Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie D90 watpliwa ostrosc AF

    Witam Wszytkich, od niedawana posiadam D90 z dwoma obiektywami: kitem 18-105 oraz nikkor 35 1.8 G
    Miałem pożyczoną sigmę 30 f/1.4 która robi zdjęcia ostre jak brzytwa natomiast powyższa stałka wg mnie nie bardzo.
    Proszę o pobranie kilku zdjęć wykonanych moimi obiektywami i ocenę ich ostrości zdjecia testowe AF
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    mam taki zestaw, przyglądałem się Twoim zdjęciom. Może na niektórych masz BF ale zdjęcia jak zdjęcia. Postaw na statyw aparat (wyłącz VR w kicie). Użyj samowyzwalacz, zresztą w N35mm na 1.8 to będzie lekkie mydełko. Ustaw na 2.2 i wtedy zobacz. Sigma podobno jest kozacka i nie ma co porównywać (chociaż nigdy nie robiłem nią zdjęcia). Zdjęcia jak zdjęcia. Dobre zdjęcia. Rób zdjęcia ludziom a nie testy robisz... i się nie zamartwiaj, pozdro
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  3. #3

    Domyślnie

    tak na szybko nie mogę niczego oprócz jednego zdjęcia odszukać - zdjęcię mojej pociechy dla mnie super lecz ostrość jest lecz nie do końca zdjęcie nr 1
    Ostatnio edytowane przez lackyd ; 02-11-2012 o 18:55

  4. #4

    Domyślnie

    Faktycznie porób zdjęcia w plenerze i na nich sprawdź poprawność AF. Wiesz ja też dużo testów robiłem swoich szkieł na karcie testowej i miałem FF a w rzeczywistości na dalsze odległości jest wporządku.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    ...a w rzeczywistości na dalsze odległości jest wporządku.
    no i tak sytuacja Cię zadowala ? raczej wątpię, nieraz trzeba przypalić z naprawdę bliska i wtedy jest ...wiadomo co..
    Nikon i podróże ...


  6. #6

    Domyślnie

    Witam, dzisiaj zrobiłem kilka fotek testowych nowego obiektywu (80-200ED) a tutaj kilka fotek - coś mi się wydaję że moje body wykazuje jednak jakiś "feler"

    Proszę o Wasze opinie dot. ostrości i nie tylko - zdjęcia są prosto z puszki
    Ostatnio edytowane przez lackyd ; 03-11-2012 o 14:07

  7. #7

    Domyślnie

    nooo nie jest ostro na wszystkich zdjęciach. Być może są one poruszone?
    Z8 | S 24 1.4 ART | 35+50+135 1.8 S | FTZ II | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  8. #8

    Domyślnie

    Raczej obiektyw tak rysuje. Poza motocyklem w/g mnie jest spoko. Przecież to nie 80-200AF-S

  9. #9

    Domyślnie

    Dwa zdjecia poruszone, kilka wyglada na backfocus, jakbys pokazal jakies probki na otworze wiekszym niz f2.8 moznaby cos wiecej powiedziec.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ogryzek Zobacz posta
    Raczej obiektyw tak rysuje. Poza motocyklem w/g mnie jest spoko. Przecież to nie 80-200AF-S
    A co z 80-200 af-s nie tak?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •