Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: D90/d300/d7000

  1. #31

    Domyślnie

    Hmm... Ale w tym porównaniu pisze, że D90 nie ma, tzn. "Z dynamicznym autofokusem, gdy wybrałeś obiekt i przycisnąłeś spust migawiki, gdy obiekt się porusza, autofokus będzie go śledził. Koniec z nieostrymi ujęciami." - więc... D90 też będzie śledził obiekt?

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    A także zapiąć Heliosa 44-2 z pierścieniami pośrednimi i robić fajne zdjęcia makro.
    Do D90 z powodzeniem można to zrobić, sprawdzone w praktyce.

  3. #33

    Domyślnie

    D90 ma trym śledzenia 3D. Tu masz przykład z d700 http://www.youtube.com/watch?v=QdcB_1o3zVA.
    Analogicznie działa d90 - oczywiście masz mniej punktów AF.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lenai Zobacz posta
    Do D90 z powodzeniem można to zrobić, sprawdzone w praktyce.
    Ale z D7000 masz pomiar światła, a z D90 nie. To duża różnica. Już bym wolał takie fotki klepać D40/D60/D3000 czy inną puszką low end, bo one jakiś tam pomiar światła z manualami mają. D50/D70/D80 i D90 tego pomiaru nie mają.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  5. #35
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    MstrGSt. Jimmy krajobrazy chce fotografować to D7000 będzie lepszy ,
    sam też go do takich zdjęć kupiłem i rewelacyjnie się sprawdza ,
    ISO 1600 w D7000 jest takie jak ISO 800 w D90 więc co tu dużo myśleć < szkoda kasy na D90 .
    Do krajobrazów nie jest potrzebne wysokie ISO, więc to nie jest żaden argument.
    Pozostałe właściwości matrycy w D7000 przemawiają na korzyść, tylko trzeba jeszcze trafić na puszkę bez znanych wad.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #36

    Domyślnie

    Ja D90 mam już trochę czasu, nigdy wcześniej nie miałem okazji, aby pójść do sklepu i zobaczyć jak wygląda D7000. Pewnego pięknego dnia poszedłem do sklepu, wziąłem w rączki i pomimo tej całej pięknej specyfikacji nadal jeśli miałbym wybierać a swój sprzęcik znam na wylot to wybrałbym d90 :P . Na pewno jest to dobry sprzęt ale mi kompletnie nie leżał
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  7. #37

    Domyślnie

    Skoro D300 odpadł, to może przenieść wątek do właściwego działu? Będzie tam więcej użytkowników obu aparatów.

    Osobiście wybierałbym między D7000 a D5100. Matryca ta sama, różnią się wilkością i dodatkowymi funkcjami. Jeśli nie chcesz eksperymentować ze starymi obiektywami na śrubokręt czy wręcz manualami, to D5100 wystarczy.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #38

    Domyślnie

    Rozważałem D5100, ale nie, ergonomia. Będę robił zdj. głównie portrety, czasami jakąś scenę. Zwierzęta najczęściej, rośliny.

  9. #39

    Domyślnie

    do portretów grip może dużo pomóc, ale da się żyć bez niego.
    D90|D700|35|85|18-105|70-300|SB-700| |EM-5|12-50|45| |Manfrotto|MBPr 13"|

  10. #40

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem, ale czego brakuje D90 do robienia dobrych zdjęć?
    AF z D300/s, przez co rzeczonego ładnego obrazka możesz nie zauważyć, bo będziesz miał z jednym szkłem FF, z drugim BF!

    Ja zbieram na D300s. Mam już dość mojego D90 a dokładniej mam dość ostrości "za" lub "przed" obiektem...
    Ostatnio edytowane przez lem77 ; 15-03-2013 o 18:25
    D90, T17-50 VC, N85 1,8, N35, SB-700.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •