Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: D90/d300/d7000

  1. #11

    Domyślnie

    D90 pomimo, iż jest już dziadkiem (dosłownie), nadal robi świetne zdjęcia. Przewag nad D7000 nie ma, oprócz jednej - ceny.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  2. #12

    Domyślnie

    Brałbym D7000, ponieważ .... Ma lepszy/większy wizjer, dłużej trzymającą bakterię, dwa sloty na karty SD, obsługuje słoiki bez cpu (które posiadam - np: Helios 44-2), posiada uszczelnienia, posiada mikro regulacje AF i posiada Świetną matrycę.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #13

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem, ale czego brakuje D90 do robienia dobrych zdjęć?
    Po co amatorowi, który kupuje pierwszą lustrzankę "topowe" body, gdy najprawdopodobniej nie będzie w stanie wykorzystać jego możliwości?

    Wielu moich znajomych zadawało mi podobne pytanie (w kwestii zakupu pierwszej lustrzanki) i zawsze odpowiadałem tak samo. Kup używane body lub nowe, ale takie, które nie wyczyści cię z całej kwoty pieniędzy, które na to posiadasz. Kup książki, czytaj fora i strony związane z fotografią, inwestuj w obiektywy i oświetlenie, a kiedy uznasz, że korpus cię ogranicza, kup lepszy.

  4. #14

    Domyślnie

    A na przykład po to, aby podpinając zwykłego tamrona 17-50 czy sigmę 18-50 mógł sobie bez problemu wyregulować błędy AF. Albo po to, aby zapiąć Vivitara 70-210 za 200zł i cieszyć się super ostrym szkłem za małą kasę. A także zapiąć Heliosa 44-2 z pierścieniami pośrednimi i robić fajne zdjęcia makro.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  5. #15

    Domyślnie

    Słabe te argumenty żeby przepłacać na wstępie 1500 zł
    Ostatnio edytowane przez Walle ; 14-03-2013 o 20:45

  6. #16

    Domyślnie

    A ten dynamiczny AF? Dużo daje?

  7. #17

    Domyślnie

    Walle. mowa była o nowym D90 i używanym D7000, a to różnica około 500-600zł więc nie wiem skąd u Ciebie wyszło 1500zł?
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  8. #18

    Domyślnie

    Sory, nie doczytałem.
    Tak czy inaczej, ja inwestowałbym w szkła.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Słabe te argumenty żeby przepłacać na wstępie 1500 zł
    Argumentów jest bardzo dużo, choćby lepsza jakość obrazka, wyższe używalne ISO, lepsza głębia kolorów, lepszy DR, więcej punktów AF (39 do 11) w tym krzyżowych (9 do 1), korpus jest lepiej uszczelniony, lepsza rozdzielczość zdjęcia, lepszy wizjer, lepszy FPS (6 do chyba 4,5), szybkość migawki 1/8000s, dwa sloty na karty pamięci, bateria pozwala zrobić więcej zdjęć.

    Jak wspomniałem wcześniej - D90 ma tylko przewagę w cenie. Nadal jednak twierdzę, że jako pierwsza lustrzanka D90 to aż za dobry sprzęt.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  10. #20

    Domyślnie

    A ja nadal przypominam - to nie będzie pierwsza lustrzanka. A, i D7000 będzie nowy. Edytowałem kilka minut po wstawieniu postu, jeśli ktos przeczytał wcześniej przepraszam. Pojawiły się, hmm... nowe okoliczności.

    " Nadal jednak twierdzę, że jako pierwsza lustrzanka D90 to aż za dobry sprzęt." - ale jak zobaczę obrazki z D7000, które mógłbym mieć, i porównam D90... Boję się, że poczuję coś w stylu "Czemu jednak nie wziąłem D7k". Poza tym, nie zamierzam zmieniać szybko puszki.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •