Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Nikon D5000.

  1. #11

    Domyślnie

    35 1.8 to super szkło, polecam na początek też 18-105. Co do książek polecam podejść do najbliższej biblioteki. Na 100% mają tam książki o fotografii cyfrowej.
    D3100+grip, N18-105VR, Nikon E 50mm 1.8, Miranda 630CD

  2. #12

    Domyślnie

    Miałem D5000 przez 2 lata. Żadnych problemów z zasilaniem, pomijając używanie w gripie kombinacji oryginalnej baterii i zamiennika. Raz na miesiąc, może nawet rzadziej wyskakiwał jakiś komunikat błędu (nie pamiętam treści) i musiałem wyłączyć i włączyć aparat. Nikkora 35 do niego nie polecam. Zakup tego szkła był jednym z powodów (na spółkę z sigmą 120-400 z BF) przesiadki na D300s. AF sobie po prostu nie radził z taką płytką głębią ostrości. Myślałem, że podobnie do sigmy ma BF, ale potem z D300s trafiał bez korekcji. Do D5000 najlepszym wyborem jest 18-105.
    www.foto-przygoda.pl
    www.tomaszwrzesienfoto.pl
    D3s|D300s|N28-70 F/2.8|N80-200 F/2.8D|N18-105 VR|N85 F/1.8D|N50 F/1.8G|N35 F/1.8G|S120-400 DG OS HSM|SB-600

  3. #13

    Domyślnie

    Ja również od około 2 lat używam okazyjnie (aparat należy do mojej dziewczyny) D5000, nigdy nie było problemów z zasilaniem (model został kupiony chyba w drugiej połowie 2010 roku).
    Opinie o sprzęcie? Ma fajną matrycę, dobre kolory, zadowalająco niskie szumienie nawet przy tych wyższych czułościach, korpus nie za wielki, ale sądzę, że odpowiedni jak na swój segment. Akumulator ma tylko 1080 mAh, ale na szczęście aparat jest w miarę energooszczędny.

    Co do minusów - najczęściej brakującą funkcją aparatu dla mnie jest brak możliwości regulacji WB w Kelwinach...
    Ostatnio edytowane przez incognitus ; 08-12-2013 o 19:15
    D800 + D5100 | S12-24/4,5-5,6 | T24-70/2,8VC | N70-300/4,5-5,6VR | N50/1,4G | N28-300/3,5-5,6 VR | SB-900
    Były N: D40, D80, D90, D200, D300, D700, D3100, D3200, D5000, D7000, D7100.
    Były C: 7D, 50D, 60D, 100D, 400D, 450D, 600D, 1000D

  4. #14

    Domyślnie

    Mam pytanie- jaką średnicę ma kitowy obiektyw do D5000 z ogniskową 18-55? Muszę wiedzieć, bo chcę kupić adapter odwróconego mocowania. BTW. słyszałem kiedyś, że nie na każdym obiektywie to działa. Będzie działaś tutaj- na tym kitowym szkle?

  5. #15
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vaceratti Zobacz posta
    Mam pytanie- jaką średnicę ma kitowy obiektyw do D5000 z ogniskową 18-55? Muszę wiedzieć, bo chcę kupić adapter odwróconego mocowania. BTW. słyszałem kiedyś, że nie na każdym obiektywie to działa. Będzie działaś tutaj- na tym kitowym szkle?
    52 mm gwint na filtry.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vaceratti Zobacz posta
    Mam pytanie- jaką średnicę ma kitowy obiektyw do D5000 z ogniskową 18-55? Muszę wiedzieć, bo chcę kupić adapter odwróconego mocowania. BTW. słyszałem kiedyś, że nie na każdym obiektywie to działa. Będzie działaś tutaj- na tym kitowym szkle?
    Zapomnij.
    Odwrotnego mocowania używa się do obiektywów z mechanicznym ustawieniem przesłony (pierścień przesłony + możliwość jej zablokowania).
    Bez tego masz aż 2 możliwości jej ustawienie - otwarta i zamknięta - ani jedna ani druga pozycja nie nadaje się zbytnio do makro.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #17

    Domyślnie

    http://www.youtube.com/watch?v=Re5yHlOEmSQ
    Na tym filmiku dziewczyna robi to w taki sposób, że przysłonę ustawia na tradycyjnym (długi czas- 5s jak na filmiku), odkręca obiektyw- przysłona zostaje i wkręca na makro- wtedy ma przysłonę taką jaką ustawia tradycyjnie. Pytam się o to, bo mało siedziałem ostatniego czasu w fotografii, a zdjęcia makro bardzo mi się podobają.

  8. #18

    Domyślnie

    lepiej juz kupic pierscienie posrednie z przeniesieniem automatyki albo najtansze szklo makro
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  9. #19

    Domyślnie

    Pierścienie są w cenie 150 i więcej, a na ten moment mnie na to nie stać. Czytałem trochę o szkłach makro i ludzie piszą, że słabe trochę, bo większość jest +2 dioptrii, a to nie daje zbyt fajnego efektu. Jest jeszcze jakiś sposób z dwoma obiektywami, że jeden jest jakby filtrem (podobno jakieś stare się nadają). Ile w tym prawdy?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vaceratti Zobacz posta
    http://www.youtube.com/watch?v=Re5yHlOEmSQ
    Na tym filmiku dziewczyna robi to w taki sposób, że przysłonę ustawia na tradycyjnym (długi czas- 5s jak na filmiku), odkręca obiektyw- przysłona zostaje i wkręca na makro- wtedy ma przysłonę taką jaką ustawia tradycyjnie. Pytam się o to, bo mało siedziałem ostatniego czasu w fotografii, a zdjęcia makro bardzo mi się podobają.
    A widzisz jak ma aparat ?? W Nikonie jest mechaniczne, a nie elektryczne sterowanie przesłoną.

    Cytat Zamieszczone przez Vaceratti Zobacz posta
    Pierścienie są w cenie 150 i więcej, a na ten moment mnie na to nie stać. Czytałem trochę o szkłach makro i ludzie piszą, że słabe trochę, bo większość jest +2 dioptrii, a to nie daje zbyt fajnego efektu. Jest jeszcze jakiś sposób z dwoma obiektywami, że jeden jest jakby filtrem (podobno jakieś stare się nadają). Ile w tym prawdy?
    Szkła do makro = obiektyw do makro.
    A to +2, +4 czy +10 dioptrii to soczewki, czy czasami zwane konwerterami - jak Raynox 250.

    A ten sposób na 2 obiektywy niczym się nie różni od odwrotnego mocowania. Tylko, że nie bezpośrednio do aparatu, a do obiektywu - jeden warunek - oba obiektywy muszą być wytrzymałe, a w szczególności ten wpięty w aparat, bo jak nie, to się rozleci.
    I nie ma znaczenia czy mocujesz na obiektywie, czy do aparatu - musi spełniać dokładnie te same warunki.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •