Close

Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1119202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 216

Wątek: D7100 czy D5300

  1. #201
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Robienie zdjęć w trybie podglądu na ekranie czyli LV nie sprawdzi się do niczego poza statycznymi rzeczami, oba aparaty dadzą podobną jakość i zdecydowanie lepszą od D80 ale ograniczą cię obiektywy jakie masz bo nie są to pogromcy jakości i ostrości, a za to ciemne i powolne.
    Jeśli musi być nówka sklepowa i D5200 swoją ergonomią nie jest dla ciebie zły to może ten starszy model i do tego rozglądać się za obiektywem lepszym, nie koniecznie zoom, nie wiem jakie ogniskowe używasz głownie ale może 1.8 35, 50, 85mm ?

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Nie licz na odchylany ekran przy zdjeciach w ruchu. W trybie LV AF działa jak... (jeśli nie wiesz jak, to sprawdź w swoim d80). Do zdjęć statycznych jest jak najbardziej ok.

    Dopisek: do odchylanego ekranu to jakiś bezlusterkowiec potrzebny do takich zastosowań.
    W D80 ma sprawdzić LV?
    Ale oczywiście masz rację, podobnie jak @koesh LV nie nadaje się do kadrowania szybko ruszających się obiektów. Ostrzenie tylko przez wizjer. Zarówno D5300, jak i D7100 będą lepsze od D80, z przewagą dla D7100 za ergonomię i troszkę lepsze możliwości w zakresie AF, więc na który jest kasa, tego bierz

  3. #203

    Domyślnie

    Przecież z LV mają być robione portrety, a nie zdjęcia w ruchu.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #204
    Oszczędny w słowach Awatar inkazg
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    25

    Domyślnie

    uchylany jest mi tylko potrzebny do zdjęć w statyce z ziemi. Poza tym wszystkie zdjęcia robię z użyciem wizjera a nie wyświetlacza.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inkazg Zobacz posta
    uchylany jest mi tylko potrzebny do zdjęć w statyce z ziemi. Poza tym wszystkie zdjęcia robię z użyciem wizjera a nie wyświetlacza.
    Ja sobie z tym radzę bez LV





    Zdjęcia są oczywiście z D7100

  6. #206
    Oszczędny w słowach Awatar inkazg
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    25

    Domyślnie

    5200 a 5300 - jest różnica w gripie, 5300 zdecydowanie wygodniej mi się trzyma niż 5200 , a różnica w cenie jest niewielka.
    Szkła moje mają już koło 10 lat ...

    myśl moja szła w kierunku 5300, bo zostaje mi jeszcze tysiaczek na jakieś fajne szkiełko, no zawsze mogę dołożyć jakiś ogonek wówczas . Nie chciałabym jednak potem żałować, że przyoszczędziłam tysiaka i nie mogę robić psicom zdjęć w ruchu.

    - o takiej statyce myślę

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja sobie z tym radzę bez LV


    Zdjęcia są oczywiście z D7100
    jakie szkło założyłeś ?

  7. #207

    Domyślnie

    Ja już to pisałem, między D5300 a D7100 jest jakieś 1500 zł różnicy, za tę kasę (masz przynajmniej jedno dobre szkło lub/i jakieś akcesoria). Za D7100 przemawia ergonomia i AF-tuning, lepszy AF, dwa sloty kart, itd. W sumie dostajesz dużo za 1500 zł, ale z drugiej strony trzeba też mieć trochę kasy na szkła, lampę flash i filtry, a nie zawsze kasy jest pod dostatkiem Ja miałem D7100 (rok temu sprzedałem) teraz myślę właśnie o D5300.

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inkazg Zobacz posta
    jakie szkło założyłeś ?
    Pierwsze trzy są z Sigmy 105 2.8 OS Macro, a ostatnie z Nikkora 50 1.4D. One mają exify jakby co

  9. #209
    Oszczędny w słowach Awatar inkazg
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    25

    Domyślnie

    gapa ze mnie nie pomyślałam o exifach . Muszę dodać sobie wtyczkę.

    Takie szkiełko jak w w/w planuję kupić do robienia szczeniąt, ale to dopiero koło kwietnia.

    Wracając do szkła na teraz np. w połączeniu z D5300, takie które zbierze mi biegnące suki w odległości powiedzmy 10 metrów? tak do 1.500 ? Dam radę coś wykombinować ? Wiem, że coś uniwersalnego nie jest może profesjonalne, ale kocham to moje 18-135 .

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inkazg Zobacz posta
    uchylany jest mi tylko potrzebny do zdjęć w statyce z ziemi. Poza tym wszystkie zdjęcia robię z użyciem wizjera a nie wyświetlacza.
    To popatrz najpierw przez wizjer w d5200/d5300. Może to być niespodzianka, wizjer w entry level ma zupełnie inną budowę. Jeśli ta ciemnica w porównaniu do d80/d7100 jest dla Ciebie do zaakceptowania, bierz d5x00.
    Mz to kup najpierw niedrogą 50 Nikona, (choćby używaną AF 1.8D za ~350zł, 1.8G odrobinę droższa ale będzie pasowała do d5x00) i zobacz jakiego kopa dostaną zdjęcia z d80

Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1119202122 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •