Mam duże dłonie i d3200 trzymam wzasadzie czterema palcami,trzema
w tym kciukiem trzymam aparat a czwarty jest na spuście,czy tak powinno
być?
Szukaj
Mam duże dłonie i d3200 trzymam wzasadzie czterema palcami,trzema
w tym kciukiem trzymam aparat a czwarty jest na spuście,czy tak powinno
być?
Absolutnie nie! Aparat trzyma się całą dłonią - pięcioma palcami. Szóstym wciskasz spust migawki. Zaletą takiego trzymania jest pewność nieporuszenia zdjęcia.
![]()
Czwarty palec licząc od kciuka ?![]()
Nikon D7200 | D90 + MB-D80 | T11-16 2.8 | N35 1.8G | N18-105 3.5-5.6 | T90 2.8 Macro | T70-200 2.8 | SB-900 | YN-560 III
Tak
Używasz spustu migawki z gripa ? Albo masz nieanatomiczną rękę![]()
Nikon D7200 | D90 + MB-D80 | T11-16 2.8 | N35 1.8G | N18-105 3.5-5.6 | T90 2.8 Macro | T70-200 2.8 | SB-900 | YN-560 III
Chyba wątek nie w tym dziale co potrzeba. Proponuję tutaj.
Skomplikowałem taki prosty temat,trzymam aparat normalnie tylko
na najmniejszy palec już nie mam miejsca na uchwycie
Po prostu podpieram aparat od spodu ,czy tak powinno być,co to jest
grip??
grip to taki pojemnik na baterie, który polepsza uchwyt i pozwala wygodnie trzymać aparat w pionie. http://www.youtube.com/watch?v=OU-xYmQgwG4 takie coś.
A z Twojego opisu wynikało, że trzymasz normalnie (w pozycji poziomej), a spust wciskasz z gripu, najmniejszym palcem.
EDIT: i to nie chodzi o to, że ręce masz ogromne, tylko aparat jest mały - tu porównanie z d300s http://j.mp/13Jr9em
Ostatnio edytowane przez skippy ; 07-03-2013 o 22:54
to jest d3200 ale dlaczego tak jest skoro wiekszosc z nas facetów ma takie dłonie.Ten aparat jest zdecydowanie lżejszy od swoich braci i mimo wszystko dobrze mi się go trzyma![]()
Skontaktuj się z nami