Close

Strona 215 z 217 PierwszyPierwszy ... 115165205213214215216217 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 141 do 2 150 z 2164
  1. #2141

    Domyślnie

    Znów prawda...
    Jednak, gdybym miał kolejną eMkę brać, brałbym M10.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  2. #2142

    Domyślnie

    ja też

    ale autor zapytania za wąsko budżetem stoi

  3. #2143

    Domyślnie

    ok, UWA sobie odpuszczam. Na poczatek mysle o ogniskowych 35-50mm i intensywnie studiuje stronę tego Pana:
    https://www.overgaard.dk/Leica-M-Typ...a-page-30.html

    Co do aparatu, jeszcze nie podjąłem decyzji (serce mówi M9, rozum M240), ale w temacie szkieł myślę ze zacznę od Zeissow i jeśli spodoba mi się dalmierz, będę szukał głębiej w kieszeni
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  4. #2144

    Domyślnie

    Z Zeissów w tym zakresie masz 4 szkła - 35/2 (miałem, polecam, jedyny minus to brak focus taba - dotyczy zresztą wszystkich zeissów - i wielkość, choć tu bez tragedii), 35/2.8 (mniejszy ale ciemniejszy, kosztują podobnie chyba, ma większy kontrast jak chyba wszystko do leiki ze światłem 2.8 co wcale nie jest zaletą), 50/1.5 (specyficzne szkło, słowa klucze 'bokeh' i 'focus shift') oraz 50/2 (wzorcowa 50-tka).

    Mi bardzo przypadł do gustu obrazek z summarita 35. Ma focus tab, jest asph, wspaniałe rysuje i jest tylko pół działki ciemniejszy od summicrona. Myślę, że teraz jakbym kupował taki zestaw celowałbym w to szkło, o ile byłoby dostępne.

    CMOSa z m240 nie ma się co bać. Pięknie to z dedykowaną szklarnią rysuje

  5. #2145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    ok, UWA sobie odpuszczam. Na poczatek mysle o ogniskowych 35-50mm i intensywnie studiuje stronę tego Pana:
    https://www.overgaard.dk/Leica-M-Typ...a-page-30.html

    Co do aparatu, jeszcze nie podjąłem decyzji (serce mówi M9, rozum M240), ale w temacie szkieł myślę ze zacznę od Zeissow i jeśli spodoba mi się dalmierz, będę szukał głębiej w kieszeni
    kolory i obraz z m240 jest mega blisko m9..., (mnie bardziej do gustu przypadła m240 ze względu na ułatwienia przy ostrzeniu). Miałem w ręku m9, m240 i m10 z voldkami, zeissmy ZM i Leica i powiem tak jak celujesz w 35/2 ZM to szkło zjada voldka pod każdym kątem (ostrość, kolory, kontrast) więcej nie wiem czy będzie Ci sie chciało głebiej siegać :P
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  6. #2146

    Domyślnie

    Wiem że troche OT, jest ktos z Krakowa co ma M9? Ciekawi mnie użytkowanie takiego aparatu, mam co prawda tylko jeden crapowy obiektyw ale i tak chciałbym zobaczyć jak się takiego aparatu używa....
    Może też być wypożyczalnia

  7. #2147

    Domyślnie

    był swego czasu leicastore w Krakowie, ale chyba już ni ma..

    niemniej, pociąg Kraków - Warszawa 3 godziny jedzie; chyba warto je poświęcić przed ewentualnym wejściem w system za naście/dziesiąt tysięcy

  8. #2148

    Domyślnie

    Pytanie czy gra jest warta świeczki. Nie narzekam na to co mam, bardziej jestem ciekaw, dlatego jeżeli "effort" jest wysoki to odpuszczę.

  9. #2149

    Domyślnie

    Nie zgadzam się, że cmosy są bliskie obrazowaniem do M9.
    I się nie boję tego powiedzieć?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    M9 ma telewizor dziadoski i się wiesza.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I rdzewieje. Więcej grzechów nie pamiętam

  10. #2150

    Domyślnie

    Gdyby jakiś Leicowy Krakus (z M9) miał chwile na spotkanie przy kawie (stawiam kawę) lub spacer (w celach wyłącznie fotograficznych) to byłbym wdzięczny. Użytkownik jest fajniejszy niż wypożyczalnia, bo od razu będzie garść spostrzeżeń i hintów.

Strona 215 z 217 PierwszyPierwszy ... 115165205213214215216217 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ramka cyfrowa
    By Tristan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:33
  2. Zimno a cyfrowa lustrzanka
    By pic1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 12:05
  3. Technika cyfrowa
    By Max in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2005, 16:54
  4. Obróbka cyfrowa
    By gmoszkow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-12-2004, 02:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •