Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: d7000

  1. #11

    Domyślnie

    Ja podpięłam wczoraj pod mojego D7k 35 1.8G i zauważyłam, że w momencie fotografowania w okolicach najbliższej możliwej odległości ostrzenia ostrość jest czasem nie tam gdzie trzeba
    Nikon D7k, Nikon D750, S18-35 1.8A, N85 1.8G, S70-200 2.8

  2. #12

    Domyślnie

    ja dalem przy N35 DX korekte na -15 przy N18-105 jest bez korekty
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Emkacf Zobacz posta
    Ja podpięłam wczoraj pod mojego D7k 35 1.8G i zauważyłam, że w momencie fotografowania w okolicach najbliższej możliwej odległości ostrzenia ostrość jest czasem nie tam gdzie trzeba
    Przy minimalnych odległościach ostrzenia takie rzeczy się dzieją. To wina obiektywu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #14

    Domyślnie

    witam

    a jesli dany objektyw dzialal bez korekty na D300 a przy D7000 ma korekte to tez wina objektywu

    pytam sie tak czysto teoretycznie bo narazie u mnie D7000 jest git
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andi74 Zobacz posta
    witam

    a jesli dany objektyw dzialal bez korekty na D300 a przy D7000 ma korekte to tez wina objektywu

    pytam sie tak czysto teoretycznie bo narazie u mnie D7000 jest git
    Jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Mogło byc tak, że d300 miał wadę np. na-5, a obiektyw na +5. W połczeniu dało trafianie w punkt A d7000 może być idealnie skalibrowane, a szkło ma wadę. Albo szkło jest OK a puszka ma wadę.
    Albo np puszka ma wadę na -10, a szkło na +6. Czyli ustawienie na -4 powinno załatwić temat.

    Czyli tak w skrócie. Jeżeli da się to ustawić/skorygować w puszce to trza dać se na luz.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •