Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: refleksja

  1. #1

    Domyślnie refleksja

    No to może z okazji zbliżających się świąt napiszę kilka słów.
    Czytam posty, przeglądam zdjęcia i... wiecie ile razy miałem ochotę spalić komputer?
    Wszędzie plucie jadem, jeden mądrzejszy od drugiego. Jaki sens ma komentarz do zdjęcia: "do kosza" ?
    Albo stwierdzenia: "wystawiam gnioty do oceny" są moim zdaniem marnym zaproszeniem do szukaniu w zdjęciu czegoś wartościowego.
    Wiem że świata nie zwojuje, ale to chyba nie jest takie trudne aby ktoś kto ma większą wiedzę czy umiejętności w łapaniu kadrów powiedział coś sensownego drugiemu człowiekowi. Mylę się?
    Na święta życzę Wam: bądźcie ludzcy
    posiadam kolekcję CL-L2, LC-77, 2xLF-1,LC-58,HB-47... i pasek z żółtym napisem

  2. #2

    Domyślnie

    I właśnie dlatego część osób nie zamieszcza tu zdjęć... (np.: ja ).
    I znów przypomniał mi się eksperyment w którym ktoś wrzucił zdjęcie jakiegoś znanego i cenionego artysty na jakieś forum czy galerię pod innym nickiem i oczywiście zdjęcie zostało totalnie zjechane, choć na świecie uważane było za wzorcowe.

  3. #3

    Domyślnie

    smutne to ale zapewne prawdziwe. w końcu narodowy sport Polaków to narzekanie
    posiadam kolekcję CL-L2, LC-77, 2xLF-1,LC-58,HB-47... i pasek z żółtym napisem

  4. #4

    Domyślnie

    Jest też niepotrzebna, głupia duma. Jeśli zdjęcie jest faktycznie do kosza, to co napisać? Tak?
    -Widzę, że się starałeś, że masz zarąbistą lustrzankę i w ogóle, tylko wiesz, jakby to powiedzieć... Modelka to pasztet i dlatego to zdjęcie wygląda fatalnie!

    Oczywiście pomijam wypowiedzi osób nie mających o fotografii zielonego pojęcia, ale za to mających niepohamowaną chęć wsadzenia komuś szpilki w d.

    Mimo, że świąt nie obchodzę bo i one mnie nie obchodzą, życzę wszystkim mile spędzonych chwil w gronie rodzinnym, ale takich szczerych i z wyłączonym telewizorem.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Widzisz Rafał wszystko zależy od tego jak mamy ochotę się wypowiedzieć, zawsze ubieramy myśli w słowa, które nam się podobają. Uważam odmiennie niż Ty, że duma nie jest głupia a jednak nie napiszę elaboratu na ten temat bo szanuję Twoje zdanie, gdy mi nie jest z nim po drodze to milczę ot taka filozofia. Pozdr
    posiadam kolekcję CL-L2, LC-77, 2xLF-1,LC-58,HB-47... i pasek z żółtym napisem

  6. #6

    Domyślnie

    Wystarczy : "zdjęcie do kosza, bo...." i jeśli w miejscu kropek znajdzie się konkretna i obiektywna krytyka to ma to sens.

    Jeśli zdjęcie jest do kosza to napisać dlaczego i tyle.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slasib Zobacz posta
    Widzisz Rafał wszystko zależy od tego jak mamy ochotę się wypowiedzieć, zawsze ubieramy myśli w słowa, które nam się podobają. Uważam odmiennie niż Ty, że duma nie jest głupia a jednak nie napiszę elaboratu na ten temat bo szanuję Twoje zdanie, gdy mi nie jest z nim po drodze to milczę ot taka filozofia. Pozdr
    Ja nie napisałem, że duma jest głupia, bo duma to bardzo ważna rzecz. Napisałem głupia duma, a to zupełnie coś innego.

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Wystarczy : "zdjęcie do kosza, bo...." i jeśli w miejscu kropek znajdzie się konkretna i obiektywna krytyka to ma to sens.

    Jeśli zdjęcie jest do kosza to napisać dlaczego i tyle.
    Jeśli coś się krytykuje, to powinno się to uzasadnić. To jest tak samo oczywiste, jak mówienie dzień dobry w pewnych okolicznościach. "Nie, bo nie" jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet w pewnym, comiesięcznym okresie ich życia (chociaż i tak jest przez nie notorycznie nadużywane).
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Wystarczy : "zdjęcie do kosza, bo...." i jeśli w miejscu kropek znajdzie się konkretna i obiektywna krytyka to ma to sens.

    Jeśli zdjęcie jest do kosza to napisać dlaczego i tyle.
    Tak powinno być zawsze. każdy może mieć swoje zdanie, ale powinien je umieć uzasadnić. Patrz niżej:P
    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Ja nie napisałem, że duma jest głupia, bo duma to bardzo ważna rzecz. Napisałem głupia duma, a to zupełnie coś innego.

    Jeśli coś się krytykuje, to powinno się to uzasadnić. To jest tak samo oczywiste, jak mówienie dzień dobry w pewnych okolicznościach. "Nie, bo nie" jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet w pewnym, comiesięcznym okresie ich życia (chociaż i tak jest przez nie notorycznie nadużywane).
    Niestety obecnie panuje moda na kwestionowanie wszystkiego, łącznie z dobrym wychowaniem, przestrzeganiem norm i zasad, wychodzi że każdy może wszystko.
    Cytat Zamieszczone przez slasib Zobacz posta
    No to może z okazji zbliżających się świąt napiszę kilka słów.
    Czytam posty, przeglądam zdjęcia i... wiecie ile razy miałem ochotę spalić komputer?
    Wszędzie plucie jadem, jeden mądrzejszy od drugiego. Jaki sens ma komentarz do zdjęcia: "do kosza" ?
    Albo stwierdzenia: "wystawiam gnioty do oceny" są moim zdaniem marnym zaproszeniem do szukaniu w zdjęciu czegoś wartościowego.
    Wiem że świata nie zwojuje, ale to chyba nie jest takie trudne aby ktoś kto ma większą wiedzę czy umiejętności w łapaniu kadrów powiedział coś sensownego drugiemu człowiekowi. Mylę się?
    Na święta życzę Wam: bądźcie ludzcy
    Nie mylisz się. Napisałeś coś co widzi wiele osób ale tylko kilka jest w stanie zareagować. To taka sama sytuacja jak z gówniarzem w tramwaju - wydziera się, przeklina ale nikt mu uwagi nie zwróci bo po co, a potem pretensje że nikt nie reaguje.
    Ostatnio edytowane przez ASAHI ; 19-12-2012 o 13:37

  9. #9

    Domyślnie

    Oj racja. I w tym momencie przypomniało mi się cyt.: "Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu... Mmmm... Tak, nie... Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie..." No więc budujmy A tak poważnie to aby coś zmienić, trzeba o problemie rozmawiać a nie jak mówisz w tramwaju odwrócić się, czy jakiejkolwiek sytuacji choćby naszych postach forumowych, dowalić i nie uzasadnić. Rozmawiajmy, to nic nie kosztuje a z pewnością wniesie więcej do naszego życia.
    posiadam kolekcję CL-L2, LC-77, 2xLF-1,LC-58,HB-47... i pasek z żółtym napisem

  10. #10
    Tata Homera Awatar frostic
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Bażanorzów Górnośląski ;)
    Posty
    526

    Domyślnie

    Zamiast "do kosza" to może lepiej "do szuflady"?

    To co aktualnie wydaje nam się totalną szmirą za rok czy dwa może być arcydziełem
    SPAM nadal rządzi! Do spółki z Homerem… i Skiperem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •