Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Red face Jaki obiektyw do D70?

    Witam.
    Pytanie tak jak w tytule. Mam pewien problem, a mianowicie zastanawiam się nad kupieniem dwóch obiektywów do Nikona D70. Obiektywu makro i tu mam dylemat czy kupić obiektyw szerokokątny czy normalny. Jeśli chodzi o ten dylemat chciałabym robić zdjęcia krajobrazów, ludzi, zwierząt.
    Teraz drugie pytanie jaki obiektyw makro byłby najlepszy? Dodam, że nie jestem profesjonalistką w tej branży, a raczej amatorką, chociaż przygody z fotografią miałam już nieco. I teraz co do drugiego obiektywu jaki byłby najlepszy?

    Dodam, że przy body mam obiektyw AF Nikkor 28-100mm 1:3.5-5.6 G.
    Z mojego doświadczenia z tym obiektywem wiem, że dobry nie jest.

  2. #2

    Domyślnie

    Obiektywu makro i tu mam dylemat czy kupić obiektyw szerokokątny czy normalny.
    Obiektyw macro - najlepiej o ogniskowej w okolicach 90-105mm. Może być to tamron 90mm, nikkor 105mm
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Maciej90
    Dołączył
    05 2012
    Miasto
    Gniezno
    Posty
    61
    Wpisów
    5

    Domyślnie

    Co do obiektywu makro; co chcesz fotografować?
    Jeśli chodzi o obiektyw pod krajobraz, ludzi i zwierzęta to najlepszym rozwiązaniem mógłby być 18-105 lub 18-140. Są to obiektywy bardzo uniwersalne z czego ten pierwszy ma jeszcze jedną zaletę - jest tani.
    D300 | MB-D10 | SB-900 | AF-S 10-24 1:3.5-4.5G + AF-S 50 1:1.8G + AF-S 18-70 1:3.5-4.5G + AF-S 70-300 1:4.5-5.6G VR II
    F55 | AF 28-80 1:3.3-5.6G + AF 70-300 1:4-5.6G

  4. #4

    Domyślnie

    Długo fotografowałem D70 + Nikkor Micro 105/2.8D (na pierścieniach). To był wspaniały tandem.

    Do "normalnej" fotografii miałem Tamrona 17-50/2.8 (bez silnika i stabilizacji) + Nikkor 70-300 VR. Wystarczało do większości sytuacji. Na dzień dzisiejszy, zamieniłbym tylko Tamrona na analogiczną Sigmę.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  5. #5

    Post

    Jeśli chodzi o obiektyw macro.
    Jest jakaś różnica pomiędzy tymi obiektywami:
    1. Tamron MF SP 90 mm f/2.8 Macro
    2. Tamron SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD
    3. Tamron SP AF 90 mm f/2.8 Di Macro.

  6. #6

    Domyślnie

    2 i 3 to to samo szkło...
    D7100

  7. #7

    Domyślnie

    Więc który byłby nie to, że najlepszy, może bardziej, odpowiedni?
    D70

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Allia Zobacz posta
    Jeśli chodzi o obiektyw macro.
    Jest jakaś różnica pomiędzy tymi obiektywami:
    1. Tamron MF SP 90 mm f/2.8 Macro
    2. Tamron SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD
    3. Tamron SP AF 90 mm f/2.8 Di Macro.
    Wszystkie trzy na Optycznych (2x test)
    http://www.optyczne.pl/porownaj.php?...=1078&add2=125
    D500 , Nikkor 18-105 ED VR , Nikkor AF-S 200–500 mm f/5.6E ED VR

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Allia Zobacz posta
    Jeśli chodzi o obiektyw macro.
    Jest jakaś różnica pomiędzy tymi obiektywami:
    1. Tamron MF SP 90 mm f/2.8 Macro
    2. Tamron SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD
    3. Tamron SP AF 90 mm f/2.8 Di Macro.
    Cytat Zamieszczone przez lopez68 Zobacz posta
    2 i 3 to to samo szkło...
    Nie pisz, jak nie wiesz.

    Pierwszy to szkło manualne. W makro AF jest mało przydatny, ale takiego obiektywu używa się nie tylko w makro.
    Drugi, to najnowsza wersja ze stabilizacją. Ale też najdroższy.
    Trzeci, występuje w dwóch wersjach. W przypadku D70 nie ma to znaczenia, ale w przypadku zamiany na puszki serii D3x00, D5x00 trzeba kupić wersję z wbudowanym silnikiem (bez pierścienia przysłon).
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10

    Domyślnie

    moze napisz jaki masz budzet? troche dziwne pytanie bo obiektyw szerokokatny nie bedzie obiektywem makro, jesli chcesz szerokakatny to ktores ze szkle 10-20, 10-24, 11-16, jaki standardowy zoom 17-50, i do tego makro np tamron 90, tokina 100, wszystko zalezy ile chcesz/mozesz przeznaczyc na zakup szkiel
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •