Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Masowe HDR w PS CS5

    Witam,
    Czy w photoshopie jest możliwe masowe wykonanie HDRów wg jednego ustawienia?
    Mam kilkadziesiąt zdjęć wnętrz, podobne warunki oświetleniowe, i w sumie jadę na tych samych ustawieniach, tylko że muszę robić to ręcznie, da się to jakoś przyspieszyć?
    PS w wersji CS5.

    Dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    nagraj sobie akcje - a jak to zrobic to poszukaj w necie

  3. #3

    Domyślnie

    No tak, ale jak w akcji nagrać żeby brał 3 konkretne RAW'y?

  4. #4

    Domyślnie

    no tak... niech program sam myśli co ma dobrać, które zdjęcie, jakie parametry i jeszcze niech obiad zrobi...

  5. #5

    Domyślnie

    [wulgaryzm] masakra, 10 lat temu więcej człowiek dowiedział się na forum niż teraz. Teraz ludzie tylko umieją [wulgaryzm] 3 po 3 udając cwaniaków. Po co się odzywasz Sapphiron, skoro nie masz nic do powiedzenia? Zadałem konkretne pytanie, dla nie kumatych - mam katalog samych rawów po 3 zdjęcia na każdy widok, chce żeby mi PS to przerobił masowo do hdr, co ma niby ***** sam zrobić, oprócz przemulenia tego, zamiast robienia tego ręcznie, każdej sceny osobno?
    Ostatnio edytowane przez ALF ; 11-10-2011 o 08:36

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rap Zobacz posta
    [wulgaryzm] masakra, 10 lat temu więcej człowiek dowiedział się na forum niż teraz. Teraz ludzie tylko umieją [wulgaryzm] 3 po 3 udając cwaniaków. Po co się odzywasz Sapphiron, skoro nie masz nic do powiedzenia? Zadałem konkretne pytanie, dla nie kumatych - mam katalog samych rawów po 3 zdjęcia na każdy widok, chce żeby mi PS to przerobił masowo do hdr, co ma niby ***** sam zrobić, oprócz przemulenia tego, zamiast robienia tego ręcznie, każdej sceny osobno?
    10 lat temu ludzie też tak przeklinali?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rap Zobacz posta
    Czy w photoshopie jest możliwe masowe wykonanie HDRów wg jednego ustawienia?
    Bezpośrednio - nie. Przez jakieś akcje czy skrypty - tak.
    Tu masz przykład skryptu generującego.. skrypt: http://www.halibrand.de/batchhdr/

    Jak chcesz wsadowo robić i chcesz to często robić - proponowałbym Ci zakup Photomatixa. Ten program a trybie batch robi to co chcesz właśnie - pobiera n kolejnych plików (posortowanych alfabetycznie!), przerabia , nagrywa i tak w kółko póki są jeszcze dostępne pliki
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki hijax_pl, nie mogłem sobie w nocy przypomnieć tego słowa - "batch", a link który podałeś jest do znalezienia odrazu w googlu. Próbowałem "przejść" na photomatixa, ale nie umiem uzyskać w nim zadowalających - wyglądających możliwie naturalnie zdjęć, dlatego pozostałem w PS. Spróbuje zadziałać z tym skryptem. Pozdrawiam

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •