Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie Photix Strato II i D700

    Witam serdecznie próbuję zastosować ten wyzwalacz jako pilot bezprzewodowy do wyzwalania migawki. Naprzemiennie podpinam albo odbiornik albo nadajnik i niestety nie mogę wyzwolić migawki. Czy ktoś używał i może pomóc?

  2. #2

    Domyślnie

    Wyzwolić można tylko i wyłącznie podpinając do aparatu odbiornik (środkowe gniazdo). A wyzwalać trzeba z nadajnika. Odbiornik daje tylko możliwość wyzwalania przewodowego.
    Z D7000 wyzwalanie migawki działało bez problemów.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 19-01-2014 o 18:34
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    Ale podpinam tym kablem który jest z przodu aparatu 10 stykowe gniazdo zdalnego sterowania. . I nic nawet nie drgnie. Z tym że podpinam to kablem od Canona bo w zestawie Nikona nie ma kabla do podpięcia odbiornika.

    PS Podpinasz do gniazda SR ?
    Ostatnio edytowane przez manfred ; 19-01-2014 o 18:45

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Ale podpinam tym kablem który jest z przodu aparatu 10 stykowe gniazdo zdalnego sterowania. . I nic nawet nie drgnie. Z tym że podpinam to kablem od Canona bo w zestawie Nikona nie ma kabla do podpięcia odbiornika.

    PS Podpinasz do gniazda SR ?
    To zapomnij. Musi być kabel do Nikona.
    Gdyby tak można było, to nie byłoby różnych kabli do Nikona i Canona.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    Ale ja mam dwa zestawy do Nikona. Tylko że kable które mam to jack-jack jeden prosty drugi łamany. Dwa kable 2v z takimi kwadratowymi końcówkami które nie pasują do aparatu i jeden kabel który wkręca się z przodu aparatu a jack jest większy i nie wchodzi do odbiornika do gniazda sr tylko do gniazda z prawej strony.
    PS Możesz mi pokazać który to kabel?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Ale ja mam dwa zestawy do Nikona. Tylko że kable które mam to jack-jack jeden prosty drugi łamany. Dwa kable 2v z takimi kwadratowymi końcówkami które nie pasują do aparatu i jeden kabel który wkręca się z przodu aparatu a jack jest większy i nie wchodzi do odbiornika do gniazda sr tylko do gniazda z prawej strony.
    PS Możesz mi pokazać który to kabel?
    Nie mam Strato. Sprawdzałem je tylko jak kupowałem wyzwalacze.. i stanęło na RF-603.
    O ile dobrze pamiętam, to kabel jest identyczny jak do RF-603, czyli jack stereo 2.5mm (3 styki) z jednej strony, a z drugiej odpowiedni wtyk do aparatu - czyli w Twoim przypadku 10-cio pinowy.

    A ten kabel wkręcany, co masz, to jest 10 pin (dolne gniazdo), czy do tego drugiego gniazda (górne - PC) ??
    Bo jak do drugiego, to jest to kabel do wyzwalania lamp.

    Kabel wyzwalania aparatu powinien wyglądać mniej/więcej tak jak ten:
    http://fripers.pl/product_info.php/i...o-LS25-N1.html

    Edit:
    a... kwadratowe kable to są chyba te do wyzwalania pro puszek Canona, bo taki pamiętam idzie do 50D.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 19-01-2014 o 19:29
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    No to ten kabel mam w Canonie z tym że używam inny jack 2,5mm a z drugiej taki na trzy wtyki. Coś mi się wydaje że sprzedawca zawinął mi kabel do wyzwalania migawki.

    Przeglądam zdjęcia i wydaje mi się że w zestawie do nikona nie ma kabla który można podłączyć do odbiornika i do aparatu tzw cienki jack. Bo w Canonie jest.
    Ostatnio edytowane przez manfred ; 19-01-2014 o 19:36

  8. #8

    Domyślnie

    Kabel jest w komplecie z odbiornikiem

    Jak sie nazywa to dolne wejście ?

    Tam wpinasz z drugiej strony jack do odbiornika SR i wyzwalasz przewodowo, bierzesz nadajnik i wyzwalasz bezprzewodowo


  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    No to ja w zestawie nie mam kabla który mogę podpiąć do dolnego gniazda. Oto moje kable http://imageshack.com/a/img837/2474/b9i1.jpg

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No to ja w zestawie nie mam kabla który mogę podpiąć do dolnego gniazda. Oto moje kable http://imageshack.com/a/img837/2474/b9i1.jpg
    To nie masz kabla do wyzwalania Nikona D700.
    Jeden z tych kabli może być do D90/D3x00/D5x00/D7x00 - ten po lewej na zdjęciu.

    Drugi - wygląda jak do D70/D80

    Pozostałe 2 do do wyzwalania lamp - jack-jack 3.5mm i jack-PC.
    jack-PC może też służyć, aby podpiąć nadajnik pod gniazdo PC aparatu - ale nie jestem pewien czy Strato II oferuje taką możliwość.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 19-01-2014 o 20:17
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •