Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Budka Suflera

  1. #1

    Domyślnie Budka Suflera

    szukam jakiś starych fajnych kawałków Budki Suflera - typu Sen o Dolinie, Cień Wielkiej Góry, Jest taki samotny dom, Cały mój zgiełk, Za ostatni grosz, Ona przyszła prosto z chmur, Czas Czekania, Czas Olśnienia, Jolka Jolka - znacie jakieś inne kawałki z tego okresu które warto posłuchać

  2. #2

    Domyślnie

    Przypadkiem tych fajnych, starych kawałków właśnie nie wymieniłeś?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mycza Zobacz posta
    Przypadkiem tych fajnych, starych kawałków właśnie nie wymieniłeś?
    Fajne to są na pierwszych 2 płytach (no ewentualnie jeszcze płyta "Za ostatni grosz") a reszta ich twórczości jest już słaba.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Duszek Zobacz posta
    szukam jakiś starych fajnych kawałków Budki Suflera - typu Sen o Dolinie, Cień Wielkiej Góry, Jest taki samotny dom, Cały mój zgiełk, Za ostatni grosz, Ona przyszła prosto z chmur, Czas Czekania, Czas Olśnienia, Jolka Jolka - znacie jakieś inne kawałki z tego okresu które warto posłuchać
    Polecam 2 pierwsze płyty:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Przecho...%C4%99dzy_wami i http://pl.wikipedia.org/wiki/Cie%C5%...kiej_g%C3%B3ry

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelp Zobacz posta
    Fajne to są na pierwszych 2 płytach (no ewentualnie jeszcze płyta "Za ostatni grosz") a reszta ich twórczości jest już słaba.
    Toś się chyba troszkę zapędził ... fakt pierwsze mają swój klimat i zapewne tak jak ja podchodzisz do nich sentymentalnie ale nie można mówić że reszta twórczości jest słaba.
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert_P Zobacz posta
    Toś się chyba troszkę zapędził ... fakt pierwsze mają swój klimat i zapewne tak jak ja podchodzisz do nich sentymentalnie ale nie można mówić że reszta twórczości jest słaba.
    A które dorównują tym dwóm? Pierwsze były tworzone dla muzyki. Potem doszło do różnicy między Cugowskim i Lipko, w którym kierunku ma zespół iść. Niestety wygrała opcja Lipki, żeby iść w bardziej popularne piosenki.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelp Zobacz posta
    A które dorównują tym dwóm? Pierwsze były tworzone dla muzyki. Potem doszło do różnicy między Cugowskim i Lipko, w którym kierunku ma zespół iść. Niestety wygrała opcja Lipki, żeby iść w bardziej popularne piosenki.
    Porównywanie nie ma sensu. Pierwsze piosenki też były w pewnym sensie popularnymi
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert_P Zobacz posta
    Porównywanie nie ma sensu. Pierwsze piosenki też były w pewnym sensie popularnymi
    No właśnie - w pewnym sensie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelp Zobacz posta
    No właśnie - w pewnym sensie.
    w sensie tamtych lat. Dzis w dyskotece nie tańczy się do muzyki w klimacie Smoke on The Water , a wtedy obowiązkowo. Budka poszła w kierunku rocka komercyjnego i dobrze - SBB przesadzili z zaangazowaniem i przepadli, Budka jak Bon Jovi przetrwała. Moim zdaniem taka muzyka ma racje bytu i to był trafny wybór.

  10. #10

    Domyślnie

    Pozwolę się Krzysztofie wyjątkowo z Tobą nie zgodzić. Dla mnie dzisiejsza Budka Suflera jest synonimem kiczu. Spieprzyli sobie renomę, z wielkiego zespołu został tylko szyld, i sporo świetnych kawałków z pierwszych płyt. Pomimo że mają wiernych fanów, niestety ja się do nich nie zaliczam, wręcz przeciwnie, odruchowo i błyskawicznie zmieniam stację radiową kiedy słyszę ich pieśni. To, że "taka" muzyka ma rację bytu, nie mam wątpliwości, świadczy o tym ilość sprzedanych płyt tej czy innej kapeli, ale dlaczego musi ją wykonywać akurat Budka Suflera ?
    Inny zespół, któremu się pomieszało absolutnie, to Perfect, no ale wątek jest o Budce więc przepraszam za OT.
    Ostatnio edytowane przez georghe ; 21-09-2011 o 16:31
    Nikon

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •