Witam
Robiłem dziś reportaż o Częstochowie w czasie świąt. Idąc aleją zauważyłem grającego na gitarze starszego pana z czapką mikołaja na głowie. Wygrywał jakieś kolędy i pięknie komponował się na tle Jasnej Góry i choinki. Podszedłem, przykucnąłem i chciałem zrobić zdjęcie. W tym momencie pan przestał grać i zaczął krzyczeć że nie życzy sobie zdjęć bez pytania. Zgłupiałem ponieważ skoro ciągle śpiewał kultura wymagała nie przerywać. Poza tym owy pan występując w miejscu publicznym staje się osobą publiczną a więc mogę mu zrobić zdjęcie bez pytania lecz nie mogę go opublikować. Czy ten pan miał jakiekolwiek prawo czepiać się tego że chciałem mu zrobić zdjęcie? Czy teraz muszę odszukać każdą osobę którą sfotografowałem i pytać o zgodę?
Reportaż jest mi potrzebny do albumu pamiątkowego Częstochowy o który prosili mnie znajomi kiedyś mieszkający w tym mieście, a teraz są rozrzuceni po świecie. A więc reportaż do celów prywatnych![]()
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami