Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Body, czy obiektyw?

    Znów mam dylemat, znów zwracam się do Was forumowicze o obiektywne spojrzenie na temat.
    Co byście zaproponowali jako leszy wariant:
    1: mam D90 marzy mi się D300s
    2: mam N AF-S 35 1.8, N AF 50 1.8, AF-S 18-70 3.5-4.5 chcę SIGMA 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM

    D90 mam od niespełna roku, jestem zadowolony (przesiadłem się z D3000). O D300 myślę w kategoriach kolejnego skoku ergonomii i myślę że byłaby to już ostatnie przesiadka (na dobrych parę lat). Ale czy jest sens? Parametry prawie identyczne, tego co mi brakuje w D90 to pomiar światła w body (mam ruskie obiektywy i lubię tryb A). Czy poza wymienioną zaletą jest widoczna różnica w jakości zdjęć, pomiaru światła, pracą AF. Pytam, bo nie miałem w ręku D300, a Wy zapewne wiecie coś na ten temat. Chodzi mi po głowie sprzedać D90 i dołożyć do D300/300s? Co myślicie o takiej zamianie?
    A drugi dylemat to to, że lubię małe wartości przesłony (1.8, 2.,i w miarę dobrą jakość obrazu, ale powoli mam już dość (i zabrakło mi miejsca w poręcznej torbie) chodzenia i przekładania obiektywów. Na miasto najczęściej chodzę z 50tką ale zawsze mam ze sobą 18-70 jako spacerowy zoom. 35tkę najczęściej używam w mieszkaniu. Ale ostatnio spoglądam coraz częściej na SIGMĘ, Chodzi mi po głowie sprzedać te trzy moje obiektywy, trochę dołożyć i mieć jeden! Co myślicie o takiej zamianie?

    Mam nadzieję, że wyraziłem się dość jasno
    P7100, D300; N35 1.8G DX; S17-50 EX HSM, Metz 48 AF-1
    500px

  2. #2

    Domyślnie

    1. Zyskasz pomiar światła na którym Ci zależy. Zyskasz lepszy AF (chociaż nie wiadomo czy odczujesz bo to zależy od konkretnej sytuacji). W obrazku ja różnic nie zauważam. Zyskasz mikrokalibrację AF, lepszy chwyt, szybszą serię i kilka innych mniej lub bardziej istotnych opcji...
    2. Jeśli żonglerka obiektywami irytuje, to jak najbardziej warto pomyśleć o Sigmie, pod warunkiem, ze nie jest dla Ciebie niezbędne f/1.8

  3. #3

    Domyślnie

    Dopiszę jedno zdanie, które nie padło w moim zapytaniu. Mogę wybrać tylko jeden z tych dwóch wariantów!! Mam ograniczony budżet i cierpliwość żony do ciągłego inwestowania I pytanie, który z nich byście wybrali?!
    P7100, D300; N35 1.8G DX; S17-50 EX HSM, Metz 48 AF-1
    500px

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    1. Zyskasz pomiar światła na którym Ci zależy. Zyskasz lepszy AF (chociaż nie wiadomo czy odczujesz bo to zależy od konkretnej sytuacji). W obrazku ja różnic nie zauważam. Zyskasz mikrokalibrację AF, lepszy chwyt, szybszą serię i kilka innych mniej lub bardziej istotnych opcji...
    To jest absolutnie wszystko co zyskasz, obrazek będzie taki sam, bo matryce też są takie same. Jeżeli któregokolwiek z ww. elementów potrzebujesz tak bardzo, że jesteś gotowy dołożyć prawie 800 zł do aparatu, który będzie miał już trochę latek i przebiegu, to kupuj. Jeżeli myślisz o lepszym obrazku, zbieraj złotówki na nowszy aparat

    Możesz jeszcze pomyśleć o Sigmie 18-35 1.8, zastąpi Ci 35 1.8 i 18-70, zostawisz 50 1.8 i masz świetny zestaw
    Oczywiście Sigma 17-50 2.8 też będzie spoko pomysłem

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez don_marcinos Zobacz posta
    Dopiszę jedno zdanie, które nie padło w moim zapytaniu. Mogę wybrać tylko jeden z tych dwóch wariantów!! Mam ograniczony budżet i cierpliwość żony do ciągłego inwestowania I pytanie, który z nich byście wybrali?!
    Tutaj sprawa jest o tyle łatwiejsza bo wystarczy, że odpowiesz sobie na proste pytanie, co dla Ciebie jest istotniejsze- posiadanie pomiaru przy ruskich szkiełkach, czy może zakończenie chodzenia z pełną torbą i żonglerki szkłami?

  6. #6

    Domyślnie

    Sigma 18-35 1.8 jest WIEEEEELKA. Wiem, bo sąsiadka ma i ten wariant odpada!
    P7100, D300; N35 1.8G DX; S17-50 EX HSM, Metz 48 AF-1
    500px

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez don_marcinos Zobacz posta
    Sigma 18-35 1.8 jest WIEEEEELKA. Wiem, bo sąsiadka ma i ten wariant odpada!
    No to fakt Ale jaka fajna

  8. #8

    Domyślnie

    WIEEEELKA I DROOOOGA
    Pytam o body z pomiarem światła, bo nie wiem, czy jest jakaś różnica w pomiarze z obiektywu, czy z body. Jeśli jest to różnica tylko w wielkości body to nie muszę zmieniać. Wtedy pytam, czy jakość zdjęć SIGMY na 2.8 jest naprawdę tak dobra jak o niej piszą w testach.
    P7100, D300; N35 1.8G DX; S17-50 EX HSM, Metz 48 AF-1
    500px

  9. #9

    Domyślnie

    Wersja II. Ew. Szanowną Małżonkę przeczekać i dozbierać do lepszego aparatu.
    Tutaj jest... podpis

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez don_marcinos Zobacz posta
    WIEEEELKA I DROOOOGA
    Pytam o body z pomiarem światła, bo nie wiem, czy jest jakaś różnica w pomiarze z obiektywu, czy z body. Jeśli jest to różnica tylko w wielkości body to nie muszę zmieniać. Wtedy pytam, czy jakość zdjęć SIGMY na 2.8 jest naprawdę tak dobra jak o niej piszą w testach.
    Co do aparatu, to Ci nie pomogę, choć robiłem taką wymianę, ale ja potrzebowałem mikroregulacji i miałem dobrą okazję, więc sprzedałem D90, który i tak był drugim aparatem i zamieniłem go na D300s, który też jest drugim Poza kilkoma szczegółami, większym chwytem i 51 polowym AFem nie ma różnic, D90 dawał tak samo dobry obrazek.

    Jeśli chodzi o Sigmę, to co o niej piszę jest prawdą, jest na prawdę dobra
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 07-03-2016 o 19:44

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co wybrać obiektyw czy nowe body?
    By jaaro694 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 11:45
  2. 7100 - mydli body czy obiektyw?
    By Przemekkk666 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 22:48
  3. Uszkodzone body czy obiektyw?
    By Thalgo13 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 17:36
  4. obiektyw czy body
    By jaceks1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 23:41
  5. Wymienić body czy dokupić obiektyw?
    By majestickrk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 19:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •