Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Odszumianie POMOC

    Witam, działam na Rawach i mam takie pytanie. Obrabiam foto w rozmiarze 6016x4016 jest ładnie odszumione itp.
    Ale gdy je zapisuje np na rozmiar 2500x1669 zapisuje na jpg i włączam to już szumy widać, dlaczego tak jest ?

    Wydaje mi się, że właśnie im mniejsza rozdzielczość tym szumy mniejsze powinny być ?

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    To byś przykład wrzucił, a nie tak.

    Powiększ zdjęcie do 100% i wtedy szum oceniaj, bo coś mi się zdaje że będą takie same.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  3. #3

    Domyślnie

    @Dav3 teoretycznie powinno być nawet na odwrót. Na mniejszym zdjęciu te szumy powinny się jeszcze bardziej zgubić. A może zapisujesz do .jpg w jakiejś słabej jakości i po prostu program niszczy zdjęcie przy konwersji.
    Sprawdź jakie masz ustawienia w programie i jak pisał @kipcior, podaj konkretne zdjęcie jako przykład to zobaczymy.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    @Dav3 teoretycznie powinno być nawet na odwrót. Na mniejszym zdjęciu te szumy powinny się jeszcze bardziej zgubić. A może zapisujesz do .jpg w jakiejś słabej jakości i po prostu program niszczy zdjęcie przy konwersji.
    Sprawdź jakie masz ustawienia w programie i jak pisał @kipcior, podaj konkretne zdjęcie jako przykład to zobaczymy.
    Daje do JPG ale daję rozdzielczość itp wszystko na MAXA własnie żeby była jak najlepsza jakość itp, a są to zdjęcia z prywatnych imprez które niestety nie mogę udostępnić. Chodzi o to, że w Camera Raw jak mam oryginalne foto i odszumię je to nie widać szumu, a jak potem zapisuje do JPG i pomniejszam to widać te szumy :/

  5. #5

    Domyślnie

    Pomniejszasz czy "...daję rozdzielczość itp. wszystko na MAXA". Co ma do tego rozdzielczość?
    Udostępnić możesz fragment zdjęcia, zasłonić twarze....
    A na jakim ISO robisz zdjęcia? DX czy FX? Światło zastane czy lampa?
    Czy robisz tak - obrabiasz raw i eksportujesz do jpg z jednoczesnym zmniejszeniem rozmiaru zdjęcia?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Ta rozmowa przypomina trochę rozmowę ż żoną.. "kochanie auto nie chce jechać"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dav3 Zobacz posta
    Daje do JPG ale daję rozdzielczość itp wszystko na MAXA własnie żeby była jak najlepsza jakość itp, a są to zdjęcia z prywatnych imprez które niestety nie mogę udostępnić. Chodzi o to, że w Camera Raw jak mam oryginalne foto i odszumię je to nie widać szumu, a jak potem zapisuje do JPG i pomniejszam to widać te szumy :/
    Tak jak napisał @Kojocisko. Zasłoń/wytnij twarze i wstaw tu konkretne zdjęcia. Bez tego nic nie pomożemy bo nie jesteśmy jasnowidzami nie widząc namacalnie problemu. To trochę jak teleporada lekarska
    Najlepiej wstaw fotki z każdego kroku jaki robisz, czyli RAW surowy, później odszumiony, później .jpg no i ew. .jpg pomniejszony bo wspominasz o pomniejszeniu.
    Dziwne to bowiem co piszesz bo o ile przy powiększeniu bym się nie dziwił, że zaczyna być widać jakiś szum czy artefakty, ale przy pomniejszeniu to bardzo dziwne.
    Nie wstydź się, nie będziemy oceniać zdjęć pod kątem profesjonalizmu (kompozycji itp.) bo nie o to tutaj chodzi.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Pomniejszasz czy "...daję rozdzielczość itp. wszystko na MAXA". Co ma do tego rozdzielczość?
    Udostępnić możesz fragment zdjęcia, zasłonić twarze....
    A na jakim ISO robisz zdjęcia? DX czy FX? Światło zastane czy lampa?
    Czy robisz tak - obrabiasz raw i eksportujesz do jpg z jednoczesnym zmniejszeniem rozmiaru zdjęcia?
    Obrabiam przez camera raw, tam są fajnie odszumione. Zapisuje je. Potem robię akcje w Photoshopie i pomniejszam je autoamtycznie każde po koleji. I dopiero przy pomniejszonych widać jakieś szumy.
    Nikon D750, zdjęcia przy lampie SB 900 i bez.

  9. #9

    Domyślnie

    Zapisujesz jpg a potem je kolejnym programem otwierasz i pomniejszasz?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Zapisujesz jpg a potem je kolejnym programem otwierasz i pomniejszasz?
    1. Otwieram Photoshopa.
    2. Wrzucam NEFA do PS i otwiera się camera raw, tam obrabiam, odszumiam.
    3. Daje PRZEKONWERTUJ I ZAPISZ OBRAZ

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	211,7 KB
ID:	57046

    Potem pomniejszam, daje podpisy i zapisuje zdjęcie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odszumianie w ACR
    By nigel in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 11:43
  2. Odszumianie
    By mirko33 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 07:24
  3. Odszumianie
    By tomekudla in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 23:50
  4. Odszumianie....
    By Piter in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 21-09-2007, 23:18
  5. RAW + odszumianie
    By ALF in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2006, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •