Close

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 173

Wątek: d5000 czy d90

  1. #151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian9627 Zobacz posta
    50 1.8 af - 500 zł a taki już 50 1.4 af-s - 1200 zł ...700 zł za wbudowany silnik a można mieć w aparacie
    Czy kolega tu tylko różnice widzi w wbudowanym silniku ?? ;>

  2. #152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian9627 Zobacz posta
    (...)

    SU-800 - 1000 zł za coś co można mieć wbudowane
    Pokaż mi aparat, który ma takie możliwości jak SU800. Korpusy sterują maksymalnie dwoma grupami. SB700 również, ale na stałe przypisuje do obu grup tryb pracy. Pozostaje SB900, lecz ta jednak błyska, "nawet jak nie błyska", a filtra SG-3IR nie założysz.
    Cytat Zamieszczone przez adrian9627
    50 1.8 af - 500 zł a taki już 50 1.4 af-s - 1200 zł ...700 zł za wbudowany silnik a można mieć w aparacie
    Porównujesz dwa zupełnie różne obiektywy o tej samej ogniskowej.
    Cytat Zamieszczone przez adrian9627
    70-300 af -coś około 600zł kosztował zdaje się 70-300 af-s VR 1500 zł kolejne 900 zł za silnik który można mieć w aparacie
    Porównujesz dwa zupełnie różne obiektywy o tej samej ogniskowej, z tego jeden posiada VR.

    A co do reszty to już się wypaliłem i nie będę komentował...
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  3. #153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian9627 Zobacz posta
    Wybacz pisałem z klawiatury telefonu...a i każdy ma inny slang więc nie wymagaj bym pisał "klatek"
    Jaki slang? Tu nie blokowisko, a my zdaje się, że piszemy w języku polskim.

    Cytat Zamieszczone przez adrian9627 Zobacz posta
    SU-800 - 1000 zł za coś co można mieć wbudowane
    50 1.8 af - 500 zł a taki już 50 1.4 af-s - 1200 zł ...700 zł za wbudowany silnik a można mieć w aparacie
    70-300 af -coś około 600zł kosztował zdaje się 70-300 af-s VR 1500 zł kolejne 900 zł za silnik który można mieć w aparacie
    SU-800 to jest dużo więcej niż to wbudowane

    50/1.8 różni się też dziurą. Porównuj w tym wypadku do 50/1.4 AF-D, który jest 200-300zł tańszy, a to nie zabija.
    Porównywanie 70-300AF z 70-300VR w ogóle mija się z celem. Możesz też kupić Sigme 70-300 z motorkiem za 700zł.

    Podsumowując. Jeśli wezmę 50/1.4 na śrubokręt (czego nie zrobiłbym skoro tylko lekko droższy jest z motorkiem) to dochodzimy do punktu gdzie dopłacasz tą kasę do lepszego body tylko po to, żeby mieć 50mm na śrubokręt

    Cytat Zamieszczone przez adrian9627 Zobacz posta
    I Ty chcesz mi powiedzieć ze te w przybliżeniu 2500 zł to jest nic.
    Mówisz też ,że gdybym wziął d90 wiązało by się to z kosztami za droższe body ??
    ile ?
    300 zł więcej ?
    KROPLA W MORZU.
    Ja z 2500zł zszedłem do 600zł różnicy

    Najtańsze D5k z 18-105 widziałem w necie za 2600zł.
    Najtańsze D90 z 18-105 za 3100zł.
    Różnica w kasie się kurczy diametralnie. A jeśli naprawdę potrzebujesz CLSa, to po prostu nie będziesz marudził tylko weźmiesz D90, albo D5k i SU-800 lub 2 sabiny.

    Patrząc po Twoim rozumowaniu to można wziąć D5k i szkła, które są co prawda droższe, ale dużo lepsze lub można wziąć D90, i szkła które są klasę gorsze od odpowiedników z silnikiem (w wypadku 50, mówię o 50/1.. Chyba lepiej mieć lepsze obiektywy, niż lepszą puszkę.

    Ale moje widzenie jest wypaczone. Bo jak nie chce mi się brać swojego złomu, to biorę na ramię fajnego, lekkiego D5k i mogę robić ładne zdjęcia w dalszym ciągu. Jak dla mnie D5k to świetny sprzęt, za niewielkie pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez velaskez ; 06-02-2011 o 02:09
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #154

    Domyślnie

    Tak dokładne wytłumaczenie tematu powinno wystarczyć do zrozumienia zagadnienia nawet dla osoby zaczynającej przygodę z foto. Jeżeli po tych opisach adrian9627 nadal nie pojmie tematu to mam obawy czy w ogóle wie o czym pisze
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  5. #155

    Domyślnie

    Doskonale wiem o czym pisze , wymienilem dwa obiektywy ktore posiadam i napisalem ,ze przeciez na dwoch szklach niepoprzestane...
    Jak widac nieczytacie do konca ze zrozumieniem.
    Su-800 daje wieksze mozliwosci ale mowicie o sytuacji w ktorej steruje wiecej niz jedna lampa a przeciez nic niepisalem ze mam zamiar kupic kolejne...
    Wiem ze szkla ktore posiadam maja lepsza opty ostrosc i wgl ale gdy zaczyna sie zabawe z fotografia niewymaga sie super jakosci tylko sprzetu do nauki a z czasem jak sie spodoba to brniesz dalej w tym co robisz....

    Piszecie ze D5000 z 18-105 to koszt 2600 zl , a niewiecie jakie ceny byly 1,5 roku temu....ja kupilem go z tym szklem za 3100 zl

    po wejsciu modeli D3000 i D3100 moj D5000 cena dramatycznie spadla.
    A tak nawiasem mowiac wielka roznica miedzy 1.4 a 1.8 ....jestem wrecz przekonany ze nie zobaczylbys roznicy na tych przyslonach.

    Takze dalej sadze ze kupno tego modelu wiaze sie duzymi kosztami.

  6. #156

    Domyślnie

    bez komentarza
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  7. #157

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian9627 Zobacz posta

    Piszecie ze D5000 z 18-105 to koszt 2600 zl , a niewiecie jakie ceny byly 1,5 roku temu....ja kupilem go z tym szklem za 3100 zl



    Takze dalej sadze ze kupno tego modelu wiaze sie duzymi kosztami.

    Wiemy jakie były ceny 1,5 roku temu, bo 02 września 2009 za D90 plus 18-105 zapłaciłem 4399 zł.Wtedy również miałem dylemat czy kupić D5000 czy D90 - wybrałem D90 i uważam również dziś za jedynie słuszny wybór.
    D90 | MB-D80 | N50/1,8 | N18-105VR | N70-300VR | H58/2,0 | Metz 58 AF2 .

  8. #158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian9627 Zobacz posta
    A tak nawiasem mowiac wielka roznica miedzy 1.4 a 1.8 ....jestem wrecz przekonany ze nie zobaczylbys roznicy na tych przyslonach.


    Proponuję poczytać:
    http://www.optyczne.pl/66.1-Test_obi...st%C4%99p.html
    http://www.optyczne.pl/102.1-Test_ob...st%C4%99p.html

    http://www.optyczne.pl/50.1-Test_obi...st%C4%99p.html
    http://www.optyczne.pl/201.1-Test_ob...st%C4%99p.html
    to be a rock and not to roll

  9. #159

    Domyślnie

    No, ale dalej nie rozumiem dlaczego teraz płaczesz nad rozlanym mlekiem. Skoro Ci nie pasuje Twoje D5000 to go sprzedaj i kup coś innego
    Znam wiele osób, które kupują lustrzankę, bo to jest po prostu trendy. No nie wypada nie mieć. Kupują, mają z kitowym obiektywem. Robią sobie zdjęcia. Są szczęśliwi. Nie wiem, dlaczego większość z nas zakłada, że każdy chce mieć docelowo D3 + 14-24+24-70+70-200
    Według mnie te wysokie koszty gdy masz D5000 to tylko mit. Nikon i tak ewidentnie dąży do tego co zrobił Canon, tylko dużo delikatniej.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  10. #160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Nie wiem, dlaczego większość z nas zakłada, że każdy chce mieć docelowo D3 + 14-24+24-70+70-200
    ja nie mam D5000 i jestem zadowoony nie wykorzystuję wszystkich jego możliwości

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Według mnie te wysokie koszty gdy masz D5000 to tylko mit. Nikon i tak ewidentnie dąży do tego co zrobił Canon, tylko dużo delikatniej.
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •