Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: pomoc

  1. #21
    Oszczędny w słowach Awatar pumka
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Posty
    16

    Domyślnie

    dzieki wielkie za odpowiedzi wole pytac i uzyskac nawet te zle opinie ale przynajmniej sie czegos dowiem d80 z 18-70mm Lens z tego co wiem kosztowal by mnie ok 600funciako no na taka zabake niesttety nie wszyscy moga sobie pozwolic kosztowne troszeczke to jest a kazdy kupie na co go stac ,po dlugim czasie oszczedzania mam nadzieje ze d40 spelni moje oczekiwania i nie bedzie to tylko aparat jak ktos to okresil do robienia zdjec na rodzinnych imprezach ( do tego uzywam canona ixus40 i jest wystarczajacy) ale posluzy mi rowniej do rozszerzenia soich mozliwosci w tym co lubie i co ,mnie pasjonuje od dawna -a co bylo nierealne do spelnienie przez dluuuuugi czas

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pumka Zobacz posta
    mam nadzieje ze d40 spelni moje oczekiwania i nie bedzie to tylko aparat jak ktos to okresil do robienia zdjec na rodzinnych imprezach ( do tego uzywam canona ixus40 i jest wystarczajacy) ale posluzy mi rowniej do rozszerzenia soich mozliwosci w tym co lubie i co ,mnie pasjonuje od dawna
    Jasne, ze tak. D40 mozna robic rownie piekne, albo i piekniejsze fotki niz D80 czy D200... To bedzie zależało juz tylko od Ciebie , czyli osoby naciskającej spust Jedyne ograniczenie to niemożność uzywania AF w np. szkle Nikkor 50 f1.8...
    Ktos wspomniał tez o braku przycisku głebi ostrosci... hmm... mam go w D80... Przez pół roku posiadania D80 uzylem go dokladnie RAZ (tydzien temu) i to raczej z ciekawosci niz potrzeby

  3. #23
    Oszczędny w słowach Awatar pumka
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Posty
    16

    Domyślnie

    pocieszajce a co mozecie mi powiedziec o NIK 55-200mm warto kupic >>>???<<<

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    małopolska
    Posty
    200

    Domyślnie

    Warto, szczególnie z VR

    ale spokojnie Pumka, nie od razu wszystko....

    najpierw opanuj to co masz.
    Nikon D40 + Nikkor 18-70. Dopiero zaczynam zabawę z rysowaniem światłem jestem kompletnym amatorem.

  5. #25
    Oszczędny w słowach Awatar pumka
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Posty
    16

    Domyślnie

    no wlasnie bez pospiechu a moze cos ze mnie bedzie

  6. #26

    Domyślnie

    tak, 55-200 VR fajne szkiełko, sam za jakis chce je nabyc W tej chwili cena ok. 1K,ale mysle ze jeszcze troche spadni, bo to nowość.

  7. #27

    Domyślnie

    Nie przejmuj się. Niektórzy już zapomnieli, jak to było gdy zaczynali zabawę z fotografią, jak biegali ze Smieną (albo czymś podobnym), a do poczciwego Zenka mogli tylko powzdychać. Od czegoś trzeba zacząć i do tego celu D40 nie jest wcale złym wyborem. Są do niego tanie obiektywy AF-S, są obiektywy trochę lepsze i trochę droższe, a są równiez te dużo lepsze i dużo droższe. Prawdę mówiąc, kupując D40, ograniczysz sobie głównie możliwość korzystania z rynku starych szkieł, które wiele lat temu były projektowane do aparatów analogowych oraz do pewnej grupy (niekoniecznie najlepszych, choć relatywnie tanich) szkieł alternatywnych producentów. Nauczysz się trochę fotografii, a jak poczujesz, że warto, to wymienisz body na lepsze.
    Jacek

  8. #28
    Oszczędny w słowach Awatar pumka
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Posty
    16

    Domyślnie

    no i wlasnie tez tak zrobie najpierw naucze sie dzialac na tym co mam i wykozystywac te dobre ( a nawet zle ) strony d40 a jak cos ogarne swoim umyslem przejde do kolejnego etapu kolejnych zakupow i sukcesow ( zart )

  9. #29

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem : d40 kontra d70s kontra d50
    Obejrzałęm d40 i d70s - zrobiłem kilka zdjęć i ... wybrałem d40.
    Dlaczego:
    1. Jasny wizjer - sporo lepszy niż w d70s.
    2. Lepsza ergonomia - przynajmniej dla mnie
    3. Lżejszy,mniejszy - a zamierzam go trochę po górach potargać
    4. Nowsza elektronika - obejrzałem sporo zdjęć, sporo testów. D40 jest nowszy niby matrycę ma tą samą, ale reszta elektroniki jest dużo nowsza, mniej szumi.
    Wady: brak śrubokręta i podglądu ostrości.
    AF jest trzypolowy, ale jest naprawdę szybki. W większości prypadków i tak pewnie używałbym tych trzech pól (centralne, lub jedno z bocznych jak kadruję zgodnie z zasadą trópodziału). Zawsze możesz zrobić AF-lock i przekadrować.

    Kupilem 50/1.8 do zabawy w małe studio i ostrzę ręcznie. Nie będę nim robił wyścigów, więc nic się nie stanie jeżeli ostrzenie zajmie mi te 5 sekund.


    Jak kupowałem 'wymyśliłem' sobie taktykę:
    Jak zacznie mi brakować to w dokupię zooma który prawie wszyscy dokupują czyli:
    18-70, 55-200, 70-300 albo 18-200.
    Dobra w miarę tania (co do możliwości i jakości) optyka której żaden inny system nie ma.
    Do zabawy w studio - manual focus może być.
    Za dwa, trzy lata jak będę wiedział, że naprawdę chcę się bardziej bawić kupię D300 lub D90.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sever Zobacz posta
    Miałem ten sam problem : d40 kontra d70s kontra d50
    Obejrzałęm d40 i d70s - zrobiłem kilka zdjęć i ... wybrałem d40.
    Dlaczego:
    1. Jasny wizjer - sporo lepszy niż w d70s.
    2. Lepsza ergonomia - przynajmniej dla mnie
    3. Lżejszy,mniejszy - a zamierzam go trochę po górach potargać
    4. Nowsza elektronika - obejrzałem sporo zdjęć, sporo testów. D40 jest nowszy niby matrycę ma tą samą, ale reszta elektroniki jest dużo nowsza, mniej szumi.
    Wady: brak śrubokręta i podglądu ostrości.
    AF jest trzypolowy, ale jest naprawdę szybki. W większości prypadków i tak pewnie używałbym tych trzech pól (centralne, lub jedno z bocznych jak kadruję zgodnie z zasadą trópodziału). Zawsze możesz zrobić AF-lock i przekadrować.

    Kupilem 50/1.8 do zabawy w małe studio i ostrzę ręcznie. Nie będę nim robił wyścigów, więc nic się nie stanie jeżeli ostrzenie zajmie mi te 5 sekund.


    Jak kupowałem 'wymyśliłem' sobie taktykę:
    Jak zacznie mi brakować to w dokupię zooma który prawie wszyscy dokupują czyli:
    18-70, 55-200, 70-300 albo 18-200.
    Dobra w miarę tania (co do możliwości i jakości) optyka której żaden inny system nie ma.
    Do zabawy w studio - manual focus może być.
    Za dwa, trzy lata jak będę wiedział, że naprawdę chcę się bardziej bawić kupię D300 lub D90.
    E tam, Nikon tak się opierdziela, że za trzy lata to będzie d6xxxs i D9000

    Co do 50/1.8 to problematyczny, acz trafny wybór.
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 07-05-2007 o 12:18
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •