Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Filtr obiektywu

  1. #1

    Domyślnie Filtr obiektywu

    Witam, czy ktoś mógłby mi doradzić jaki filtr na obiektyw kupić dla jego ochrony przed palcami, zabezp. przed rysowaniem. Obiektyw nikkor 18-105. Nie chcę żadnych efektów, jak najbardziej naturalny. I jeszcze jedno pytanie, co jest nie tak, że działając na programie "sport" kiedy robię zdjęcie osobie w ruchu nie łapie ostrości i widać takie smugi ruchu. Czy ktoś może mi doradzić jak ustawić aparat żeby zamrozić ten efekt ruchu?
    Pozdrawiam
    Kasia

  2. #2

    Domyślnie

    Nie kupuj filtra. Pieniądze odłóż na lepszy obiektyw.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  3. #3

    Domyślnie

    Za Ned Starkiem: szkoda kasy na ochronę N18-105.
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    OK, a jak z tymi zdjęciami na "sport"?
    Pozdrawiam
    Kasia

  5. #5

    Domyślnie

    Tryb sport powinien dobierać jak najkrótszy czas otwarcia migawki, które powinien sprawić, że obiekt na zdjęciu będzie zamrożony.
    Powinien, ale... jeśli jest za ciemno, to aparat nie może pozwolić sobie na dobór zbyt krótkiego czasu, bo zdjęcie mimo otwartej przysłony nie będzie poprawnie naświetlone. Nie przeskoczysz tego, ale możesz:
    1. Ustawić aparat w tryb A i otworzyć maksymalnie przysłonę.
    2. Podwyższyć ISO na takie, przy którym czas migawki będzie na tyle satysfakcjonujący, że nie będzie widać poruszeń.
    Jeśli to okaże się nie wystarczające konieczny będzie zakup jaśniejszego obiektywu
    TJD
    Z50 | N16-50/3.5-6.3 | V85/1.8 | V23/1.4 | FTZ [S17-50/2.8 | N50/1.8G AF-S | N35/1.8G AF-S] | M42 [Industar 61 L/Z]

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar abiks22
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Olsztyn k/Częstochowy
    Posty
    67

    Domyślnie

    Przestaw aparat na "S" i ustaw jak najwyższą wartość migawki na jaką pozwolą warunki i aparat
    Na początek tak poćwicz
    Amator ze sprzętem amatorskim,żeby nie było przerostu formy nad treścią...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja z kolei myślę że filtr UV nigdy nie zaszkodzi, a być może uratuje kiedyś z opresji, w gruncie rzeczy pewnie tego 18-105 będziesz jeszcze długo używać jako uniwersalnego spacerzooma, nawet jeśli nazbierasz na kolejny obiektyw i kolejny

    Co do sportu, za mało informacji, nie wiemy jaki aparat, jaka sytuacja, nie widzimy zdjęć i nie wiemy jakie parametry dobrał aparat. Automatyka jest zawodna - stąd też korzystanie z trybów nie jest najrozsądniejszym wyjściem.

    Do zamrożenia ruchu można wykorzystać albo krótki czas wyzwolenia migawki albo lampę błyskową...
    Nikon D5100 | D610
    Sigma 10-20 f/4-5.6 | 17-50 2.8 EX | 70-200 2.8 II EX | Nikkor AF-S 28 1.8 | AF-S 35 1.8 | AF-S 50 1.8 | AF-S 18-105 | Tokina At-x 100mm f/2.8
    Nissin Di-622 MkII | YN-560 IV | RF-603 MkII | Vanguard Alta+ 233AP

  8. #8

    Domyślnie

    Przeniosłem do właściwego działu.

  9. #9

    Domyślnie

    Okejo z tym przeniesieniem. Aparat D5100, obiektyw Nikkor 18-105, pewnie masz rację ten obiektyw posłuży.
    Pozdrawiam
    Kasia

  10. #10

    Domyślnie

    Kiedyś był już taki wątek. Ktoś się dziwił, że mu brzydko zdjęcia z maratonu mtb wyszły. Dostał odpowiedź mniej więcej taką : "kup lepszy obiektyw, słoikiem po ogórkach tego nie zrobisz".
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •