Szukaj
z pozdrowieniami - KrzysiekNikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E
Zawsze mnie fascynuje po co ludzie kupują dobrej klasy lustrzanki żeby walić foty w jpgach, pozbywając się podstawowej zalety lustrzanki czyli zapisu wysokiej jakości obrazu w formacie RAW bo nie mają czasu na obróbkę?
Mam dokładnie identyczne przemyślenia.
A co do d300 jako takiego, to cóż... robisz w rawach, uważasz na wysokie iso bo szumi to bardziej niż FXy, kręcisz suwaczkami i działasz twórczo. To tylko narzędzie. Po prostu rób zdjęcia i od czasu do czasu niech kolega sprawdzi pod kątem ortografii swoje posty. I będzie cud miód orzeszki![]()
"Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."
witam ponownie
zaraz wyjasnie dlaczego amator sie przesiada na lustrzanke profi akurat na D300 bo:
1.ma super AF i fotki sa ostre bez rozmytej np twarzy na kilku zrobionych fotkach (N35 i inne)
2. wyczytalem ze ma dobry balans bieli
3.super ergonomia trzymania i obslugi
4. dobra cena aktualnie jak na towar z drugiej reki na D7100 narazie nie ma kasy
mialem D50 D80 (krotko gdyby nie szumy na fotkach w domu by zostal ) D5000 czasem nie trafial ale ergonomia akceptowalna dopiero z gripem
to tak w skrocie
teraz co do mojego D300 poprzedni wlasciciel wgral w niego profile "krajobraz", "portret" , Aviaton
czy to jest to samo co tematyczne w innych lustrzankach ten "Aviaton to bedzie chyba lotnictwo
Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny
ja się poddaję
"Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."
Ludzieeeee! To prowokacja! Wołajcie moda!
NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,
Dam Ci radę. Ustaw NEUTRAL i rób w RAW. Jak będziesz chciał inny profil ustawisz go podczas obróbki.
D7000 | S 18-35 1.8 | N 60 2.8 G | M 48 AF-1 | N SB-600
Kolego Andi74, proszę o stosowanie zasad pisowni obowiązujących w języku polskim. Ponadto gdybyś przeczytał wątek o D300 to tam byś znalazł i profile, i porady jak je prawidłowo wgrać. Nikt nie poda Ci na tacy gotowych rozwiązań bo nikt nie wie czego oczekujesz. Proponuję od uważnej lektury forum zacząć przygodę z D300.
Skontaktuj się z nami