Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Moszna

  1. #1

    Domyślnie Moszna

    Nie wiem czy nie najpiękniejszy pałac w Polsce? Mnie przypomina bawarskie Neuschwanstein. Niemieccy baronowie późnego 19 i wczesnego 20 wieku musieli chyba być lekko zwariowani. A jak zdjęcia? Konwersja trafiona kulą w płot czy w 10?

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo fajne, ładna stylizacja na stare zdjęcia. 3 i 4 dla mnie najfajniejsze.

    Bardzo mnie zainteresowało to miejsce, nie sądziłem, że są takowe w Polsce. Jak jest z wejściem na teren tego pałacu? Są określone godziny kiedy można się tam kręcić? Niedługo powinienem być w tamtych stronach i bym tam zajechał przy okazji.

    Pozdro.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    dosyć ładnie zrealizowane
    1. kadr ok ale uciąłes wieżę po lewej, przepały na niebie , jeżeli dałeś juz ziarno to powinieny być uziarnione także jasne partie
    2. ładny detal
    3. bardzo fajne ujecie ale dałbym trochę więcej dołu, ładnie zachowana dynamika przez schody
    4. ok, ale przydało by sie nieco szerzej aby obiekt nabral odechu i kontekstu
    5. dałbym w pionie ale ok
    przy stylizacji zdjęc na stare, ziarno nie jest jedynym narzędziem, tutaj nekoniecznie prezentuje sie dobrze w takiej ilości, ale generalnie zdjęcia fajne

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamillo44 Zobacz posta
    ...Bardzo mnie zainteresowało to miejsce, nie sądziłem, że są takowe w Polsce. Jak jest z wejściem na teren tego pałacu? Są określone godziny kiedy można się tam kręcić? Niedługo powinienem być w tamtych stronach i bym tam zajechał przy okazji.Pozdro.
    Wejście na sam teren parku wokół pałacu jest bardzo proste, wystarczy kupić bilet. Czas nie jest limitowany i w zasadzie dla chętnych to można tam zostać cały dzień jak i noc. Są wynajmowane pokoje i apartamenty. Ogólnie w tej chwili pałac to ośrodek leczenia depresji i nerwic ale wnętrza można zwiedzać w grupach i z przewodnikiem. Jak to wygląda to nie wiem gdyż nie byłem niestety w środku. Generalnie cała okolica dość mnie zaskoczyła. Tam są znaki dwu języczne, polsko - niemieckie: Moszna - Moschen. Bardzo podobają mi się takie przygraniczne inicjatywy. Choćby wspólny projekt kulturalny Kudowy i Nachodu w Czechach.

    Dziękuje Wam za odwiedziny i cenne uwagi co do samych zdjęć. Pozdrawiam.

  5. #5
    Rozmowny Awatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Wycieraczka między Europą a Azją.
    Posty
    290

    Domyślnie

    1. obciąłeś wierzę z lewej, i prawe skrzydło...Może jakieś odbicie w wodzie?
    2. obciąłeś bazę rzeźbiarzowi (góra), jak dla mnie: daję trzy elementy uciekające w lewo, z głównym motywem rzeźbiarza, plan pierwszy, od prawej
    3. więcej z dołu, tak żeby złapać nastpny schodek (min) i przyciąć z lewej lekko, frag dachu i latarnię
    5. może w pionie?
    4. szerzej z lewej, z prawej ucięta iglica, w kwadracie masz?

    Ogólnie dobre zdjęcia. I zainteresowałeś mnie miejscem
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez JackDaniels ; 04-08-2011 o 20:45

  6. #6

    Domyślnie

    Fajne ziarno.

    1. za dużo dołu a ucięta iglica na wieży
    3. fajnie poukładany kadr, chociaż deko w lewo można by go jeszcze przesunąć
    4. brakuje czegoś do zrobienia planu, płaskie trochę

  7. #7

    Domyślnie

    ciekawa konwersja, co do uwag właściwie poprzednicy wszystko co mi się rzuciło w oczy napisali. Wcześniej oglądałem te zdjęcia na laptopie i tam wyglądały nieciekawie, więc wychodzi na to, że ten typ obróbki jest "wrażliwy" na rodzaj monitora

    Z ciekawostek na terenie pałacu jest bardzo fajny park (szczególnie na wiosnę i jesienią). Jak się ktoś wybierze tam po południu w niedzielę w sezonie ślubnym, to można jednocześnie kilkanaście ślubniaków tłukących plenery spotkać (w sumie to nie wiem czy przez deficyt innych miejsc w okolicy, czy z jakiegoś innego powodu)

  8. #8

    Domyślnie

    Pochodzę z tamtych rejonów i tam to normalnie w weekend całe województwo zjeżdza. Zwłaszcza, gdy kwitną magnolie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JackDaniels Zobacz posta
    2. obciąłeś bazę rzeźbiarzowi (góra),rzeźbiarza, plan pierwszy, od prawej



    pzdr
    baza jest na dole, u góry to głowica zwana także kapitelem
    taki podział występuje w kolumnach -> patrz porządki
    tutaj sztukaterie sa elementem gzymsu lub fryzu

    prawe skrzydło jest w całości - nie widzę ucięcia
    Ostatnio edytowane przez jacoslavgth ; 04-08-2011 o 22:56

  10. #10
    Rozmowny Awatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Wycieraczka między Europą a Azją.
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacoslavgth Zobacz posta
    baza jest na dole, u góry to głowica zwana także kapitelem
    taki podział występuje w kolumnach -> patrz porządki
    tutaj sztukaterie sa elementem gzymsu lub fryzu

    prawe skrzydło jest w całości - nie widzę ucięcia
    A kto pisał o prawym??? Jak się nie mylę zaznaczyłem, że góra, czyli nad głową, a nie za łokciem... Kierunki się sypią
    Wiem co to jest baza i kapitel... Baza dla tego pana, miałem na myśli to co go trzyma, może powinno być "baza", "podstawa"...i tyle. Akuratnio nie wiem jak się nazywa ten szczegół.

    PS. A jak wiesz to napisz...
    PPS Gwoli wyjaśnienia, mam terz dobrze z góry, za to pod stopą ciachnięty róg...
    Ostatnio edytowane przez JackDaniels ; 04-08-2011 o 23:55

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •