Tak z ciekawości pytam.
To jest kamera czy czujnik dla autobusów? Mam nadzieję, że widać zdjęcie.
Szukaj
Tak z ciekawości pytam.
To jest kamera czy czujnik dla autobusów? Mam nadzieję, że widać zdjęcie.
Ostatnio edytowane przez foto4deg ; 20-03-2015 o 20:45
Zdradziłem Nikona na rzecz Sony,ale sentyment o forum pozostał
Jakiś detektor.
Coś w tym stylu
Lub głośnik dla niewidomych, informujący że jest zielone.
A7III, A7IV, GFX50s
To wyglada na glosnik ale często w tym miejscu bywają czujniki/kamery.
D300
W Stanach podobne czujniki pozwalają pojazdom uprzywilejowanym zmianę światła na zielone.
http://en.wikipedia.org/wiki/Traffic_signal_preemption
Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.
To prawdopodobnie detektor sygnalizacji świetlnej,
coś ala czujka rychu w drzwiach automatycznych na podczerwień.
Mam parę takich świateł w okolicy i po drodze do pracy.
Camera Obscura, DX, FX, XXX
Dzięki za odpowiedzi. Tyle razy już to widziałem i zastanawiałem się, co to może być. Tylko to raczej detektor nie może być, tam jest prosta droga z jednym przejściem dla pieszych, gdzie światła zmieniają się po naciśnięciu przycisku przez przechodzącego.
Zdradziłem Nikona na rzecz Sony,ale sentyment o forum pozostał
Jednak może. Mam kilka świateł po drodze na dwupasmówce (Wał Miedzeszyński), które są tylko przed przejściami dla pieszych.
One po godzinie 23 załączają się gdy jest się około 100m od pasów zmuszając do zatrzymania,
mimo że jest włącznik dla pieszych a w okolicy nie ma żadnego piszego.
Na dokładkę procedura ta jest uruchamiana na jednym losowym przejściu, lokalizacja zmienia się co kilka dni.
Ograniczenie jest do 70, ale jadąc powyżej setki przejeżdża się na początku zmiany na żółte.
Jest też inna ulica z ograniczeniem do 40 i przekroczenie prędkości o kilometr uruchamia czerwone w ułamku sekundy.
Tam światła z detektorem są co 100m.
Ostatnio edytowane przez Mamrot ; 21-03-2015 o 17:09
Camera Obscura, DX, FX, XXX
Skontaktuj się z nami