Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11

    Domyślnie

    Ponad to przy ogniskowej 8mm głębia ostrości jest tak duża, że przy f/5.6 nie trzeba regulować odległości-wystarczy ustawić na np. 1m. Dlatego AF jest tu praktycznie niepotrzebny. Poczytaj: http://www.optyczne.pl/161.1-Test_ob..._Fish-eye.html
    Ostatnio edytowane przez PiciuD300 ; 02-05-2013 o 14:01
    Nie wiem, co napisać.

  2. #12

    Domyślnie

    Mogę jakieś podsunąć foto. A z jakiego działu? Dużo cudeniek z tego obiektywu jest na facebooku samyanga, śledzę i naprawdę polecam, aby ocenić jakość zdjęć

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    Ogólnie to myślałem że może jest coś szerokiego w obiegu z ruskich albo innych szkieł które można kupić w troche mniejszych pieniądzach niż 1000 -1300 zł.
    Tyle, że w tamtych czasach nie było formatu DX i nic poniżej 16 mm nie znajdziesz.

    Jeśli fish, to tylko Samyang 8 mm.

    Jeśli UWA, to najtańszy jest Tamron 11-18, potem stara Sigma 10-20.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #14

    Domyślnie

    rozumiem, a co sądzicie o Samyang 7.5 f/3.5 UMC Fish-eye Micro MFT? Nikt o nim nie wspomina. Co to znaczy UWA? Jeszcze jedno pytanie, czy Samyang 8 mm jest w dwóch wersjach?
    Ostatnio edytowane przez Jacek B. ; 12-05-2013 o 15:14
    NIKON...

  5. #15

    Domyślnie

    UWA - bardzo szeroki kąt. Obiektyw o odwzorowaniu rectalinearnym (zachowuje proste linie).

    Samyang 7.5 nie jest do lustrzanek.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #16

    Domyślnie

    Samyang 8 mm lub Tamron 11-18 - chciało by się mieć obydwa, ale póki co muszę sie na jeden zdecydować. Proste linie są czasem lepsze niż zakrzywienia. Do zakrzywień trzeba mieć pewne doświadczenie i odpowiedni temat do fotografowania, ale chyba bardziej skłonię się jednak ku rybce. Sigma 10-20 - za droga bo ponad 2000 zł kosztuje, chyba że jest jakaś wersja "stara", tańsza?
    NIKON...

  7. #17

    Domyślnie

    1300 pln do wyrwania na alledrogo jest
    D90|D700|35|85|18-105|70-300|SB-700| |EM-5|12-50|45| |Manfrotto|MBPr 13"|

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    rozumiem, a co sądzicie o Samyang 7.5 f/3.5 UMC Fish-eye Micro MFT? Nikt o nim nie wspomina. Co to znaczy UWA? Jeszcze jedno pytanie, czy Samyang 8 mm jest w dwóch wersjach?
    UWA to Ultra Wide Angle, czyli po naszemu ultra szeroki kąt. Też się zastanawiem nad czymś szerokim ale nie wiem czy akurat fish, niektórym się szybko nudzi takie odwzorowanie. Ale używkę można wziąć na próbę.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanie, czy Samyang 8 mm jest w dwóch wersjach?
    Tak, jest wersja AE oraz wersja "bez AE". W tej drugiej pomiar światła działa w aparatach od D7000 wzwyż, dla wszystkich niższych lepiej jest wziąć AE (lub np. dokleić dandelion, jeśli ktoś woli w ten sposób).
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adriansocho Zobacz posta
    Tak, jest wersja AE oraz wersja "bez AE". W tej drugiej pomiar światła działa w aparatach od D7000 wzwyż, dla wszystkich niższych lepiej jest wziąć AE (lub np. dokleić dandelion, jeśli ktoś woli w ten sposób).
    Kurczę, ale jestem do tyłu z informacjami na ten temat. Czyli do D70s lepiej brać obiektyw z AE - będzie pomiar działał tak?

    Co to jest doklejanie dandelopna?

    Jak już wspomiałęm, rozpatruję zakup tamrona lub Samyang . Nie mogę sie zdecydować. Tamron nie robi "walących sie ścian" i zastanawiam sie czy np w górach czy plenerze jednak nie będzie bardziej praktyczny? Może ktoś praktykował na tych dwóch szkłach i może coś doradzić bo nie mogę sie zdecydować.

    Od koleżanki się dowiedziełem że jest jeszcze jeden obietyw któy możńa brać pod uwagę - PELENG 8 mm. Ktos miał z nim do czyunienia?
    NIKON...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •