Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: 18-105 problem

  1. #11
    Oszczędny w słowach Awatar bboy4
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Aleksandrów Kujawski
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Czasami używam AF N70-300/4-5.6 z TC 2.0 --> robi się długawa konstrukcja, której plastik może nie wytrzymać.
    A czy można zastosować specjalnie dorobiony metalowy bagnet zamiast oryginalnego plastikowego ? Czy nie spowoduje to jakiegoś zwarcia elektrycznego ?
    Przecież N 70 - 300 ma metalowy Bagnet.... co chcesz zmieniać??
    Nikon D3100 + Nikkor 18-105 VR + Nikkor 35 1.8G + Nikkor 55-300 VR + Samyang 8mm CSII + TC Tamron x1.4 AF....

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bboy4 Zobacz posta
    Przecież N 70 - 300 ma metalowy Bagnet.... co chcesz zmieniać??

    Mówię o tym:

    a nie o tym:

    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #13

    Domyślnie

    Obydwa mają metalowe bagnety. Myślisz raczej o 70-300G (bez ED)
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Obydwa mają metalowe bagnety. Myślisz raczej o 70-300G (bez ED)

    Tak jest. Chodzi o ten:


    Sorry !
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #15

    Domyślnie

    Ze się podepnę pod temat... A skąd można sobie pobrać taką serwisówkę do obiektywu?
    N

  6. #16

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Dzięki. Zapomniałem o chomiku.
    N

  8. #18
    Oszczędny w słowach Awatar Młody_SS
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Czechowice/Bielsko
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam.
    Mam jedno krótkie pytanko dotyczące 18-105 i nie będę zakładał nowego tematu na forum.
    Mam 18-105 od kilku dni i kupiłem używkę. Pierścień od ostrości w np. Nikkorze 55-200 obraca mi się tylko "od-do", a w 18-105 mam wrażenie jakby kręcił się o 360stopni. Czy jest to wada tego obiektywu ? Czy po prostu tak ma być w co wątpię. Pozdrawiam.
    Nikon D80 + grip | N 18-105 VR | N 35 f/1.8 | SB-900 | i dodatki

  9. #19
    Oszczędny w słowach Awatar bboy4
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Aleksandrów Kujawski
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Młody_SS Zobacz posta
    w 18-105 mam wrażenie jakby kręcił się o 360stopni. Czy jest to wada tego obiektywu ? Czy po prostu tak ma być w co wątpię. Pozdrawiam.
    Mój 18-105 ma identycznie.... Kręci sie 360 stopni , ale zauważ że w momencie zakończenia lub rozpoczęcia ostrzenia , opór pierścienia jest inny od oporu na którym zaczynamy kręcić "na 360 stopni"...
    Nikon D3100 + Nikkor 18-105 VR + Nikkor 35 1.8G + Nikkor 55-300 VR + Samyang 8mm CSII + TC Tamron x1.4 AF....

  10. #20
    Oszczędny w słowach Awatar Młody_SS
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Czechowice/Bielsko
    Posty
    27

    Domyślnie

    Wiem, Wiem opór jest inny i jest to odczuwalne gdy 'zakręcimy' za daleko.
    Gdzieś czytałem już dość dawno, że to częsta przypadłość 18-105.
    Ogólnie mi to nie przeszkadza ale nie jest to chyba normalne.
    Nikon D80 + grip | N 18-105 VR | N 35 f/1.8 | SB-900 | i dodatki

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •