Close

Strona 51 z 57 PierwszyPierwszy ... 414950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 570

Wątek: d5100 czy d90

  1. #501

    Domyślnie

    do 1600zł z 18-105? to chyba tylko D3100
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  2. #502

    Domyślnie

    Body D90 można wyrwać za 1000zł a obiektyw za 500zł... Dział Giełda na forum

  3. #503

    Domyślnie

    a ja mam takie pytanie co da lepszą jakość obrazka RAW z obiektywami Nikkor 85/1.8 oraz T17-50?? Podobno im więcej mpx tym musi być lepsze szkło, aby wykorzystać matrycę, więc w d90 jest o 4mpx mniej czyli powinien dać lepszy obrazek? Tak samo z szumami, ma minimalnie większą matrycę z mniejszą liczbą pikseli czyli szum powinien być drobniejszy, delikatniejszy z lepszymi szczegółami zdjęcia?

  4. #504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakub365 Zobacz posta
    a ja mam takie pytanie co da lepszą jakość obrazka RAW z obiektywami Nikkor 85/1.8 oraz T17-50?? Podobno im więcej mpx tym musi być lepsze szkło, aby wykorzystać matrycę, więc w d90 jest o 4mpx mniej czyli powinien dać lepszy obrazek? Tak samo z szumami, ma minimalnie większą matrycę z mniejszą liczbą pikseli czyli szum powinien być drobniejszy, delikatniejszy z lepszymi szczegółami zdjęcia?
    5100 tu nie chodzi tylko o ilość pikseli ale także o samą matrycę i dalej o procesor obrazu i jego oprogramowanie , dlatego 5100 wygrywa z d90 jeżeli chodzi o jakość zdjęć i także z d7000 który ma taka samą matryce jak 5100 ale gorzej oprogramowaną więc jeżeli chcesz jakość obrazka bierz 5100 , jeżeli bardziej zależy Ci na funkcjonalności , docieraniu do ustawień aparatu szybciej bierz d7000 ...d90 odpuść sobie bo to już wymierający sprzęt który był dobry wieki temu i mimo ze oferuje sporo to jednak na dzień dzisiejszy jest leciwy jeżeli wiesz co mam na myśli'

  5. #505

    Domyślnie

    Jak to "gorzej oprogramowaną"? Mógłbyś to rozwinąć najlepiej popierając jakimiś dowodami tej tezy?

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harpooon Zobacz posta
    5100 tu nie chodzi tylko o ilość pikseli ale także o samą matrycę i dalej o procesor obrazu i jego oprogramowanie , dlatego 5100 wygrywa z d90 jeżeli chodzi o jakość zdjęć i także z d7000 który ma taka samą matryce jak 5100 ale gorzej oprogramowaną więc jeżeli chcesz jakość obrazka bierz 5100 , jeżeli bardziej zależy Ci na funkcjonalności , docieraniu do ustawień aparatu szybciej bierz d7000 ...d90 odpuść sobie bo to już wymierający sprzęt który był dobry wieki temu i mimo ze oferuje sporo to jednak na dzień dzisiejszy jest leciwy jeżeli wiesz co mam na myśli'
    Skąd czerpiesz swą mądrość?
    Jeśli są jakieś różnice w obrazowaniu matrycy, do tego niekoniecznie na korzyść D5100 względem D7000 - są one aptekarskie i praktycznie pomijalne.
    Co z tego, że D90 jest leciwy?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  7. #507

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Skąd czerpiesz swą mądrość?
    Jeśli są jakieś różnice w obrazowaniu matrycy, do tego niekoniecznie na korzyść D5100 względem D7000 - są one aptekarskie i praktycznie pomijalne.
    Co z tego, że D90 jest leciwy?
    Choćby stąd http://www.optyczne.pl/155.9-Test_ap...sumowanie.html

  8. #508

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harpooon Zobacz posta
    Nie wiem jak wielkim autorytetem są u Ciebie Optyczne, ale patrząc na choćby DxOMark wszystko wychodzi praktycznie tak samo.

    D5100:
    Overall Score: 80
    Portrait (Color Depth): 23.5 bits
    Landscape (Dynamic Range): 13.6 Evs
    Sports (Low-Light ISO): 1183 ISO

    D7000:
    Overall Score: 80
    Portrait (Color Depth): 23.5 bits
    Landscape (Dynamic Range): 13.9 Evs
    Sports (Low-Light ISO): 1167 ISO
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  9. #509

    Domyślnie

    D90
    Overall Score: 73
    Portrait (Color Depth): 22.7 bits
    Landscape (Dynamic Range): 12.5 Evs
    Sports (Low-Light ISO): 977 ISO
    Więc jakieś mega różnicy między d5100/7000 nie ma. Czyli na dobrą sprawę warto wziąć d90 i jakiś dziadziuś to nie jest bo np biorąc pod uwagę C 50D półka wyżej i nowszy model ma gorsze parametry:
    verall Score[?] 63
    Portrait (Color Depth)[?] 21.8 bits
    Landscape (Dynamic Range)[?] 11.4 Evs
    Sports (Low-Light ISO)[?] 696 ISO

  10. #510
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Nie wiem jak wielkim autorytetem są u Ciebie Optyczne, ale patrząc na choćby DxOMark wszystko wychodzi praktycznie tak samo.

    D5100:
    Overall Score: 80
    Portrait (Color Depth): 23.5 bits
    Landscape (Dynamic Range): 13.6 Evs
    Sports (Low-Light ISO): 1183 ISO

    D7000:
    Overall Score: 80
    Portrait (Color Depth): 23.5 bits
    Landscape (Dynamic Range): 13.9 Evs
    Sports (Low-Light ISO): 1167 ISO
    Różnice w jpeg-ach pomiędzy D5100 i D7100 mogą wynikać z zastosowania innego filtra dolnoprzepustowego oraz końcowej obróbki obrazu przez procesor.
    Podobną sytuację zauważyłem mając jednocześnie D5000 i D90 które to modele miały tą samą matrycę.
    Jpeg-i z D5000 były bardziej wyostrzone w stosunku do D90 przy takich samych ustawieniach w opcjach przetwarzania obrazu.
    Teraz porównując obraz z D5100 i D90 wyostrzanie w D5100 jest jeszcze większe.
    Wniosek jest taki że typowo amatorskie puszki mogą dawać końcowy obraz prosto z puszki nieco lepszy, tzn. bardziej wyostrzony, nasycony, odszumiony od puszek dla bardziej zaawansowanych typu D7000.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Strona 51 z 57 PierwszyPierwszy ... 414950515253 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •