Close

Strona 1058 z 1914 PierwszyPierwszy ... 5855895810081048105610571058105910601068110811581558 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 571 do 10 580 z 19131
  1. #10571

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale po co ma zerkać na aps-c czy m4/3 jak do nikona i canona tamron, sigma i tokina jest mniejsza co widać na wklejonym porównaniu i tylko o to mi chodzi bo nawet jak sie pojawia biedny tamron 28-75 co kosztuje do nikona i canona grosze to jest i tak duży.
    Tamron pod lustrzanki nie jest mniejszy (tu liczą się wszystkie wymiary) a jedynie odrobinę krótszy. Znacznie większa różnica jest w wadze obu obiektywów. 28-75 waży 550g co jest jeszcze do zaakceptowania, natomiast 24-70 to już 905 gramów. Różnica ogromna.

    A ta delikatna siateczka widoczna na dwóch samplach z dpreview to podobno, jak tu niedawno pisano, "cecha" wszystkich matryc z fazowymi na ich powierzchni. Sytuacja podobno bardzo rzadko występująca, ale jak piszą dpreview podobne zjawisko udało im się zaobserwować także w aparatach innych firm. Recepty na to nie ma.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 04-03-2018 o 20:49

  2. #10572

    Domyślnie

    Ze stałek to chyba najlepiej waga/jakość wypada seria Batis
    Ale taki A7III plus batisy robi się podobny wagowo do D750 plus 1.8G

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ze stałek to chyba najlepiej waga/jakość wypada seria Batis
    Ale taki A7III plus batisy robi się podobny wagowo do D750 plus 1.8G
    R | 35 | 50 | 135

  3. #10573

    Domyślnie

    Moim zdaniem w tej kategorii lepiej wypada seria Sony ze światłem 1.8/2

  4. #10574

    Domyślnie

    Tu też fajnie widać wielkości 50-tek i 85-tek

  5. #10575

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że nikt nie kupi tych Sigm i firma trochę zmądrzeje Ale niestety obawiam się, że cena i "legendarna" już jakość optyczna zrobią swoje i ludzie w to pójdą

  6. #10576

    Domyślnie

    Sam bym to kupił, jakby było dostępne wcześniej. Albo 85/1.8. Ale wtedy był tylko Batis i GM.

  7. #10577

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2018-03-05 o 10.34.07.png
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	1,42 MB
ID:	5790

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2018-03-05 o 10.32.28.png
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,23 MB
ID:	5791


    Różnica w wadze przy zestawie z 85mm to 170g
    R | 35 | 50 | 135

  8. #10578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    ...Różnica w wadze przy zestawie z 85mm to 170g
    A jaka jest np przy zestawie z 28mm? A jaka jest przy zestawie z A7? A jaka jest różnica w rozmiarze? Zysk w wadze i rozmiarze teoretycznie jest przy krótszych ogniskowych. Przy dłuższych różnica się zaciera. Ale nawet te 170g piechotą nie chodzi, dla mnie w tej wadze mieści się kolejne szkło. Dlatego każdy powinien sobie sam odpowiedzieć na pytanie czego potrzebuje i policzyć co mu się najbardziej opłaca. Dla mnie się opłaca A7, bo np: na ostatnim wyjeździe nosiłem ją sobie z podpiętym 28/2 w kieszeni letniej kurtki. Nie potrzebowałem nawet torby. Coś czego lustrzanka mi nie da. A co do 85/1.8 to miałem obie wersje (od Nikona i od Sony). Sony jest większe i cięższe, ale jest też lepiej zbudowanie, ostrzejsze, szybsze i ma więcej ficzerów (nikkor jest jednak bardziej plastikowy). Wolałbym poświęcić coś z tego względem mniejszych rozmiarów i wagi, ale i tak nie jest to jakieś bardzo duże czy ciężkie szkło. Niemniej jednak dla tych, którzy wolą dłuższe ogniskowe argument wagi i rozmiarów w bezlustrach przestaje mieć znaczenie.

  9. #10579

    Domyślnie

    Odniosłem porównanie wagowe do A7III ponieważ to podstawowy model w ofercie producenta
    R | 35 | 50 | 135

  10. #10580

    Domyślnie

    Specką bliżej mu do D850 Ciekawe jak wagowo wyszłoby takie porównanie?

Strona 1058 z 1914 PierwszyPierwszy ... 5855895810081048105610571058105910601068110811581558 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •