Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Atlas Polski

  1. #1

    Domyślnie Atlas Polski

    Czy szanowni tubylcy moglibyście polecić konkretny, wypasiony atlas dla podróżnika? Osoba lubi sobie sprawiać wycieczki autem w nieznane i zdaje się, że przydałby się porządny atlas (na obszar Polski).

    Nie znam się na tym kompletnie, czy taki atlas dla kierowcy jest bardziej zaawansowany niż zwykły przeciętny atlas dla nie kierowcy
    Dzięki!

  2. #2

    Domyślnie

    Przy ciągłej rozbudowie infrastruktury drogowej, może i wolnej rozbudowie, ale rozbudowie, nie opłaca się kupować wydawnictw papierowych. Chyba, że jako eksponat do biblioteczki.
    Jednak lepiej inwestować w mapy nawigacji.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Przy ciągłej rozbudowie infrastruktury drogowej, może i wolnej rozbudowie, ale rozbudowie, nie opłaca się kupować wydawnictw papierowych. Chyba, że jako eksponat do biblioteczki.
    Jednak lepiej inwestować w mapy nawigacji.
    Dokładnie
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  4. #4

    Domyślnie

    W słowach ,,wypasiony atlas dla podróżnika" rozumiem popularne atlaso-przewodniki z opisem miejsc, które można zwiedzić i zobaczyć, Może o to chodzi?

  5. #5
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Przy ciągłej rozbudowie infrastruktury drogowej, może i wolnej rozbudowie, ale rozbudowie, nie opłaca się kupować wydawnictw papierowych. Chyba, że jako eksponat do biblioteczki.
    Jednak lepiej inwestować w mapy nawigacji.
    I tak właśnie ginie duch podróżnika...dajmy się prowadzić po pięknych zakątkach małemu komputerkowi, zamiast samemu, dzięki atlaso-przewodnikom odkrywać piękne miejsca naszej pięknej Ojczyzny.
    Credka idź do empiku, poprzeglądaj sobie atlasy i wybierz ten, który Tobie najbardziej odpowiada.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez foto4deg Zobacz posta
    I tak właśnie ginie duch podróżnika...dajmy się prowadzić po pięknych zakątkach małemu komputerkowi, zamiast samemu, dzięki atlaso-przewodnikom odkrywać piękne miejsca naszej pięknej Ojczyzny.
    To samemu czy dzięki atlaso - przewodnikom bo sprzeczność widzę?

    Duch podróżnika? Prawdziwy podróżnik nie korzysta z atlasu - kieruje się tam, gdzie go nogi poniosą
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #7

    Domyślnie

    Ze wszystkiego trzeba umieć korzystać. Używam nawigację od 6 lat, nie samochodową co prawda, ale to akurat nie różnica. Nie raz już pozwalała wydostać się z opałów. Po sznurku i tak nie poruszam się, bo nie lubię, a jej zalety mimo wszystko są nieocenione. Oczywiście jak ktoś korzysta z nawigacji na zasadzie zaprogramuj trasę i jedź zgodnie ze wskazówkami, to jedynie oznacza, że nie opanował obsługi urządzenia.

    Romantyzm i duchy podróżników wymiękają w górach jest na grani, zbliża się burza i trzeba szybko zejść.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Atlas papierowy, nawet jeśli za kilka lat trochę mniej aktualny, to dobra rzecz, szczególnie, kiedy nie można złapać sygnału dla urządzeń typu GPS...
    Pabloo, opis miejsc raczej znajdzie się wcześniej, w necie, robiąc tylko podstawowy plan wyprawy, dalej gdzie nogi poniosą

    Czasem przyjemnie jest usiąść z taką mapą w ręku, sprawdzić, gdzie nas jeszcze (lub dawno) nie było i zrealizować cel. GPS raczej nie ma takiej przyjemnej funkcji

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Ze wszystkiego trzeba umieć korzystać... Oczywiście jak ktoś korzysta z nawigacji na zasadzie zaprogramuj trasę i jedź zgodnie ze wskazówkami, to jedynie oznacza, że nie opanował obsługi urządzenia.
    A wszystko zależy, do czego się tej nawigacji używa. Przez wiele lat pracowałem w ogólnopolskim serwisie i trasy typu Bytom-Augustów czy Szczecin-Białystok były dosyć częste. I wtedy właśnie jechanie pod dyktando Marzenki jest moim zdaniem jedynym wyjściem. Nie trzeba się zastanawiać, w którą drogę w którym mieście trzeba skręcić. Co innego, gdy jedzie się turystycznie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez credka Zobacz posta
    Czasem przyjemnie jest usiąść z taką mapą w ręku, sprawdzić, gdzie nas jeszcze (lub dawno) nie było i zrealizować cel. GPS raczej nie ma takiej przyjemnej funkcji
    Z mapą tak, ale atlas już takiego komfortu nie daje. Format atlasu, zwykle B5 do A4 ma swoje ograniczenia. Do tego zwykle mapy drogowe mają ograniczoną treść poza ściśle drogową. Jest to związane ze skalą map. Na mapach w skali 1:200k ciężko dokładnie zaznaczyć jakiś punkt.

    Choć sam rzadko z tego korzystam, ale tablet z mapami choćby Googla bije atlas na głowę i mapę w zasadzie też. Pod każdym względem.

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    A wszystko zależy, do czego się tej nawigacji używa.
    Oczywiście, że tak Mirku. Ja też doceniam prowadzenie po sznurku, gdy moim celem jest dotarcie do miejsca przeznaczenia, ale nawigacja ma znacznie większe możliwości niż tylko prowadzenie po sznurku do celu. Było już tak, ze szukaliśmy noclegów za pomocą POI z nawigacji nie aktualizowanej od dwóch lat. Czasem ratowała dupę, jak się mapowy pogubił i stracił orientację. Czasem nie była w ogóle potrzebna i trasę do Słowenii pokonywaliśmy bazując na pamięci kierowniczki i telefonom do przyjaciela.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •