Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    ja od 10 lat nie mam stycznosci z IE i jakos wszystko idzie skonfigurowac (router, dnla, vpn etc) bez pomocy tej przegladarki., ba moge powiedziec ze ona jest troszke z tylu za konkurencja...
    Jak od 10 lat nie masz stycznosci, to ciezko zebys uwazal ze nie jest za konkurencja :]

    Podaj co da Ci poniższe poleceni ana podłączonym po kablu laptopie:
    Menu start -> uruchom -> cmd -> ipconfig /all
    d70s + N18-70 + N55-200

  2. #12

    Domyślnie

    Często brama ma końcówkę 254. Podstawa to sprawdzić co dostała karta sieciowa z DHCP.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez .:Gerard:. Zobacz posta
    wyciągnięte z instrukcji :

    Mittels eines Webbrowsers (z.B. Microsoft Internet Explorer oder Mozilla Firefox) kann der
    300Mbps-Wireless-N-Router TL-WR841ND kinderleicht administriert werden.
    ale masz tutaj takie słowo "z.B."
    a dlaczego nie możesz wejść Mozillą, to nie wiem. Może coś w ustawieniach przeglądarki blokuje?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez .:Gerard:. Zobacz posta
    nie zawsze jest to 192.168.1.1

    żadnymi innymi przeglądarkami tylko Internet Explorer

    i spróbuj
    192.168.0.1
    192.168.1.1
    192.168.1.2
    192.168.2.1

    znalazlem instrukcje tutaj
    Też nie działa.
    Screen z cmd:

  5. #15

    Domyślnie

    Odnoszę wrażenie (mogę się mylić), że masz źle spiętą sieć lub w routerze było mieszane. Kabel z modemu podepnij pod port WAN routera, pod dowolny port LAN podepnij lapka. Upewnij się, że karta sieciowa lapka ustawiona jest na pobieranie adresu z serwera DHCP (to na 99% jest ustawione poprawnie). Zrób reset routera i wtedy zobacz co się dzieje.
    Co do grzebania w routerze - inny adres DHCP i bramki. Po resecie te adresy powinny być jednakowe. Podobnie jest z adresami DNS - adresy z sieci lokalnej, niby wszystko ok, ale kto stawia dodatkowy serwer DNS w malutkim LANie.
    Ten router kupowałeś nowy czy używany?
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  6. #16

    Domyślnie

    Dzięki za poświęcony czas
    Cytat Zamieszczone przez ksviper Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie (mogę się mylić), że masz źle spiętą sieć lub w routerze było mieszane. Kabel z modemu podepnij pod port WAN routera, pod dowolny port LAN podepnij lapka.
    Tak jest ustawione, sprawdzałem już też inne konfiguracje, inne kable, ale w tej chwili kabel z modemu idzie do wan routera, a z routera lan do laptopa (gdyby było źle nie miałbym chyba internetu przez kabel na laptopie)(?). To samo jest na innym komputerze - stacjonarnym - logowanie się do routera nie działa, co wydaje mi się eliminuje ewentualną przyczynę w laptopie.

    Cytat Zamieszczone przez ksviper Zobacz posta
    Upewnij się, że karta sieciowa lapka ustawiona jest na pobieranie adresu z serwera DHCP (to na 99% jest ustawione poprawnie). Zrób reset routera i wtedy zobacz co się dzieje.
    A gdzie mogę to spradzić? Resety robiłem już kilkukrotnie próbując różnych konfiguracji, za każdym razem to samo.

    Cytat Zamieszczone przez ksviper Zobacz posta
    Co do grzebania w routerze - inny adres DHCP i bramki. Po resecie te adresy powinny być jednakowe. Podobnie jest z adresami DNS - adresy z sieci lokalnej, niby wszystko ok, ale kto stawia dodatkowy serwer DNS w malutkim LANie.
    Ten router kupowałeś nowy czy używany?
    Nowy, zafoliowany, ze stacjonarnego sklepu, nie wydaje mi się żeby miał być ,,z odzysku".

    Mam chyba ten same kłopot, co osoba w tym wątkuhttp://forumarchiwum.gry-online.pl/S...sp?ID=10977769,
    jednak wolę rozwiązać ten problem eliminując przyczynę, niż omijać go kupując nową część, więc proszę o dalsze wskazówki i pomoc

  7. #17

    Domyślnie

    Wygląda, jakby w routerze był wyłączony NAT. Nie ma tam jakiegoś resetu?
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #18

    Domyślnie

    Spróbuj jeszcze takiego sposobu: odepnij kabel z portu WAN, wyłącz i włącz router i zobacz jak ustawia się karta sieciowa i pokaż co wyrzucił ipconfig /all.
    Jak nie rozwiążemy sprawy to gdy wrócę do domu to mogę pomóc zdalnie przez TV.
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Wygląda, jakby w routerze był wyłączony NAT. Nie ma tam jakiegoś resetu?
    A trochę jaśniej? Jest przycisk WPS/reset, którego przyciśnięcie na 8 sekund powoduje zresetowanie routera, jeśli o to chodziło

  10. #20

    Domyślnie

    http://www.kozak.pl/galerie/r/router...r841n_5211.jpg - taki mały czarny punkcik przy prawej antence
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •