Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    To pewnie jakiś odłam samyang.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    Kurczę, ale jestem do tyłu z informacjami na ten temat. Czyli do D70s lepiej brać obiektyw z AE - będzie pomiar działał tak?

    Co to jest doklejanie dandelopna?
    Nie "dandelopna", a dendalionu - dendalion, to nic innego jak chip ze stykami, który przekazuje informacje do aparatu o ogniskowej obiektywu i jego jasności (minimalnej przesłonie).


    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    Jak już wspomiałęm, rozpatruję zakup tamrona lub Samyang . Nie mogę sie zdecydować. Tamron nie robi "walących sie ścian" i zastanawiam sie czy np w górach czy plenerze jednak nie będzie bardziej praktyczny? Może ktoś praktykował na tych dwóch szkłach i może coś doradzić bo nie mogę sie zdecydować.

    Od koleżanki się dowiedziełem że jest jeszcze jeden obietyw któy możńa brać pod uwagę - PELENG 8 mm. Ktos miał z nim do czyunienia?
    Tamrona odradzam - jest to chyba najgorszy UWA.

    Peleng, to ruski, a dokładnie białoruski obiektyw.
    Peleng 8mm to kołowe rybie oko - kąt widzenia 180st w każdym kierunku. Poza tym jest to obiektyw do Zenitów - czyli z mocowaniem M42, choć są przerabiane wersje pod inne mocowania. Jest to obiektyw pełnoklatkowy, co oznacza, że na DX będziesz miał czarne rogi.
    Tu masz to pokazane:
    http://www.photozone.de/Reviews/254-...report--review
    (jest to z Canona, więc na Nikonie będzie minimalnie więcej tych rogów)
    Peleng też nie ma elektroniki, więc bez dendalionu (ciężko jest je już dostać) nie będzie pomiaru światła.

    Jak się zastanawiasz nad szerokimi szkłami i do tego w miarę tanimi to wybór jest taki:
    rybie oko:
    Samyang AE 8mm

    obiektywy bez dystorsji:
    Samyang AE 14mm
    Sigma 10-20/4-5.6 - używana do dostania już od ok 1000-1200zł.

    To te najtańsze i warte zakupu.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 24-05-2013 o 20:05
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #23

    Domyślnie

    Polecam FishEye Samyanga, bardzo zacne szkło za dobre pieniądze, a w wersji bez AE, nie brakuje aż tak pomiaru światła. Samyang 14 mm ma akurat dość skomplikowaną dystorsje, Sigma 10-20 już mniejszą.

  4. #24

    Domyślnie

    Faktycznie pomyliło mi się z tym pelengiem.
    Ale ty źle mówisz.
    Ciemne rogi nie są z powodu nie krycia matrycy dx przez obiektyw fx, bo tu akurat jest na odwrót.
    Ale z powodu tego że to rybie oko kołowe.
    Na fx jest obraz kołowy (koło wpisane w czarny prostokat) na dx jest kolejny prostokąt wpisany w to koło ale zachaczajacy o zewnętrzny czarny prostokąt, stąd te czarne rogi.

    Samyang 14mm ma bardzo nieznaczą dystorsję na matrycy dx.
    Ostatnio edytowane przez RAF7705 ; 25-05-2013 o 09:50
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RAF7705 Zobacz posta
    Faktycznie pomyliło mi się z tym pelengiem.
    Ale ty źle mówisz.
    Ciemne rogi nie są z powodu nie krycia matrycy dx przez obiektyw fx, bo tu akurat jest na odwrót.
    Ale z powodu tego że to rybie oko kołowe.
    Na fx jest obraz kołowy (koło wpisane w czarny prostokat) na dx jest kolejny prostokąt wpisany w to koło ale zachaczajacy o zewnętrzny czarny prostokąt, stąd te czarne rogi.
    No przecież pisałem, że to kołowe pod FX, to na DX będą czarne rogi... Nie pisałem, że to z powodu nie krycia matrycy.
    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Peleng 8mm to kołowe rybie oko (...) Jest to obiektyw pełnoklatkowy, co oznacza, że na DX będziesz miał czarne rogi.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #26

    Domyślnie

    Ok
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    obiektywy bez dystorsji:
    Samyang AE 14mm
    Sigma 10-20/4-5.6 - używana do dostania już od ok 1000-1200zł.
    Samyang 14 to akurat szkło, które ma sporą a na dodatek skomplikowaną dystorsję falistą!
    Sigma 10-20 - bardzo fajne szkło - miałem jak siedziałem w DX i bardzo sobie chwaliłem.

    Jeśli chodzi o rybę to podpisuję się pod Samyangiem 8mm.
    Miałem dłuuugi czas. Śmigał zarówno na D90 jaki i na D300.
    Kilka fotek z tego szła w moim wykonaniu możesz sobie zobaczyć tu http://3ev.pl/g_miasto
    Z5II; Z5; N17-28; N50Z; T28-75G2; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp.

  8. #28

    Domyślnie

    A miałeś tego samyang 14mm że go tak dyskredytujesz...
    Ja tam zmieniłem sigme 10 - 20 na samyang 14mm i jestem zadowolony.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RAF7705 Zobacz posta
    A miałeś tego samyang 14mm że go tak dyskredytujesz...
    A czy ja napisałem, że to złe szkło?
    Osobiście nie byłem posiadaczem tego modelu ale mój dobry przyjaciel miał przez jakiś czas. Miałem okazję przetestować kilka razy. Dla mnie dystorsja w tym szkle jest zbyt uciążliwa.
    Z5II; Z5; N17-28; N50Z; T28-75G2; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp.

  10. #30

    Domyślnie

    Ja jej specjalnie nie zauważyłem.
    Tzn nie zauważyłem żeby była większa lub bardziej uciążliwa niż w sigmie.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •