwarki dają fałszywe wyniki w poszukiwaniu wyrazów Nikon Z......
    Niestety. Kiedyś szukałem Z6II na olx więc pisałem "Nikon z6" i dostałem "nikon z obiektywem i coś tam 6" xD
    Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N85/1.8s || SB-600 || YN560

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9

    Domyślnie

    Zaczęła się jakaś paranoja. Podobno nie należy już słuchać Czajkowskiego, czytać Puszkina, czy oglądać obrazów Musorgskiego. To tylko przykłady, bo jest tego dużo, dużo więcej. Ale czy to ma sens? Nie ma. Oni przecież nie byli kumplami obecnych władz na Kremlu. Idąc tym tropem nie powinniśmy też słuchać Bacha, Wagnera i wielu innych, bo Hitler też był zbrodniarzem. Możemy pójść jeszcze dalej i wykreślić wszystkich naszych artystów, bo przecież kiedyś ojciec naszego króla wyrzynał ukraińskich chłopów tysiącami. Może nie dajmy się zwariować. A literę Z (w ruskim alfabecie takiej litery nie ma) mamy wykreślić ze wszystkich alfabetów świata? Coś tu się komuś chyba pokręciło. I żeby było jasne - nie popieram tego, co ci bandyci robią teraz w Ukrainie. To są podłe zbrodnie wojenne, które powinny być rozliczone, a ich sprawcy powinni zgnić w więzieniach.
    Jacek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Zaczęła się jakaś paranoja. Podobno nie należy już słuchać Czajkowskiego, czytać Puszkina, czy oglądać obrazów Musorgskiego. To tylko przykłady, bo jest tego dużo, dużo więcej. Ale czy to ma sens? Nie ma. Oni przecież nie byli kumplami obecnych władz na Kremlu. Idąc tym tropem nie powinniśmy też słuchać Bacha, Wagnera i wielu innych, bo Hitler też był zbrodniarzem. Możemy pójść jeszcze dalej i wykreślić wszystkich naszych artystów, bo przecież kiedyś ojciec naszego króla wyrzynał ukraińskich chłopów tysiącami. Może nie dajmy się zwariować. A literę Z (w ruskim alfabecie takiej litery nie ma) mamy wykreślić ze wszystkich alfabetów świata? Coś tu się komuś chyba pokręciło. I żeby było jasne - nie popieram tego, co ci bandyci robią teraz w Ukrainie. To są podłe zbrodnie wojenne, które powinny być rozliczone, a ich sprawcy powinni zgnić w więzieniach.
    Ale mój post nie jest o tym. Bardziej o przyimku Z. (Wtrącenie o zmianie litery Z ze względu na obecną sytuację, proszę traktować z przymrużeniem oka)

    - - - - kolejny post - - - - - -
    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Niestety. Kiedyś szukałem Z6II na olx więc pisałem "Nikon z6" i dostałem "nikon z obiektywem i coś tam 6" xD
    OLX jest koronnym przykładem pomieszania Nikon Z, Nikkora Z, a jak jeszcze dojdzie do tego Nikon Z50 i obiektyw Nikkor Z50 lub obiektywy 50mm innych producentów to się już robi niezła jazda.
    To tak jakby Anglikom zaproponować Nikona w wersji "with", a Niemcom w wersji "mit"
    Ostatnio edytowane przez janu3 ; 12-04-2022 o 09:59
    Nikon Z50

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •