Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie D70s - ERR + R09

    Witam,

    Dziś przyszedł aparat Nikon D70s, którego zamówiłem młodszemu kuzynowi, żeby zaczął przygodę z fotografią. Od początku jednak są z tym aparatem jakieś problemy. Jako, że zajmuję się fotografią amatorsko i osobiście mam D90, nie mam pomysłu co mogło powodować taki błąd. Dodam, że AF w ogóle nie łapie ostrości. Przy trybie automatycznym wyskakuje coś takiego:


    Natomiast przy trybie manualnym gdzie poustawiałem wszystko ręcznie - po naciśnięciu przycisku, migawka staje, wyskakuje widoczny poniżej Err, a następnie muszę puścić migawkę, żeby wróciło do standardowej pozycji.


    Co w tym wypadku należałoby zrobić - odesłać sprzedawcy towar, który de facto nie jest zgodny z umową czy to coś drobnego?

    Pozdrawiam,
    maleckim

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwszy błąd dotyczy obiektywu. Albo masz obiektyw bez chipa, albo coś starszego z pierścieniem ostrości, który nie jest ustawiony na max.
    Spróbuj najpierw z tym dojść do ładu. Jeśli obiektyw ma styki i pierścień ostrości, to ustaw go na maksymalną wartość. Wtedy w prawym, górnym roku pojawi się wartość przysłony.

    Drugi błąd wygląda na naciąg.

    R09 to ilość klatek bufora.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Pierwszy błąd dotyczy obiektywu. Albo masz obiektyw bez chipa, albo coś starszego z pierścieniem ostrości, który nie jest ustawiony na max.
    Spróbuj najpierw z tym dojść do ładu. Jeśli obiektyw ma styki i pierścień ostrości, to ustaw go na maksymalną wartość. Wtedy w prawym, górnym roku pojawi się wartość przysłony.

    Drugi błąd wygląda na naciąg.

    R09 to ilość klatek bufora.
    Fakt, to jest starszy obiektyw - Kodak Gear 80mm-210mm, jednak z tego co czytałem powinien być kompatybilny ze wszystkimi aparatami, które mają AF wbudowany w korpusie.

    Teraz po przestawieniu wartości na maksymalną (22), zamiast FRR pojawia się F--. Jutro spróbuję jeszcze z obiektywem Sigmy, który ma wbudowane AF.

    Chociaż nie będę ukrywał, że wolałbym brzdącowi dać ten cały zestaw, a nie dokupować osobno obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez maleckim ; 23-04-2014 o 15:28

  4. #4

    Domyślnie

    Jako, że nie mogę edytować już posta, dodaję zdjęcia obiektywu:



  5. #5

    Domyślnie

    Przeczyść styki. A najlepiej sprawdź z innym obiektywem.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Przecież ten obiektyw ma wyłamane częściowo listki mocowania do korpusu. Przez to styki mogą nie dokładnie łączyć.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Przecież ten obiektyw ma wyłamane częściowo listki mocowania do korpusu. Przez to styki mogą nie dokładnie łączyć.
    Poczekam jeszcze do jutra i sprawdzę z innym obiektywem. Na 99% czeka mnie jednak niemiła sytuacja ze sprzedającym (obiektyw był w komplecie). Dodatkowo zauważyłem, że coś w środku aparatu lata (być może plastik od mocowania).
    Ostatnio edytowane przez maleckim ; 23-04-2014 o 17:13

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maleckim Zobacz posta
    Poczekam jeszcze do jutra i sprawdzę z innym obiektywem. Na 99% czeka mnie jednak niemiła sytuacja ze sprzedającym (obiektyw był w komplecie). Dodatkowo zauważyłem, że coś w środku aparatu lata (być może plastik od mocowania).
    Tam jest czujnik położenia w postaci kulki w obudowie. W każdym Nikonie coś lata.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Przeczyść styki. A najlepiej sprawdź z innym obiektywem.
    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Przecież ten obiektyw ma wyłamane częściowo listki mocowania do korpusu. Przez to styki mogą nie dokładnie łączyć.
    ... raczej bym sprawdził aparat z innym obiektywem. Tego szkła bym nie podłączał nigdzie, aby ew. nie stracić kolegi
    Ten obiektyw to szmelc. Podłączać go, to ryzyko uszkodzenia aparatu. Można poszukać jeszcze większy szmelc, ale z całą "dupką" i z dwóch zrobić jeden sprawny.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 24-04-2014 o 20:37
    Tutaj jest... podpis

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •