Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Filtr obiektywu

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Ktoś się dziwił, że mu brzydko zdjęcia z maratonu mtb wyszły. Dostał odpowiedź mniej więcej taką : "kup lepszy obiektyw, słoikiem po ogórkach tego nie zrobisz".
    Przecież 18-105 to bardzo ostry obiektyw, dobry optycznie.
    Jedyna jego wada, że nie jest jasny.
    Ale wtedy by kosztował i ważył dużo więcej.

  2. #12

    Domyślnie

    Chyba nie musisz takich wyrażeń używać. Taki był w zestawie, więc taki mam, a kiedy nadejdzie czas na inny tego nie wiem, narazie chce opanować ten który mam, a fora są po to żeby się dzielić informacjami, a nie glebić kogoś.
    Pozdrawiam
    Kasia

  3. #13

    Domyślnie

    Ale czy ja tu coś napisałem strasznego? Po prostu są rzeczy, których się nie przeskoczy. Fotografowanie dynamicznego sportu jest trudne tym bardziej dla tego szkła. Nie będzie dobrych efektów. Dlatego doradziłem zamiast wydania kasy na bezużyteczny filtr odłożenie ich na inny obiektyw.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  4. #14

    Domyślnie

    http://www.skapiec.pl/site/cat/65/comp/356861
    Filtr to polecałbym taki.
    Jeśli używasz tego obiektywu bez niego to trzeba uważać zakładając dekielek,
    zwłaszcza jak jest zamontowana osłona przeciwsłoneczna.
    Bardzo łatwo można uszkodzić ten plastik wokół soczewki od przodu.
    Jest baaardzo delikatny.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Kiedyś był już taki wątek. Ktoś się dziwił, że mu brzydko zdjęcia z maratonu mtb wyszły. Dostał odpowiedź mniej więcej taką : "kup lepszy obiektyw, słoikiem po ogórkach tego nie zrobisz".
    Idąc taką filozofią można stwierdzić, że jak się nie posiada D4s to najlepiej w ogóle zdjęć nie robić bo nie wyjdą...
    18-105 jest świetnym obiektywem na początek. Jak opanujesz aparat to sama będziesz wiedzieć co i do czego jest Ci potrzebne. Filtra na obiektyw bym nie zakładał, bo więcej będzie psuł niż chronił. Miałem 18-105 przez 4 lata, sprzedałem go, działa nadal, nie złapałem nawet ryski, a zrobił mi na D5000 prawie 80000 zdjęć. Jak się dba o aparat to nie ma prawa się nic stać.
    Pozdrawiam

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek67 Zobacz posta
    http://www.skapiec.pl/site/cat/65/comp/356861
    Filtr to polecałbym taki.
    Jeśli używasz tego obiektywu bez niego to trzeba uważać zakładając dekielek,
    zwłaszcza jak jest zamontowana osłona przeciwsłoneczna.
    Bardzo łatwo można uszkodzić ten plastik wokół soczewki od przodu.
    Jest baaardzo delikatny.
    Filtr zbędny, tylko będzie powodował problemy - masa odbić świata na zdjęciach, dużo gorzej się czyści niż obiektyw.
    A ten plastik dookoła nie jest potrzebny, poza tym nie tak łatwo go zniszczyć, no chyba że ktoś się bardzo stara.

    Co do zdjęć "sportowych" - zacznij od porządnego przeczytania instrukcji aparatu. Są tam wytłumaczone prawie wszystkie potrzebne podstawy, następnie zajrzyj do internetu za poradnikami - np. Szerokikadr.pl
    Jest tego juz tyle a nie ma sensu w nieskończoność powtarzać absolutnych podstaw.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Filtr zbędny, tylko będzie powodował problemy - masa odbić świata na zdjęciach, dużo gorzej się czyści niż obiektyw.
    A ten plastik dookoła nie jest potrzebny, poza tym nie tak łatwo go zniszczyć, no chyba że ktoś się bardzo stara.
    Nie zauważyłem by mi Marumi pogarszało jakość zdjęć.
    Pewnie w ekstremalnych sytuacjach są jakieś aptekarskie różnice,
    ale tak normalnie to bez znaczenia.
    Czyszczą się także bezproblemowo.
    Ten plastik tylko wygląda solidnie.
    Ma wytrzymałość mniejszą jak pudełko od jogurtu.
    Było kiedyś na forum, sporo ludzi go sobie uszkodziło.
    W tym ja.
    Przy normalnym zakładaniu, zdejmowaniu dekielka przy założonej osłonie przeciwsłonecznej.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Idąc taką filozofią można stwierdzić, że jak się nie posiada D4s to najlepiej w ogóle zdjęć nie robić bo nie wyjdą...
    A to już cecha forów internetowych
    Kiedyś gdy pasjonowałem się rowerami to pamiętam jakie odpowiedzi dostawała osoba gdy chciała rower to sporadycznych przejażdżek.
    Wg roweromaniaków żadna zabawka poniżej 3 tys. zł nie nadawała się do tego celu.
    A lepiej jeszcze coś droższego.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek67 Zobacz posta
    Nie zauważyłem by mi Marumi pogarszało jakość zdjęć.
    Pewnie w ekstremalnych sytuacjach są jakieś aptekarskie różnice,
    ale tak normalnie to bez znaczenia.
    Czyszczą się także bezproblemowo.
    Ten plastik tylko wygląda solidnie.
    Ma wytrzymałość mniejszą jak pudełko od jogurtu.
    Było kiedyś na forum, sporo ludzi go sobie uszkodziło.
    W tym ja.
    Przy normalnym zakładaniu, zdejmowaniu dekielka przy założonej osłonie przeciwsłonecznej.
    Jeśli zdjęcia w normalny dzień, czy w domu nazywasz ekstremalnymi - to zgadzam się, tylko w ekstremalnych.
    Jeśli potwornie wielkie odbicia w filtrze od każdego źródła światła, odbicia w oknach, czy czegokolwiek podobnego nazywasz aptekarskimi - jasne - tylko aptekarskie.

    Jeśli konieczność użycia bardzo dobrych środków do czyszczenia optyki nazywasz bezproblemowym czyszczeniem - też się zgadzam.

    A co do plastiku - u mnie 2 lata, u kuzynki kolejne 2 i jedyne co się z nim dzieje, to drobne zagięcia na rancie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    18-105 jest świetnym obiektywem na początek.
    Zgadza się ale... oby ten początek trwał jak najkrócej. Tego życzę autorce tematu.
    Filtr jak już pisałem... zbędny.
    Nikon

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •