Szukaj
trezrrr, a nie prościej upolować samego Arsata i podpiąć pod Mamiyę? Masz przyjemną puszkę, adapter już kupiony, a szkiełko taniusie.
Jasne, ale chodzi mi głównie o kwadrat. Szkło oczywiście podepnę też pod mamiyę.
Wygląda toto tak:
http://allegro.pl/adapter-mamiya-645...658290307.html
Popychacza przysłony nie ma (tzn. nie działa), przysłonę przymykam manualnie (przełącznik na obiektywie). Przy przysłonach do 5.6 - 8 nie ma w ogóle problemu, a powyżej 11 najpierw łapię kadr, później domykam przysłonę. Można łapać ostrość normalnie, na rastrze widać ją w miarę ok, ale klin czernieje i przeszkadza.
Poza tym problemów nie ma. Kont widzenia jak w psixie, ostrość łapie normalnie w całym zakresie, pasuje dobrze, nie lata, szkło (nawet sonnar 180 - wielki i ciężki kloc) trzyma się body, działa pomiar światła (nikon też kiedyś do tego dojdzie).
Ostatnio edytowane przez Gundrum ; 01-07-2011 o 20:59
Nie zauważyłem cenyJa kupiłem mój za jakieś 50zł.
Przybądź mścicielu!Kont widzenia jak w psixie,
R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog
Skontaktuj się z nami