Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    sowczyk15
    Gość

    Domyślnie Problem z Nikon D80

    Witam serdecznie!

    Pod koniec kwietnia kupiłem na allegro D80 po okazyjnej cenie i do niego mam obiektyw 24-85mm z mojego F80, po czym wypłynąłem w rejs turystyczny. Wczoraj wróciłem do domu zgrałem zdjęcia z databanku na komputer i okazało się, że na każdym ostrość jest tam gdzie nie powinna być. To wygląda jak jakiś koszmar i jestem załamany, ponieważ była to wycieczka na którą długo zbierałem! Znajomi chcą żebym im wysłał zdjęcia, ale oprócz kilku widoczków pozostałe nie nadają się do niczego. Co mam teraz zrobić z aparatem, bo zdjęć już nie uratuję, sprzedawca z allegro nie dostarczył mi gwarancji i nie wiem gdzie mam go naprawić bez gwarancji.

    Pomóżcie

  2. #2

    Domyślnie

    Jesli masz taka mozliwosc to sprawdz aparat z innym obiektywem...
    A poki co zrob test na BF/FF (back focus, front focus). Tu masz dokladnie opisane:
    http://www.focustestchart.com/chart.html

  3. #3

    Domyślnie

    BF albo FF. Tylko serwis niestety tam ci to skorygują i ustawią szkło do puszki. Mocno nie ostre te zdjęcia? daj przykład. Wydrukuj sobie tablicę testową (taką szachownicę) postaw na krześle albo podłodze i strzel jej fotę (na pełniej dziurze) i zobacz czy ostrzy prawidłowo czy za tablicą czy przed.
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  4. #4

    Domyślnie

    A tak w ogole to najlepiej jakbys wrzucił jakies zdjecie z tych "nieostrych" i bysmy zobaczyli jak to wyglada.
    Gdzie kiedys był temat, gdy ktos po przesiadce z analoga tez mial wrazenie, ze fotki z cyfry sa nieostre. Na koniec okazało sie, ze jednak wszystko jest OK...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowczyk15 Zobacz posta
    Witam serdecznie!

    Pod koniec kwietnia kupiłem na allegro D80 po okazyjnej cenie i do niego mam obiektyw 24-85mm z mojego F80, po czym wypłynąłem w rejs turystyczny. Wczoraj wróciłem do domu zgrałem zdjęcia z databanku na komputer i okazało się, że na każdym ostrość jest tam gdzie nie powinna być. To wygląda jak jakiś koszmar i jestem załamany, ponieważ była to wycieczka na którą długo zbierałem! Znajomi chcą żebym im wysłał zdjęcia, ale oprócz kilku widoczków pozostałe nie nadają się do niczego. Co mam teraz zrobić z aparatem, bo zdjęć już nie uratuję, sprzedawca z allegro nie dostarczył mi gwarancji i nie wiem gdzie mam go naprawić bez gwarancji.

    Pomóżcie
    A na podglądzie nie sprawdzałeś po zrobieniu zdjęcia?Można powiększyć przecież na wyświetlaczu i tyle się dojrzy czy ostre czy nie?Może AF ci się przestawił?Jakie miałeś ustawienia?Napisz coś więcej.Pozdr.
    D300s,T17-50,SB-800

  6. #6
    sowczyk15
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za uwagę i rady, szczególnie za stronę www z testem. Po wykonaniu serii zdjęć innymi obiektywami z kolegą wyszło ewidentnie, że to wina korpusu i ostrzy dalej niż łapie AF. Mój obiektyw z jego D50 ostrzy idealnie. Sprzęt wędruje na allegro.

    Pozdrawiam i dziękuję

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowczyk15 Zobacz posta
    Sprzęt wędruje na allegro.
    Przeciez to Ci na gwarancji zrobią...
    Mam nadzieje, ze jak juz wystawisz na allegro to podasz w aukcji, ze korpus ma taki problem..

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Przeciez to Ci na gwarancji zrobią...
    Mam nadzieje, ze jak juz wystawisz na allegro to podasz w aukcji, ze korpus ma taki problem..
    Z tekstu nie wynika, że jest na gwarancji, a jedynie, że został nabyty po okazyjnej cenie. Taki sobie wędrujący aparacik

    Pozdrawiam
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •