Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: A7 zamiast D600

  1. #1

    Domyślnie A7 zamiast D600

    Cześć

    Obecnie posiadam D600
    50 1.8G - portrety, kwiatki, badyle, macro z adapterami generalnie wszystko - 70% fotek
    18-55 VR II DX - krajobrazy (28mm w miare daje rade na FF) - wersja ekono przed kupnem 20mm 1.8G
    Gopro 4 + gimbal 3 osiowy do nagrywania filmow

    Jak widać wymagań nie mam dużych. Na ostatnim wyjeździe stwierdziłem, że za duży i za ciężki ten zestaw jest do zwiedzania całymi dniami różnych miast i górskich krajobrazów, dlatego szukam czegoś mniejszego i lżejszego co potrafiłoby mniej więcej co powyższy zestaw,

    Wymagania:
    - podobny DR bo lubię wyciskać RAW do granic możliwości czasem,
    - szkła o jakości minimum 50tki Nikona,
    - AF nadazajacy za biegajacym dzieckiem,
    - portetówka z miękkim bokehem,
    - generalnie wole stałki od zoomów,
    - koniecznie FF,
    - strzelam tylko w RAW,
    - dobrej jakości film FullHD z cichym i płynnym ostrzeniem,
    - Budżet to ok 7000zł.

    Na ten moment przychodzi mi do głowy:
    - używany zestaw A7 + KIT 28-70
    - jasna stałka (Dla mnie jasna znaczy 1.8 lub lepiej) - taki Helios 50 / Takumar 55 do spokojnych portretów i fotek badyli / kwiatków
    - dokupienie FE 50 1.8 albo dozbieranie do FE 55 T* 1.8
    - dalej w przyszłosci poszukanie coś bliżej wymażonych 16mm lub 20mm
    - 85tka żadna nie przychodzi mi do głowy, bynajmniej żadne w miarę kompaktowe rozwiązanie, ale chyba przeżyję ten brak jakoś

    Podpowiedzcie czy dobrze kombinuje, czy AF w A7ce ogarnie dziecko w ruchu ? Wiem, że w Nikonie moglbym odłożyć na 20tke + 85tke i miałbym wszystko czego chce, ale waga i rozmiar sprawiaja, że nie zawsze go mam przy sobie. Pierwsze testy A7 + KIT w salonie wypadly pozytywnie i bardzo mi się podoba. Szczególnie jego kompaktowość, EVF i manualne ostrzenie dzięki któremu chętnie bym się pobawił znów starymi szkiełkami ala Takumar. Największy problem mam z doborem szkieł, bo nie wiem które są warte uwagi, plus jednocześnie chciałbym, żeby zestaw pozostał lekki i kompaktowy. Tak więc Helios/Takumar czy inne szkła poprzez przejściówkę to raczej tylko okzajonalnie do zabawy, a na codzień użyteczny mały gość do street, krajobrazu i portetów rodziny

    Z gory dzięki za odzew.
    Ostatnio edytowane przez F670ES ; 25-07-2016 o 14:00

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam bardzo zbliżone wymagania co do technik fotograficznych (z wyjatkiem biegajacego dziecka) co ty. Pozbyłem sie lustrzanki i kupilem mirrorlessa (X-T10) i uważam ze był to strzał w dziesiatke. Wydaje mi sie malo prawdopodbne bym zechacial kiedys lustrzanke.
    Malo prawdopodne bym zaczal fotografowac sport czy inne rzeczy ktore wymagaja naprawde szybkiego AF. A wszystkie "spokojne sceny" ogarnąć mozna bez problemu obecnymi bezlustrami.

  3. #3

    Domyślnie

    A7 z całkiem dużymi szkłami to taka trochę proteza wg mnie jeśli chodzi o kompaktowość, niewiele to mniejsze od D600.
    Zastanów się dobrze nad matrycą APS-C i system Fuji czy Sony (niepełno klatkowy). Mam X-E2 w domu (nie mój sprzęt) i kilka szkiełek, bawiłem się X-T10/X-T1, uwielbiam ten system. To jest naprawdę małe i obiektywy Fuji są naprawdę bardzo udane. Za 7000zł możesz mieć super zestaw Fuji, X-E2/X-T10 (różnią się w zasadzie wyglądem, w środku to samo, cena podobna), do tego XF 35mm f2 albo 35mm f1.4, XF 18-55mm f2.8-4, 56 i jakieś na M42 i jeszcze zostanie trochę kasy, w przyszłości dołożysz i możesz kupić XF 56/1.2 albo inny. Jest też Samyang 12mm f2 jak ma być szeroko.
    Ostatnio edytowane przez smogg9 ; 25-07-2016 o 18:01
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Jak ma nadazac za biegajacymi dziecmi to zostaw to co masz.
    usuniety bo obrażał uczucia religijne

  5. #5

    Domyślnie

    Testowałem Fuji XT1 - dzieci bawiące się w berka i syn grający w piłkę na boisku. I fuji niestety nie dał rady. Totalna porażka jak dla mnie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6

    Domyślnie

    A7 z 55tka czy 35tka jakbym kiedyś uzbierał na nią jest mega kompaktowy jak na mój gust. Fuji XT1 nie macałem ale wydaje mi się za mały już. Zapomniałem wspomnieć, że mam bardzo duże łapy więc za mały też nie może być Czy A7 nie ma szkła, które sobie poradzi z biegającym dzieckiem ? Jest tak źle, że odsetek trafionych może wynosić poniżej powiedzmy 40% ?
    No i nadal nie wiem co można wsadzić na szeroki kąt w przyszłości tak do 2000zł. Na krajobraz mógłby nawet być manual, ważne żeby poprawny.
    D600 + 50 1.8G + 18-55 VRII DX

  7. #7

    Domyślnie

    A7 do biegających dzieci nie jest najszczesliwszym pomysłem. Może A7Mk2, ale tego nie używałem.A6000 przy dobrym świetle dawał radę, ale to APS-C.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 25-07-2016 o 20:54
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez F670ES Zobacz posta
    A7 z 55tka czy 35tka jakbym kiedyś uzbierał na nią jest mega kompaktowy jak na mój gust. Fuji XT1 nie macałem ale wydaje mi się za mały już. Zapomniałem wspomnieć, że mam bardzo duże łapy więc za mały też nie może być Czy A7 nie ma szkła, które sobie poradzi z biegającym dzieckiem ? Jest tak źle, że odsetek trafionych może wynosić poniżej powiedzmy 40% ?
    No i nadal nie wiem co można wsadzić na szeroki kąt w przyszłości tak do 2000zł. Na krajobraz mógłby nawet być manual, ważne żeby poprawny.
    AF w A7 po prostu jest, ale łapie zdecydowanie za wolno do poruszających się dzieci. Nie ma opcji wg mnie. Pomyśl naprawdę nad Fuji czy Sony A6000/6300 (nie wiem ile to kosztuje). Też nie mam małych rąk, a uwielbiam swojego X100s. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  9. #9

    Domyślnie

    Najlepiej wypożycz sobie sprzęt do testów. Jak tak zrobiłem i nie żałuję. Oczywiście kosztowało to parę zł ale przynajmniej nie kupiłem sprzętu , który tylko by mnie denerwował. Testowałem sporo nielustrzanek i według mnie bezlusterkowcom jeszcze sporo brakuje do lustrzaneg przy robieniu zdjęć seryjnych dla poruszających się obiektów.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Najlepiej wypożycz sobie sprzęt do testów. Jak tak zrobiłem i nie żałuję. Oczywiście kosztowało to parę zł ale przynajmniej nie kupiłem sprzętu , który tylko by mnie denerwował. Testowałem sporo nielustrzanek i według mnie bezlusterkowcom jeszcze sporo brakuje do lustrzaneg przy robieniu zdjęć seryjnych dla poruszających się obiektów.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Zależy którym bezlusterkowcom i którym lustrzankom
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sony ] Sony A7, A7R, A7S
    By cz4rnuch in forum Sony
    Odpowiedzi: 19130
    Ostatni post / autor: 30-08-2023, 22:14
  2. [ Sony ] Sony A7 problemy z AF N i C
    By zoom2 in forum Sony
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 23:11
  3. D700 vs A7. - Co wybrac ?
    By d90 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 10:47
  4. Sony A7 i A7R - prawdziwa rewolucja?
    By tomisiek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 17:20
  5. Sls amg & a7
    By Jedrek.S in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 01:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •