Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Samochodziki RC

  1. #1

    Domyślnie Samochodziki RC

    Witam, mam pytanie co do ustawień aparatu przy robieniu wspomnianych samochodzików

    Z góry dzięki

    P.S. sorki jeżeli nie tutaj
    Nikon D90 + AF-S DX 18-105mm VR

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar romano
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Opole / Katowice
    Posty
    156

    Domyślnie

    Będziesz robił aparatem wspaniałe samochodziki?
    Taki jeden z takim okrągłym i jeszcze takie coś.

  3. #3

    Domyślnie

    Ustaw iso 800, ogniskową obiektywu 85 mm, przysłonę przymknij do f5,6.
    Samochodzik fotografuj z góru pod kątem 30 stopni.
    Ustaw w aparacie:
    wyostrzenie na +3, kontrast -1 (dla lepszego efektu).
    Balans bieli na chmurkę
    Wbudowaną lampę błyskową ustaw na -1,6EV
    nasycenie kolorów na +1

    Aparat ustaw na statywie na wysokości 145 cm

    i tyle
    szybko łatwo i przyjemnie
    efekt gwarantowany
    szczególnie że podałeś tak wiele szczegółów odnośnie posiadanego sprzętu, oświetlenia, wielkości samochodzików oraz tego czy mają lakier błyszczący czy matowy
    Canon, Sony, Nikon, Samsung... i tak najważniejsze jest światło

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez romano Zobacz posta
    Będziesz robił aparatem wspaniałe samochodziki?

    Tak tak robiłem ... dzisiaj tylko że nie wychodziły za bardzo ... ale oto co mi się udało https://picasaweb.google.com/1182342...giCzasDziecka#


    Fakt podałem mało szczegółów ... ale pisałem na szybko z dnia na dzień ale dzięki będę wiedział na przyszłość mój sprzęt to Nikon D90 + kit'owy 18-105
    Ostatnio edytowane przez Przemo! ; 02-04-2011 o 14:16
    Nikon D90 + AF-S DX 18-105mm VR

  5. #5

    Domyślnie

    Przede wszystkim aż się prosi położyć się na ziemi i robić zdjęcia z poziomu podłoża

  6. #6

    Domyślnie

    Z bratem Arturem bawimy się RC i wiem, że fotografowanie nie jest takie łatwe, zwłaszcza modeli o potężnym silniku jakim jest Savage Flux rozwijającym prędkość do 80 km/h W tym przypadku szybkość była mniejsza bo akumulatory nie posiadały pełnej mocy. Zamieszczam przykładowe fotki wykonane w dniu dzisiejszym, jest to dobry trening przed piknikiem lotniczym Góraszka. Dane zachowane, do odczytu.



    Tomek D7100/N18-200VR/SB400/
    HEQ5/ TSAPO65Q/ Atik 314e mono/ SW 250/1200 /Hyperion 13 mm.

  7. #7

    Domyślnie

    Tu masz moją galerię :
    http://www.pbase.com/fafniak/---rc---&page=all
    na większości są exify - zobaczysz parametry
    jak bedziesz fotografował z pozimou swojego wzrostu to bedzie głownie kicha/nudno

  8. #8

    Domyślnie

    Kurde, tak patrzę na te wasze zdjęcia i na moje to mi baaaardzo dużo brakuje jeszcze do takich i stwierdziłem że te moje są po prostu .... do kosza

    Dzięki wszystkim za wskazówki, Pozdrawiam i życzę miłego fotografowania
    Nikon D90 + AF-S DX 18-105mm VR

  9. #9

    Domyślnie

    jutro idę na te targi, ciekawe czy też będzie pokaz, a tak w temacie to fajne te Wasze fotki a i żeby nie robić z góry - złota myśl.
    totalna amatorka

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moro Zobacz posta
    jutro idę na te targi, ciekawe czy też będzie pokaz, a tak w temacie to fajne te Wasze fotki a i żeby nie robić z góry - złota myśl.
    hmm wczoraj były treningi a dzisiaj zawody ... ale myślę że powinny być jakieś pokazy porób fotki i wrzuć to sobie porównam ok?
    Nikon D90 + AF-S DX 18-105mm VR

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •