Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: wspomaganie AF

  1. #1

    Domyślnie wspomaganie AF

    W instrukcji SB800 przeczytałem, iż lampa w podczerwieni wspomaga ustawienia AF do 10m.
    Czy istnieje możliwość ustawienia ostrości z tele 300mm na odległość ok.20-24m??
    W zupełnych ciemnośćiach oczywiście.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    no jak 10 to 10. podpięcie długiej lufy nie polepszy wiązki wspomaganie bo na 20m będzie się ona już tak rozjeżdżać i zanikać że af aparatu jej nie będzie widział

  4. #4

    Domyślnie

    W Minolcie lampa wysyłała serię błysków ale nie wiem czy to była redukcja czerwonych oczu czy wspomaganie AF.

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie jak masz w instrukcji i jak napisał Jacek. Przy tych odległościach wiązka już zbyt szeroka i słaba, żeby uruchomić AF. Pozostaje tylko manualne ostrzenie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Dokładnie jak masz w instrukcji i jak napisał Jacek. Przy tych odległościach wiązka już zbyt szeroka i słaba, żeby uruchomić AF. Pozostaje tylko manualne ostrzenie.
    Albo wskaźnik laserowy.

  7. #7

    Domyślnie

    a jak zadziała wskaźnik laserowy?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milo_ja Zobacz posta
    Albo wskaźnik laserowy.
    rozwiązaniem okazał się silny reflektor, pomógł do tego stopnia, że ptaszki nie mają czerwonych oczu

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    a jak zadziała wskaźnik laserowy?
    bardzo prosto, malutki wskazniczek laserowy za mniej wiecej 5 pln wysyla dosc silna wiazke, na pewno na 20 m i wiecej. na tym czerwonym punkcie bardzo latwo zlapiesz ostrosc. pamietam, jeszcze w czasach fuji 602, ze ludzie cos takiego mocowali wrecz do puszki, zeby przyspieszyc i polepszyc ostrzenie.

  10. #10

    Domyślnie

    Idąc o krok dalej - celownik laserowy do broni - wysyła pasek, a nie kropkę i do tego włącznik masz na samoprzylepnym plasterku, możesz go nawet przykleić w okolicach kciuka. Przetestowane na Minolcie D7D swego czasu Albo przesiadka na Sonego - serii 7 lub 8 lam był "holograficzny"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •