Ja podpięłam wczoraj pod mojego D7k 35 1.8G i zauważyłam, że w momencie fotografowania w okolicach najbliższej możliwej odległości ostrzenia ostrość jest czasem nie tam gdzie trzeba
Szukaj
Ja podpięłam wczoraj pod mojego D7k 35 1.8G i zauważyłam, że w momencie fotografowania w okolicach najbliższej możliwej odległości ostrzenia ostrość jest czasem nie tam gdzie trzeba
Nikon D7k, Nikon D750, S18-35 1.8A, N85 1.8G, S70-200 2.8
ja dalem przy N35 DX korekte na -15 przy N18-105 jest bez korekty
Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny
witam
a jesli dany objektyw dzialal bez korekty na D300 a przy D7000 ma korekte to tez wina objektywu
pytam sie tak czysto teoretycznie bo narazie u mnie D7000 jest git
Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny
Jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Mogło byc tak, że d300 miał wadę np. na-5, a obiektyw na +5. W połczeniu dało trafianie w punktA d7000 może być idealnie skalibrowane, a szkło ma wadę. Albo szkło jest OK a puszka ma wadę.
Albo np puszka ma wadę na -10, a szkło na +6. Czyli ustawienie na -4 powinno załatwić temat.
Czyli tak w skrócie. Jeżeli da się to ustawić/skorygować w puszce to trza dać se na luz.
Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.
Skontaktuj się z nami