Close

Strona 167 z 371 PierwszyPierwszy ... 67117157165166167168169177217267 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 661 do 1 670 z 3710

Wątek: Samsung NX 300

  1. #1661

    Domyślnie

    Nikosam...

    Co do miniaturyzacji, to trzeba przyznać, że Samsung nie jest jej mistrzem - firmie Sony udało się wcisnąć wizjer do takiego NEXa 6 czy A6000, Samsungowi nie udało się wcisnąć ani wizjera, ani nawet małej lampki-błyskawki.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #1662

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof_BB Zobacz posta
    Do normalnych jeansów wcisnę bez problemu i nawetmogę maszerować
    .
    A no jak możesz nawet maszerować to gratuluję.

  3. #1663

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djhonda Zobacz posta
    No wiec plotka glosi, ze Nikon kupil od Samsunga dywzje NX,czyli bezlusterkowcow:
    http://www.mirrorlessrumors.com/hot-...rrorless-tech/

    Cieszymy sie chyba, nie?
    ....byłoby bardzo dobrze
    Canon chciał kupić Sigmę
    to może Nikonowi uda się kupić NX-a?
    ale wątpię by bagnet NX został bo co z DX-ami i Nikonami J ?

    wystarczy wypuścić NX500 z wizjerem i będzie Super,
    ale zobaczymy.

  4. #1664

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djhonda Zobacz posta
    No wiec plotka glosi, ze Nikon kupil od Samsunga dywzje NX,czyli bezlusterkowcow:
    http://www.mirrorlessrumors.com/hot-...rrorless-tech/

    Cieszymy sie chyba, nie?
    Ja bym się cieszył gdyby to był Nikon a nie Canon
    Wygląda to jednak wielce prawdopodobnie....

    Gdyby tak to powstanie new design dla pełnoklatkowego bezlusterkowca z adapterem do obecnych szkieł NX i adapterem do optyki Nikona do tego matryce Samsunga FF 60MP+ BSI CMOS do lustrzanek Nikona do tego procesory ekrany i konkurencja jest w czarnej d...e
    No a dla zwolenników DX taki NX1 z napisem Nikon NX* to juz szał

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ....byłoby bardzo dobrze
    Canon chciał kupić Sigmę
    to może Nikonowi uda się kupić NX-a?
    ale wątpię by bagnet NX został bo co z DX-ami i Nikonami J ?

    wystarczy wypuścić NX500 z wizjerem i będzie Super,
    ale zobaczymy.
    Technicznie nie ma problem przecież już dziś możesz montować na NXa optykę Nikona prawda? To adapter z protokołem dla AF załatwia sprawę zaróno szkieł Nikona jak I NX.
    A w przypadku pełnoklatkowego bezlusterkowca a la Sony A7 musi zostać stworzony całkiem nowy bagnet tak czy inaczej. SKor nowy to nie ma przeszkód opracować go kompatybilnie z istniejącym.
    A skoro to bedzie Nikon to powstanie też masa adapterów dla M42 i wszelakich innych systemów.
    Ja bym się cieszyl gdyby NX1 poza zmianą napisu zmodernizowano o system błyskiu Nikona pod lampy SB.

  5. #1665
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakie fajne teorie, faktycznie jakby nikon zakupił system nx i otrzymał wsparcie elektroniki samsunga to nieźle mogłoby się dziać na rynku, jednak dla klienta byłoby wielkie zamieszanie, obecnie mamy bagnet F właściwie w dwóch formatach optycznych czyli DX i FX, bezlusterkowce z bagnetem Nikon 1 i teraz byłby nowy bagnet dla "dużego" bezlusterkowca ?

  6. #1666

    Domyślnie

    Bezlusterkowiec pełnoklatkowy jest konieczny czy to dla Samsunga czy dla Nikona jeżeli chcą powalczyć z Sony A7.
    Połączenie sił na pewno byłoby dobre dla obydwu firm.
    Nikon nie ma bezlusterkowców w ofercie poza 1" N1 ale to żadna konkurencja dla Sony bądźmy szczerzy.

    Widze to tak:
    Na starcie obecne Samsungi przechodza małą modyfikację (pierwsza rzecz to flash jak dla mnie bo oferty flasy w NX są w zasadzie zerowe) i są oferowane jako Nikony.
    Do tych nowych Nikonow i obecnych NXów powstaje adapter z protokołęm AF i nasze NXy mają użyteczne obecne telei resztę szkieł Nikona. (Nikon zyskuje bo jednak troche tych szkiel by do NXów też kupiono w skali świata)
    Obecny NX1 zostaje "powiększony" o nowy większy bagnet i dostaje podwojoną obecną matrycą skoro DX =1/2 FF to 28x2 =56 MP na poczatek bez więszych imwestycji.
    Potem modernizacje bebechow o nowszy prcesiing itp.
    Zanim powstaną do tego korpusu nowe szkła przez nowy adapter w kilku wersjach mamy możliwość używania zarówno Nikkorów jak i szkieł S i innych z Samsunga.
    Po pewnym czasie nieco zwiększone wersje naleśników NX na wersję pełnoklatkową i będzie pięknie

    Pozstanie kwestia wyboru charaktersytyki matryc czyli 3 wersje jak oferuje Sony A7 -> 12/24/36-42 MP o ile miałoby to sens.

    W sumie jest to proste i kompatybilne dla wszystkich ale tak z początku byłoby zamieszanie choc z drugiej stony gdzie go nie było?
    Kiedy 4/3 przchodziło na m4/3 tez było Sony miesza od lat ja poza A7 juz nie rozróżniam o co tam chodzi.

    Wszystko jest kwestią jaki biznes plan mają Samsung i Nikon. Pożyjemy zobaczymy czy ta plotka się urzeczywistni.

  7. #1667

    Domyślnie

    do skasowania
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 03-12-2015 o 12:40

  8. #1668

    Domyślnie

    Głos w dyskusji od n-rumorsów: <<klik>>

  9. #1669
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli faktycznie nikon kupi samsung nx to ma jedno rozsądne wyjście, utrzymanie bagnetu NX, zrobienie nowego było możliwe jak cyfrówki sprzedawały się jak świeże bułeczki, obecnie rynek jest na tyle przesycony że nowy bagnet nie uzasadni wydawania kasy.
    Nikon obecnie ma przecież N1 tanie i drogie, DX trzy linie produktów, FX dwie linie produktów, gdzie tu wciskać bezlusterkowca taniego i drogiego ?
    Musieliby ostro przebudować swoje linie produktów.

  10. #1670

    Domyślnie

    Plotka z dziś

    http://www.mirrorlessrumors.com/

    No musze powiedzieć, że robi się gorąco na ten Nowy Rok...
    Jeżeli matryca i bezlusterkowiec FF faktycznie są opracowane to bardzo gorąco.

Strona 167 z 371 PierwszyPierwszy ... 67117157165166167168169177217267 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •