Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Podusia

  1. #1

    Domyślnie Podusia

    Pytanie kieruję do osób, które orientują się w ... poduszkach, a dokładnie ich prawidłowym wykonaniu i wypełnieniu.
    O co chodzi:
    Dwa miesiące temu zakupiłam, wydawać by się mogło, świetny komplet na noc - puchowa kołdra i półpuchowe poduszki. Puchowe poduszki mi odradzano, jako że są za ciepłe i zapadają się pod ciężarem głowy. Półpuch miałam od zawsze, jednak nigdy nie było z nim takich problemów, a dokładniej:
    poduszka (wg informacji sprzedawcy) wypchana jest gęsim półpuchem. Niestety, w nocy mam gwarantowaną darmową akupunkturę, gdyż pióra koszmarnie z poduszki wychodzą. Próbowałam je wciskać do środka, ale że tego wyłazi po kilkadziesiąt dziennie, więc zaczęłam pomagać im wyjść. Efekt - coraz większe dziury, przez które coraz więcej wyłazi. Co gorsza, piórka są ostre jak igły i potrafią naprawdę boleśnie dokuczać, przez co spokojny sen pozostaje marzeniem :/

    Z tego, co zdążyłam ustalić, taki wsyp powinien być przygotowany tak, by nie kłuł, tzn. ostre końce piór są jakoś wyrywane.
    Pytanie brzmi:
    1. Czy takie poduszki są pełnowartościowym produktem?
    2. Czy jest podstawa do reklamacji?
    3. Czy ktoś ma wsad półpuchowy, a nie ma tego problemu? Albo inaczej, czy kupując taki towar muszę mieć świadomość, że piórka będą masowo wyłazić i niebezpiecznie kłuć?
    4. Jaką firmę polecacie, żeby uniknąć powtórki z rozrywki?
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 31-01-2011 o 21:31 Powód: pis. ("na prawdę"), ORTO! ("kłóć")

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Do poduszek i kołderek powinno się stosowac "darte pierze", a nie takie pióra w całości.
    Ja mam taki komplecik szyty i darty ręcznie na zamówienie
    W sieci znalazłem cos takiego http://www.martpol.pl/pl/PRODUKTY-WE...darte-z-puchem, http://www.eposciel.pl/product_info.php?products_id=43
    Ale nie wiem jak tutaj z jakościa bo to przemysłówka.

  3. #3

    Domyślnie

    Z takimi efektami przyszło mi walczyć:





    Raczej niewiele mają wspólnego z "dartym pierzem", a jeśli jest podarte, to tylko przeze mnie

  4. #4

    Domyślnie

    To przypomina słynny dylemat Dyla Sowizdrzała.
    Ta poduszka jest do bani, nie masz się co szczypać i oddaj to narzędzie udręki.
    Krzysztof Paszkiewicz

  5. #5

    Domyślnie Re: Podusia

    W Ikei jest duży wybór poduszek z różnym wypełnieniem. Są wysokie, średnie, niskie i ekonomiczne. Jedne cieplejsze a inne zimniejsze. Jest w czym wybierać. Ja kupowałem z wypełnieniem syntetycznym i wierzchem bawełnianym. Można prać w pralce. Jestem zadowolony.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepsza poduszka to poduszka zdrowotna wypełniona łuskami z kaszy gryczanej.
    Mam od kilku lat i jest rewelacyjna.
    Ostatnio edytowane przez waldek ; 31-01-2011 o 23:47

  7. #7

    Domyślnie

    ropusz, dzięki, ale zdecydowanie preferuję naturalne gadgety
    waldek, znajoma mi to pokazała, zachwycała pełną gębą, ale dla mnie to za twarde. Nie żebym była księżniczką na ziarnku grochu, bo i na kamieniu dobrze się wyśpię... jak trzeba :P
    Stała się rzecz niesłychana - przed chwilą dostałam odpowiedź od sprzedawcy (!), że poduszki były wadliwe, wymienią na nowe...
    Nie wiem tylko, czy mam się bać, bo jeśli dostanę nową, a taką samą...?
    Ostatnio edytowane przez credka ; 31-01-2011 o 23:48

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez credka Zobacz posta
    Nie wiem tylko, czy mam się bać, bo jeśli dostanę nową, a taką samą...?
    Obmacasz ją i wnet będziesz wiedziała, czy pióra kłują.
    Krzysztof Paszkiewicz

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez credka Zobacz posta
    ...waldek, znajoma mi to pokazała, zachwycała pełną gębą, ale dla mnie to za twarde....
    Pożycz na kilka dni - przekonasz się i nigdy już nie weźmiesz innej.
    Nie jest za twarda.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    z wypełnieniem syntetycznym
    Wypełnienie syntetyczne, zwane zamiennie "wacianym", jest dla mnie nie do przyjęcia - zmora tanich (i nie tylko) hoteli.
    Krzysztof Paszkiewicz

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •