Nie, no. Nie jest zły, choć nie wiem, czy do N24-70 bym go stosował - chyba szkoda byłoby mi obrazka.
Pzdr.
Szukaj
Nie, no. Nie jest zły, choć nie wiem, czy do N24-70 bym go stosował - chyba szkoda byłoby mi obrazka.
Pzdr.
D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900
Jak kolega ma problem z funduszami na filtr, to raczej przykrecanie go do N24-70 mu nie groziPoza tym nie dajmy się zwariować - amator nie potrzebuje zaraz B+W i Heliopanów, jego potrzeby spokojnie zaspokoi dużo tańsza Hoya czy Marumi, bo zdjęcia ogląda i tak na monitorze albo drukuje w małym formacie.
D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600
Chodziło mi raczej o uświadomienie 'jak bardzo' ten filtr ingeruje w obraz - że na 24-70 to już będzie widać pogorszenie ale na 18-105 to może być jeszcze nie widać.
D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900
Moim zdaniem nie powinieneś zaczynać od tego filtra. Połówkowe prostokątne są lepsze, bo możesz ustawić dowolnie przejście. Z tym filtrem będziesz miał je zawsze pośrodku. Ponadto wśród połówkowych prostokątnych masz większy wybór. Lepiej na początek kup polaryzacyjny - polar Marumi jest ok.
http://allegro.pl/marumi-filtr-polar...469014132.html
Taki wystarczy?
Filtr jest w miarę ok, chociaż lepiej kupić Marumi MC (Multicoated); będzie mniej problemów z odblaskami.
http://allegro.pl/filtr-polaryzacyjn...492036340.html
Masz na myśli taki?
Na przykład. Ten jest b. dobry.
Skontaktuj się z nami