Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1

    Domyślnie D80 i SDHC 8GB ?

    Witam, w informacji SanDiska znalazłem inf. ze D80 obsługuje nowy standard 2.0 Kart SD zwanych SDHC, które maja większą gęstość zapisu, w informacji tej jest napisane ze D80 obsługuje karty do max 4GB czy to znaczy ze karta 8GB w tym właśnie formacie nie będzie w pełni sprawna? Proszę o odpowiedz osoby, które testowały 8GB SDHC w swoich D80, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez corso ; 23-03-2007 o 04:56

  2. #2

    Domyślnie

    Czy naprawde nikt nie testowal karty 8gb z D80 ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez corso Zobacz posta
    Czy naprawde nikt nie testowal karty 8gb z D80 ?
    Mozesz byc pierwszy
    Co za problem podejsc do jakiego sklepu z body, wlozyc karte i sprawdzic?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Mozesz byc pierwszy
    Co za problem podejsc do jakiego sklepu z body, wlozyc karte i sprawdzic?

    Niestety problem jest wiekszy niz myslisz
    Po pierwsze nie mam body ktore moglbym zabrac z soba.. po drugie w okolicy nie ma sklepow z takimi kartami.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez corso Zobacz posta
    Niestety problem jest wiekszy niz myslisz
    Po pierwsze nie mam body ktore moglbym zabrac z soba.. po drugie w okolicy nie ma sklepow z takimi kartami.
    Pozostaje mail lub telefon do Nikona, powinni odpowiedziec.

  6. #6

    Domyślnie

    Approved SD memory cards for D80

    Nikon has tested the following SD (Secure Digital) cards and approved their use with the D80:

    SanDisk (blue) 64MB, 128MB, 256MB, 512 MB, 1GB and 2GB
    SanDisk Ultra II 256MB*, 512MB*, 1GB* and 2GB*
    SanDisk Ultra II Plus 512MB* and 1GB*
    SanDisk Extreme III 1GB* and 2GB*
    SanDisk SDHC (blue) 4GB
    Panasonic 64MB, 128MB, 256MB
    Panasonic High Speed 256MB, 512 MB, 1GB and 2GB
    Panasonic Super High Speed 256MB* and 1GB*
    Panasonic Pro High Speed 512MB*, 1GB* and 2GB*
    Panasonic SDHC 4GB
    Toshiba (blue) 64MB, 128MB, 256MB, 512MB, 1GB and 2GB
    Toshiba High Speed (white) 128MB*, 256MB*, 512MB* and 1GB*
    Toshiba SDHC 4GB
    Lexar Media 128MB, 256MB, 512MB, 1GB
    Lexar Media Platinum II (40x) series: 256MB, 512MB, 1GB
    Lexar Media Platinum II (60x) series: 512MB, 1GB, 2GB
    Lexar Media Professional (133x) series: 1GB*, 2GB*

    * these cards have a rated transfer rate of 10MB/s or more.
    Multi Media cards (MMC) are not recommended and should not be used.

    Other brands and capacities of cards may work, but Nikon have not performed testing and cannot guarantee operation. If using a memory card not listed above please check with the manufacturer for compatibility information. Nikon recommend keeping an approved memory card available for troubleshooting.


    To jest oficialny tekst umieszczony na stronie.. napisalem maila, zobaczymy co odpisza.
    Ale cos czuje ze skonczy sie 2 x 4GB

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez corso Zobacz posta
    .
    Ale cos czuje ze skonczy sie 2 x 4GB
    Moim zdaniem 2x4 to i tak lepsze rozwiazanie niz 1x8 GB. Dlaczego? Wyobraz sobie, ze jestem gdzies na wycieczce itp. pada Ci karta i nie mozesz w poblizu kupic nowej. Jak padnie Ci ta jedyna 8GB to masz lipe, jak padnie jedna z dwoch 4GB to pstrykasz tyle ze mniej (lub zmniejszasz wielkosc plikow).

  8. #8

    Domyślnie

    Ja natomiast mam wrażenie że w momencie gdy Nikon tworzył listę obsługiwanych kart po prostu 8GB nie było dostępne
    oj tam, oj tam.

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar bedzisz
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Bystrzyca Kł./Dublin
    Posty
    21

    Domyślnie

    witam to moze ja w temacie troszke podpowiem - posiadam karte TwinMOS SDHC 8GB i smiga dobrze, nie narzekam na takowa a i oczywiscie w torbie mam druga zapasaowa 2GB jakby cos - odpukac - zlego sie stac mialo - pozdrawiam forumowiczow
    D300S+F100+S70-200 2.8HSM+ S18-50 2.8-4.5 OS HSM+T-a 11-16 2.8 Pro DX+ N85 1.8+ N35 1.8+Sabinka800+4GB SDExtremeDucati+ 8GB SD ExtremeIII+SB800+8GB EXTREME IV

  10. #10

    Domyślnie

    Aktualnie mam sandiska ultra III 512mb - od 2 lat w ixusie canona, wczesniej mialem 256mb kingstona i nigdy nic mi nie padlo - wiec wogule takiej opcji nie rozwazam - i masz racje, premiera d80 byla w 2006 a karty 8gb dopiero w 2007 ale w najnowszych ulotkach sandiska widnieje data 2007 i pisza max 2-4gb - ale kto ich tam wie.. - czekam na mail od serwisu nikona.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •