Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: CBL Lens

  1. #1

    Domyślnie CBL Lens

    Jest na fotopolis coś na ten temat, przeczytałem nawet instrukcję obsługi ze strony polskiego dystrybutora. Myślicie, że będzie to lepsze od kartki papieru z 3 barwami: białym, szarym i czarnym?

  2. #2

    Domyślnie

    50 wglądów i brak opini....

    widziałem ten "wynalazek" na targach. nasz polski dystrybutor bardzo to zachwalał. efekty: całkiem, całkiem. prezentacja była akurat na Canonie - może to jest tylko do Canonów :P

    niestety w kwestiach technicznych jestem laikiem i nie mogę się wypowiedzieć ale zabawka ciekawa...

    info:

    http://www.balansbieli.pl/

    http://www.cbllens.com/main/home/home.php
    Ostatnio edytowane przez zapa ; 04-04-2007 o 15:53

  3. #3

    Domyślnie

    Nie tylko do Canonów,
    ja akurat używam Canona, z demonstracją na Nikonie miałem kłopot.
    Tak się zastanawiałem po targach, wiem, że dużo osób chce cbl przetestować w spokojnych warunkach,
    gdyby się zebrało kilka, kilkanaście osób wziąłbym kilka cbli i udostępnił do testowania.
    Gdyby byli chętni w Wawie, mogę się dopasować.
    Jutro pojawią się zdjęcia z targów robione "na gorąco" (oczywiście bez korekty).
    Może to pomoże trochę wyrobić sobie zdanie.
    W razie pytań, czekam na kontakt.
    balansbieli.pl

  4. #4

    Domyślnie

    ciekawa sprawa, tylko ta cena ;(
    pozdrawiam Piotr


  5. #5

    Domyślnie

    Na cenę na razie nic nie poradzę,
    to i tak najtaniej w Europie

  6. #6

    Domyślnie

    Mieliśmy okazję się poznać na stoisku Cortland na poligrafi.

    Chętnie bym CBL potestował
    Ostatnio edytowane przez zapa ; 06-04-2007 o 09:48

  7. #7

    Domyślnie

    My z Al'em tez na targach zaciekawieni chwile z Panem pogadaliśmy, po czym nastało tradycyjne pytanie - ile??
    I usmiaismy sie po pachy.
    Wynalazek moze i fajny, jakby to była kwiestia 100-200pln to moze bym sie zastanowił.
    Yashica 124G|D3000|D700|S 12-24|N 24-70|N 50 1.4 AF-S|N 80-200 AF-S|SB-800|

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zapa Zobacz posta
    Mieliśmy okazję się poznać na stoisku Cortland na poligrafi.

    Chętnie bym CBL potestował
    Jeżeli to miałoby być dla Cortlandu, to mogę przesłać do testowania.
    Dobrze mi się współpracuje z Cortlandem.
    Jest tam prawdziwy fachowiec od kolorów.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Jest na fotopolis coś na ten temat, przeczytałem nawet instrukcję obsługi ze strony polskiego dystrybutora. Myślicie, że będzie to lepsze od kartki papieru z 3 barwami: białym, szarym i czarnym?
    Różnica, którą spraktykowałem polega na tym, że od białej czy szarej karty światło odbija się w niekontrolowanych kierunkach,czyli zależnie pod jakim kątem do źródeł światła ustawisz się, różne będziesz miał rezultaty.
    W cbl poprzez jej konstrukcję w kształcie soczewki skupiane i załamywane w pryzmatach jest pełne widmo w kierunku prostopadłym do jej powierzchni, czyli w kierunku obiektywu.
    Niedługo umieszczę na stronie nie tylko porównanie z AWB, ale też z szarą lub białą kartą.
    www.balansbieli.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arti63 Zobacz posta
    Jest tam prawdziwy fachowiec od kolorów.
    Wiadomo, Pan Piotr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •