Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Tu i tam...
    Posty
    228

    Domyślnie Pyt. do posiadaczy D700

    Witam serdecznie...

    Chciałbym zapytać o ustawienia w D700 i związane z tym wyjściowe zdjęcie... chodzi mi o sytuacje w której przy ostrzeniu na jakiś punkt wybieramy najpierw jasne pole by zmierzyć ekspozycję po czym blokujemy ją przyciskiem na body AE-L / AF-L i przekadrowujemy / ostrzymy na inny punkt... próbuję to zrobić na przykładzie swojego pokoju w domu - okno jako jasny punkt i ciemne meble obok, jako ciemne pole, ale nie widzę żadnych różnic... w związku z tym myślę ze może cos nie tak ustawiłem w menu... czy mógłby mi ktoś pomóc rozszyfrować tą funkcjonalność tak abym mógł z niej skorzystać? bo póki co nie dział tak jak trzeba lub coś robię nie tak...

    Aparat ustawiałem początkowo według strony kena rockwella (D700 Guide) i pliku pdf w którym jest tabela dotycząca podstawowych kategorii fotografii i proponowanych ustawin: sport, portret, widoki i cos tam jeszcze...

    ps. nie widze tez różnicy pomiędzy zdjęciem w trybie M na jednakowym czasie, przesłonie i iso ale ze zmienionymi wartościami +0.7 ... 0 ... -0.7 EV na kompensacji ekspozycji :/

    z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    W trybie ekspozycji M zmianie ulegają tylko wskazania wyświetlane na elektronicznej skali ekspozycji, a czas otwarcia migawki i wartość przysłony nie są modyfikowane - patrz str 128 instrukcji...W końcu to jest tryb manualny
    D850, F70, N 20-35/2.8, N 105/2.8, N 85/1.8, N 50/1.4, N 35/2, N 28-70/2.8, N 80-200/2.8, N 24-120/4, SB900, SB600, Manfrotto 055CB + 141RC

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yozz84 Zobacz posta
    Witam serdecznie...

    Chciałbym zapytać o ustawienia w D700 i związane z tym wyjściowe zdjęcie... chodzi mi o sytuacje w której przy ostrzeniu na jakiś punkt wybieramy najpierw jasne pole by zmierzyć ekspozycję po czym blokujemy ją przyciskiem na body AE-L / AF-L i przekadrowujemy / ostrzymy na inny punkt...
    Ja robię na odwrót - wyłaczyłem sobie AF w spuście migawki, trzymam tam tylko pomiar. Najpierw ostrzę przyciskiem AF-ON a potem z zablokowanym AF (w trybie AF-S) mierzę i blokuję światło spustem i strzelam.

    Co do pomiaru: Mierzysz punktowo?
    JASNO, OSTRO, TANIO - wybierz dwa, ale nie możesz mieć trzech. Chyba że w analogu

    Kiedys Nikon, teraz Fuji. Moje ulepy

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yozz84 Zobacz posta
    .. przy ostrzeniu na jakiś punkt wybieramy najpierw jasne pole by zmierzyć ekspozycję po czym blokujemy ją przyciskiem na body AE-L / AF-L i przekadrowujemy / ostrzymy na inny punkt...
    No jak ostrzysz na inny to co ma do tego AE-L/AF-L?

    Cytat Zamieszczone przez yozz84 Zobacz posta
    ..nie widze tez różnicy pomiędzy zdjęciem w trybie M na jednakowym czasie, przesłonie i iso ale ze zmienionymi wartościami +0.7 ... 0 ... -0.7 EV na kompensacji ekspozycji :/
    No i prawidłowo, żadna korekcja nie ma prawa cokolwiek zmieniać w pełnym manualu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-03-2012 o 19:48
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba, że ma auto ISO.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Dlatego napisałem o pełnym manualu. Bo tradycyjnie to się pamięta o czasie i przysłonie.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Tu i tam...
    Posty
    228

    Domyślnie

    Ok... rozumiem... myslałem ze to ja w czyms zawiniłem.
    Dziękuję za rozjaśnienie tematu

  8. #8

    Domyślnie

    Witam

    posiadam d700, po ustawieniu manuala po kazdym zrobionym zdjeciu wartosc czasu zmienia mi sie, czym moze byc to spowodowane??? Istna magia

  9. #9

    Domyślnie

    breketing?
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10

    Domyślnie

    Manuala tzn co?
    Sprawdź bracketing i autoiso
    Nie zadawaj tego samego pytania w kilku miejscach.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •