Close

Strona 14 z 27 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 262

Wątek: D 3100

  1. #131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mister Zobacz posta
    jak zapniesz taki obiektyw jak 70-300VR do lustrzanki APS-C to masz w przeliczeniu 105-450mm w pełnej klatce (choć to tylko ledwie 4-krotny zoom)
    D
    niestety pozwolę nie zgodzić się bo zapinając 70-300 ma dalej ogniskową 70-300 gdyż ta się nie zmienia , krotność owszem wynosi ok 4
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    niestety pozwolę nie zgodzić się bo zapinając 70-300 ma dalej ogniskową 70-300 gdyż ta się nie zmienia , krotność owszem wynosi ok 4
    Przecież ja nie napisałem, że podpinając 70-300 do APS-C ogniskowa obiektywu się zmieni
    Napisałem, że w przeliczeniu (ekwiwalencie) do klatki filmu będzie to 105-450
    MISTER
    ------------------------------------

  3. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mister Zobacz posta
    obiektyw jak 70-300VR do lustrzanki APS-C to masz w przeliczeniu 105-450mm w pełnej klatce (choć to tylko ledwie 4-krotny zoom)
    jak nie jak napisałeś 105-450 a ogniskowa dalej jest 70-300 a nie 105-450 zmienia się co innego
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  4. #134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    jak nie jak napisałeś 105-450 a ogniskowa dalej jest 70-300 a nie 105-450 zmienia się co innego

    Sorry, ale chyba się czepiasz...
    EOT
    MISTER
    ------------------------------------

  5. #135

    Domyślnie

    Zawsze pisze sie o ekwiwalentach wzgledem FX/full frame/35mm/malej klatki (czy jak ja zwal, a nazw jest wiele), nawet w specyfikacji kompaktow. Wiec te dane bez problemu dostanie.

    Narazie jednak wyluzujcie, bo czepiacie sie kazdy kazdego.

  6. #136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Zawsze pisze sie o ekwiwalentach wzgledem FX/full frame/35mm/malej klatki (czy jak ja zwal, a nazw jest wiele), nawet w specyfikacji kompaktow. Wiec te dane bez problemu dostanie.
    Owszem, tylko co to obrazuje totalnemu laikowi?

    ps. no i nie tak zawsze, bo jednak obiektywów do średniaków (i wyżej) się nie "ekwiwalentuje"
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    A to psikus

  7. #137

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boa Zobacz posta
    Owszem, tylko co to obrazuje totalnemu laikowi?
    Wszystko? Nigdy kompaktów nie używałeś? Bez problemu po eq można poznać przybliżenie obiektywu a to dla laika jedna z ważniejszych rzeczy.

  8. #138

    Domyślnie

    Dla laika najważniejsze są megapiksele i krotność zooma
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    A to psikus

  9. #139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boa Zobacz posta
    Dla laika najważniejsze są megapiksele i krotność zooma
    No a znając eq ogniskowej łatwo sobie ten zoom wyliczyć.

  10. #140

    Domyślnie

    i tak pare stron i mnóstwo postów w gwizdek laik (np.: ja) dalej nie wie o co cho...
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

Strona 14 z 27 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •