Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Co to jest?

  1. #1
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    821

    Domyślnie Co to jest?

    Tak z ciekawości pytam.
    To jest kamera czy czujnik dla autobusów? Mam nadzieję, że widać zdjęcie.

    Ostatnio edytowane przez foto4deg ; 20-03-2015 o 20:45
    Zdradziłem Nikona na rzecz Sony,ale sentyment o forum pozostał

  2. #2

    Domyślnie

    Jakiś detektor.
    Coś w tym stylu

  3. #3
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Jakiś detektor.
    Coś w tym stylu
    Czyli nie kamera?
    Zdradziłem Nikona na rzecz Sony,ale sentyment o forum pozostał

  4. #4

    Domyślnie

    Lub głośnik dla niewidomych, informujący że jest zielone.
    A7III, A7IV, GFX50s

  5. #5

    Domyślnie

    To wyglada na glosnik ale często w tym miejscu bywają czujniki/kamery.
    D300

  6. #6

    Domyślnie

    W Stanach podobne czujniki pozwalają pojazdom uprzywilejowanym zmianę światła na zielone.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Traffic_signal_preemption
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #7

    Domyślnie

    To prawdopodobnie detektor sygnalizacji świetlnej,
    coś ala czujka rychu w drzwiach automatycznych na podczerwień.
    Mam parę takich świateł w okolicy i po drodze do pracy.
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  8. #8
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    821

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Tyle razy już to widziałem i zastanawiałem się, co to może być. Tylko to raczej detektor nie może być, tam jest prosta droga z jednym przejściem dla pieszych, gdzie światła zmieniają się po naciśnięciu przycisku przez przechodzącego.
    Zdradziłem Nikona na rzecz Sony,ale sentyment o forum pozostał

  9. #9

    Domyślnie

    Jednak może. Mam kilka świateł po drodze na dwupasmówce (Wał Miedzeszyński), które są tylko przed przejściami dla pieszych.
    One po godzinie 23 załączają się gdy jest się około 100m od pasów zmuszając do zatrzymania,
    mimo że jest włącznik dla pieszych a w okolicy nie ma żadnego piszego.
    Na dokładkę procedura ta jest uruchamiana na jednym losowym przejściu, lokalizacja zmienia się co kilka dni.
    Ograniczenie jest do 70, ale jadąc powyżej setki przejeżdża się na początku zmiany na żółte.
    Jest też inna ulica z ograniczeniem do 40 i przekroczenie prędkości o kilometr uruchamia czerwone w ułamku sekundy.
    Tam światła z detektorem są co 100m.
    Ostatnio edytowane przez Mamrot ; 21-03-2015 o 17:09
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woldemorth Zobacz posta
    czujka rychu
    Krzysztof Paszkiewicz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •