Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie Tanie lampy do D5000

    Cześć! Mam D5000, więc zapewne nie wykorzystam TTL, CLS czy którejś tam funkcji. Chciałbym kupić dwie tanie, raczej manualne lampy do strobbingu. Interesuje mnie mniej więcej taki efekt:


    Nie stać mnie niestety na droższe modele (inaczej zakupiłbym pewnie Metza 50). Polecacie coś?

  2. #2

    Domyślnie

    TTL wykorzysta się w każdym aparacie.


    Co do wyboru lamp do strobinu - najlepsze rozwiązanie:
    YN-560 III, do tego wyzwalacz YN-560-TX.

    A do efekty pokazanego na zdjęciu, to trzeba będzie jeszcze statywów i przynajmniej jednego dużego softboxu/okty z gridem, albo beauty-dish'a.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    TTL wykorzysta się w każdym aparacie.


    Co do wyboru lamp do strobinu - najlepsze rozwiązanie:
    YN-560 III, do tego wyzwalacz YN-560-TX.

    A do efekty pokazanego na zdjęciu, to trzeba będzie jeszcze statywów i przynajmniej jednego dużego softboxu/okty z gridem, albo beauty-dish'a.
    ...no chyba, że będzie na początek odbijał od płyt styropianowych - też dają radę - sprawdzone

    Co do wyboru lamp i wyzwalacza pełna zgoda
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    ...no chyba, że będzie na początek odbijał od płyt styropianowych - też dają radę - sprawdzone
    Akurat do zdjęć, jak pokazane, się raczej nie sprawdzą. Wygląda to na duże, ale mocno ukierunkowane światło.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Myślałem, że może gołe wystarczą.

    https://www.youtube.com/watch?v=pnOofosv0W0

    Tutaj efekt jest całkiem dobry.

  6. #6

    Domyślnie

    A nie widzisz różnic miedzy tamtymi przykładami, a zdjęciem z początku wątku ??
    Na filmie masz oświetloną ledwie twarz i to bardzo ostrym światłem z ostrymi cieniami.
    Na zdjęciu z początku, masz oświetlonego wielkiego faceta od pasa i nie ma tam ostrych cieni, więc źródło musi być dość duże, ale wyraźnie jest zaznaczona rzeźba ciała - oznacza to, że światło nie jest całkiem miękkie, więc musi być mocno ukierunkowane.

    Dla mnie efekty pokazane tu i tu są diametralnie różne.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o yongnuo, to jest jezcze wmiare dobry model 460 ll, który kupisz za około 350-450 zł. W ogóle jaki masz budżet?

    Prócz yongnuo są jeszcze nowe voeloony, ale tak naprawdę nikt nic o nich nie wie, bo są na rynku od niedawna.
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 15-10-2014 o 00:44 Powód: łączenie postów

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba z tego zestwienia najlepszy jest yn 560 ll
    Ostatnio edytowane przez Michał Magiera ; 15-10-2014 o 14:13

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Magiera Zobacz posta
    Chyba z tego zestwienia najlepszy jest yn 560 ll
    Bzdura.

    Najlepiej brać YN-560 III
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Sorki, zgubiłem jedno "l" Ale yn 560 ll też jest ok, jeśli kolega chce oszczędzić parę groszy

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •