Close

Strona 764 z 1914 PierwszyPierwszy ... 26466471475476276376476576677481486412641764 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 631 do 7 640 z 19131
  1. #7631

    Domyślnie

    Jest jeszcze taka apka na lapka Remote Camera Control. Dłuższy kabelek USB przeciągasz przez szparkę w szybce i siedzisz wygodnie i cykasz, tam więcej znacznie funkcji niż na fonie a z pewnością wygodnie i bardziej widać co się zrobiło.
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  2. #7632

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rmn1 Zobacz posta
    Albo raz i porządnie i 24-70/4 od forumowicza. Macie jakiś patent uniwersalny na gwiazdy? Dzisiaj czyste niebo, ma do dyspozycji własnie 24-70/4 i 50/1.4. Drogie pytanie, łączycie a7 z telefonem? Można sobie strzelać niebo siedząc w ciepłym aucie z aparatem na statywie na masce?
    Już raz przepłaciłem za szkło Sony. 24-70/4 w cenie 2.8? :/ Nein! To już bym wolał kupić jakiegoś Tamrona i przelotkę.

  3. #7633

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Już raz przepłaciłem za szkło Sony. 24-70/4 w cenie 2.8? :/ Nein! To już bym wolał kupić jakiegoś Tamrona i przelotkę.
    A mi by się nie chciało nosić kilogramowego kloca na aparacie jako podstawowe szkło

    Swoją drogą:
    5-letni 24-70/2.8 canona kosztuje 8 tysi.
    10-letni nikon 24-70/2.8 kosztuje 7,5tysia.
    Sony GM prawie 10 tysi.
    Zeiss do sony A w pierwszej wersji 7,5 w nowszej 9.5.
    Tylko sigmy i tamrony są po te 3-4 tysiące... Ale większość jest jednak po 2 razy tyle co fe24-70/4...
    Mam nadzieję że poprawiłem tym humor i uspokoiłem sumienie:P
    Ale masakra cenowa, dobrze że mi nie trzeba zoomów f2.8...
    Chociaż jak by się postarać to z bagnetu A jest trochę fajnych zoomów o różnych zakresach i światłosiłach... Używanego (9-letniego ale zazdroszczonego przez canoniarzy i nikoniarzy) zeissa 24-70/2.8 też można by było wyrywać obecnie za 3.5-4tysiące...
    A są też dziwaki typu małe M24-50/4 czy M35-70/4 albo dobrze oceniany tamron 35-135... Pewnie już nie wrócą czasy z takim wyborem różnych zoomów...

    PS. Na optycznych fotki z fe85 i fe100
    http://www.optyczne.pl/10713-news-So...%C4%99cia.html
    http://www.optyczne.pl/10712-news-So...%C4%99cia.html

    (fe24-70)
    Ostatnio edytowane przez ikit ; 16-02-2017 o 11:18
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  4. #7634

    Domyślnie

    Fajny obrazek. Na jakiej ogniskowej? Rozważę to 28mm. Zoom chyba za drogi jednak.

    100mm szału nie robi, ale to 85/1.8 jest spoko. Szkoda, że tak późno wypuścili. :P Ciekawe czy otwiera się do ostrzenia.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 16-02-2017 o 11:34

  5. #7635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    A mi by się nie chciało nosić kilogramowego kloca na aparacie jako podstawowe szkło

    Swoją drogą:
    5-letni 24-70/2.8 canona kosztuje 8 tysi.
    10-letni nikon 24-70/2.8 kosztuje 7,5tysia.
    Sony GM prawie 10 tysi.
    Zeiss do sony A w pierwszej wersji 7,5 w nowszej 9.5.
    Canon 24-40/4 3 tysie z całusem w rękę.

    Co do Morskiego oka - na wycieczki w zimie przez czerwone wierchy to targałem d700 z T16-35/2.8-4 i d90 z T70-300vc bo tam nie trzeba nieść nic więcej niż rękawiczek i termosu. Ale kiedy ma się więcej sprzętu i bardziej stromą drogę to nawet te 1500g to jest za dużo.

    Ale tak naprawdę to nie tyle waga co rozmiar mi przeszkadza, niestety nie da się tego szybko wyjąć z kieszeni stojąc na stanowisku.
    Ostatnio edytowane przez erro ; 16-02-2017 o 18:51
    Kosmici nieznanej narodowości ukradli lewackie Sony A7 sn: 3980117 oraz Voigtlander Nokton 40 MC sn:8030111 we Wrocławiu

  6. #7636

    Domyślnie

    Ikit, Twoje cz-b fotki górskie są przepiękne. Wiem, że cajs 24-70 nie taki znów kozak, ale widać, że operator sprawny i wołanie bardzo fajne. Zdjęcia bardzo miodne, przypominają mi moje stare cz-b albumy z Tatrami. To kororowe faktycznie nie teges coś, może coś z kompresją, bo jakieś pikselowo poszargane.
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  7. #7637

    Domyślnie


    Żeby nie było, z a7 w plecaku można się też wspinać, trzeba mieć tylko tolerancyjnego partnera. Na zdjęciu krecik daje ze szmaty na drugiego. 28-70 a7ii.
    Kosmici nieznanej narodowości ukradli lewackie Sony A7 sn: 3980117 oraz Voigtlander Nokton 40 MC sn:8030111 we Wrocławiu

  8. #7638

    Domyślnie

    Czy może mi ktoś wyjaśnić do czego służy przycisk na obiektywie 70-300 G OSS
    i jak się go używa ?


  9. #7639

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Fajny obrazek. Na jakiej ogniskowej?
    32/4 Jakoś specjalnie nie kombinowałem

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Rozważę to 28mm. Zoom chyba za drogi jednak.
    Nie namawiam aż tak na tego zeissa, mi on obecnie pasuje do trybu życia i obecnego zestawu szkieł i ma to czego mi potrzeba jeśli chodzi o możliwości

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    100mm szału nie robi, ale to 85/1.8 jest spoko. Szkoda, że tak późno wypuścili. :P
    Ale dobrze że jest, daje to szansę na pojawienie kolejnych 'budżetówek'. Wciąż mi brakuje budżetowego tele (które by mi pewnie starczyło), jakichś małych 24/2.8 i 20/2.8, choć 35/2 też bym chętnie przywitał bo czasem brakuje w loxii tego AFu, a jak by była dodatkowo mała MFD...
    Ale dziur jest już do 'normalnych' potrzeb coraz mniej

    Cytat Zamieszczone przez erro Zobacz posta
    Canon 24-40/4 3 tysie z całusem w rękę.

    Co do Morskiego oka - na wycieczki w zimie przez czerwone wierchy to targałem d700 z T16-35/2.8-4 i d90 z T70-300vc bo tam nie trzeba nieść nic więcej niż rękawiczek i termosu. Ale kiedy ma się więcej sprzętu i bardziej stromą drogę to nawet te 1500g to jest za dużo.

    Ale tak naprawdę to nie tyle waga co rozmiar mi przeszkadza, niestety nie da się tego szybko wyjąć z kieszeni stojąc na stanowisku.
    Za 3 tysie to może pierwsza i do tego używana bądźile wersja tego szkła canona
    Ze sprzętem to prawda, gabaryty strasznie dają w tyłek, czasem bardziej niż waga:/ Niby tele można by nosić w sztywnym pokrowcu gdzieś przypięte i łatwo dostępne ale o ile jakieś Morskie sobie można tak zaliczyć to na jakiś Kościelec bym to pewnie schował jednak do plecaka...
    Zresztą w apsc w sumie też przekładanie szkieł bardzo doskwierało, i co z tego że system lżejszy i mniejszy

    vid3 - przed kliknięciem na zdjęcie też u mnie jest ono nieostre, chyba to rzeczywiście jakaś forumowa kompresja. Ale jeszcze spróbuję uploadować zdjęcia na flickra w tej samej rozdzielczości co wchodzą na forum, może mi je flickr tak dziwnie zmienia...

    Cytat Zamieszczone przez Owain Zobacz posta
    Ikit, Twoje cz-b fotki górskie są przepiękne. Wiem, że cajs 24-70 nie taki znów kozak, ale widać, że operator sprawny i wołanie bardzo fajne. Zdjęcia bardzo miodne, przypominają mi moje stare cz-b albumy z Tatrami.
    Dziękuję za miłe słowa, trochę nad tym posiedziałem
    Z drugiej strony nie wiem, może kitem też by się dało takie zdjęcia zrobić? Grunt to ruszyć tyłek w fajną pogodę A ostrość niby zbliżona do zeissa... natomiast nie wiem jak z kontrastem, zachowaniem pod światło itd, bo w łatwych warunkach sobie wszystko radzi, klasa się pokazuje przy cięższych.
    Ale tu akurat były świetne warunki A i polarek w niektórych zdjęciach pewnie też pomógł
    To 24-240 mnie też czasem kusi ale nie wiem czy tyle naraz przewieszone przez ramię nie będzie mnie zbyt irytować. A i kwestię tele miałbym może zamkniętą na jakiś czas?

    A, jeszcze drobiazg ale w fe24-70 (na razie) nie wysuwa mi się tubus pod własnym ciężarem podczas chodzenia z aparatem co miało miejsce w wersji A apsc 16-80. Dobrze to chyba rokuje
    No i baterie oryginalne trzymają dużo lepiej energię w zimnie od zamienników (ze dwa razy lepiej). Przy aparacie cały czas na ramieniu w zimnie (z -5 było?) zeszły mi w 6-7h łażenia i ok. 120 zdjęć prawie 3 baterie (baterie też na zimnie trzymane, nie mam litości dla nich:P). Nie żeby mi to specjalnie przeszkadzało ale może komuś się przyda ta wiedza aby się zaopatrzyć na złe warunki w więcej baterii albo trzymać je (i aparat) w cieplejszym miejscu niż całkiem na zewnątrz. Niby oczywiste ale można się nie spodziewać jak szybko ta energia ucieka nawet jak się prawie nie robi zdjęć.

    Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    Czy może mi ktoś wyjaśnić do czego służy przycisk na obiektywie 70-300 G OSS
    i jak się go używa ?
    To nie jest focus hold? Ostrzysz, przytrzymujesz guzik i przekadrowujesz z zafiksowanym punktem ostrości?
    Swoją drogą nie da się tam podpiąć jakiejś funkcji typu Eye-AF? W fe85 tak ma ponoć być.


    Jeszcze z Gubałówki:
    (fe24-70 wszystkie)



    I masakra, na Gubałówkę bez raków poszli...
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  10. #7640

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi się to drugie, pierwsze jest zupełnie inne, też fajne, a trzecie trochę zabawne.
    Ale wczoraj i dziś tak było w Łodzi...
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 764 z 1914 PierwszyPierwszy ... 26466471475476276376476576677481486412641764 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •