Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Podusia

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    Pożycz na kilka dni - przekonasz się i nigdy już nie weźmiesz innej.
    Nie jest za twarda.
    Pożycz

    BTW, kołderki na lato też szukam

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez credka Zobacz posta
    Pożycz

    BTW, kołderki na lato też szukam
    Ale wszystko się zgadza. Takiej poduszki nie sprawdzi się w sklepie czy w ciągu jednej nocy. Jak kupiłem swoją to nie potrafiłem na niej usnąć i z tydzień miałem takie przeboje. Teraz nie zamieniłbym jej na żadną inną. Rano wstaję wyspany, bez bólu w karku (mam problemy z kręgosłupem szyjnym bo mam dość mocno obciążony w pracy).
    Obecnie używam już 3 rok takich poduszek i potrafię zasnąć na plecach i przespać 8h bez przewracania się i bólu.
    Jako ciekawostkę powiem Wam, że po wystawieniu mojej poduszki na mróz ok - 10*C zrobił się z niej kamień (normalnie wypełnienie mięknie jeżeli przez dłuższy czas ma kontakt z ciepłym ciałem). A na mrozie tak stwardniała, że nie dało się jej złożyć na pół Po h w ciepłym pokoju wszystko wróciło do normy.
    Zbędny

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    Najlepsza poduszka to poduszka zdrowotna wypełniona łuskami z kaszy gryczanej.
    Mam od kilku lat i jest rewelacyjna.
    Gdzie takie cudo można kupić?
    Zobaczyć?
    Wypożyczyć??)
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  4. #14

    Domyślnie Re: Podusia

    Wypełnienie syntetyczne, zwane zamiennie "wacianym", jest dla mnie nie do przyjęcia - zmora tanich (i nie tylko) hoteli.
    Nie każde wypełnienie syntetyczne to waciane Też kiedyś używałem tylko puchowych. Moim zdaniem za bardzo się grzeją. Te z wypełnieniem syntetycznym mają co najmniej dwie zalety: można prać i nadają się dla alergików.

    Swoją drogą w Ikei mają poduszki i z pierza i z puchu. Słowem jest w czym wybierać.

    Przypomniało mi się:
    - Czy są gacie na wacie?
    - Nie ma.
    - Chodź Wacia idziemy.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymonvader Zobacz posta
    Rano wstaję wyspany, bez bólu w karku.
    A to w takim razie koniecznie spróbuję. Efekty ciężkiej pracy sprzed lat wychodzą mi dziś... kręgosłupem
    Cytat Zamieszczone przez szymonvader Zobacz posta
    potrafię zasnąć na plecach i przespać 8h bez przewracania się i bólu.
    Tego akurat się nie zaleca - brak przewracania się w nocy z boku na bok (żeby kto o innym przewracaniu nie myślał) jest niezdrowy, jakiś tam wpływ na krążenie itp...
    Ostatnio edytowane przez credka ; 01-02-2011 o 09:41

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    Gdzie takie cudo można kupić?
    Zobaczyć?
    Wypożyczyć??)

    Znalazłem coś takiego:
    http://www.noweklimaty.com/sklep/pro...roducts_id=166
    Jacek..

  7. #17

    Domyślnie

    No i rzecz najważniejsza. Wybór wysokości poduszki należy uzależnić od sposobu spania (na plecach, na brzuchu, na boku).

  8. #18

    Domyślnie

    Kupiłem u masażysty - rehabilitanta w Gdańsku.
    Nie kupujcie tych najmniejszych jaśków ponieważ one są faktycznie mało wygodne.
    Mam średniego jaska 35x50 cm tylko ja lubię spać "płasko".
    Jest naprawdę rewelacyjny. Waga - 2.5 kg
    Pierwszy z brzegu opis - Poduszka
    Ostatnio edytowane przez waldek ; 01-02-2011 o 10:42

  9. #19

    Domyślnie

    Tak sobie spojrzałam na zdjęcie łupinek gryki i wyobraziłam jak to musi szeleścić pod uchem Bardzo to przeszkadza przy zasypianiu? Podobno większość facetów zasypia w sekundę, więc im to bez różnicy, czy coś hałasuje, babom potrzeba nieco więcej... z godzinę w ciszy :P

  10. #20

    Domyślnie

    O to, to właśnie!
    Nawet nie patrzyłam na zdjęcia wnętrza takiej poduchy, ale.... wyobraziłam sobie, że takie łuski w dużym zgormadzeniu, to muszą nieźle hałasować... trzeba spać ze stoperami w uszach? A może to szeleści delikatnie usypiając...
    Jakby mi to miało poprawić sen, to godzę się nawet na łupiny orzecha w poduszcze) (to byłby hardocore!) ale na teraz wygląda to na niewygodne, i głośne (czyli przeszkadzające w spaniu...)

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    Nie kupujcie tych najmniejszych jaśków ponieważ one są faktycznie mało wygodne.
    Mam średniego jaska 35x50 cm tylko ja lubię spać "płasko".
    Jedno jest niejasne - tę podusię z łupkami z gryki masz na zwykłej (puchowej?) poduszce? czy śpisz bezpośrednio z głową na tej łupkowej?

    Poduszka, to dla mnie coś większego od jaśka - ten ostatni czasem kładzie się na poduszce, jako dodatkowe "udogodnienie" dla tych co lubią wysoko.
    Ostatnio edytowane przez jm ; 01-02-2011 o 11:18
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •