Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: Wt-4

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Są karty pamięci Eye-Fi komunikujące się z komputerem przez WIFI
    Z tym, że trzeba używać adaptera a z adapterem chyba nikt nie wiem jak to chodzi.
    A tak swoją drogą jak dokładnie działa te Eye-Fi, strzelam sobie fotki i one w tym samym czasie automatycznie lądują na lapku?
    NORTHPHOTO.PL // PROFIL NA FACEBOOK'U // BLOG

  2. #12

    Domyślnie

    EyeFi testowałem -- ym, to nie to.

    Działa to tak: Na komputerze uruchamiasz taką aplikację, która monitoruje zawartość karty. Karta, podłączona po WiFi do sieci w której również podłączony jest komputer, służy jako medium do przesyłania zdjęć bezpośrednio na komputer. Nie wiem czy są CFy. Wiem, że są SD, które poprzez przejściówkę CF można wykorzystywać.

    Ale gdy ja to testowałem (1.5 roku temu) działąło to raczej słabo. Powoli, nieprecyzyjnie. Do bardziej zaawansowanych rzeczy się nie nadawało. Nie wiem jak teraz - może się coś polepszyło.

    Ale to ciągle nie to, czego szukam. Chciałbym użyć Lightroomowego "Tethered capture", ale bezprzewodowo...
    Ostatnio edytowane przez messer ; 22-01-2011 o 00:16
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Nie spotkałem się jeszcze kimś używającym te karty. Swoją drogą dziwi mnie, że nie wypuścili serii kart CF.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Nie spotkałem się jeszcze kimś używającym te karty. Swoją drogą dziwi mnie, że nie wypuścili serii kart CF.
    A mnie nie tak bardzo.
    CFów używają zwykle bardziej zaawansowani fotografowie (bo CFy są w bardziej zaawansowanych aparatach). A z tego punktu widzenia EyeFi raczej średnio się nadaje.
    Do zabawy - owszem. Do pracy - nie bardzo.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    A mnie nie tak bardzo.
    CFów używają zwykle bardziej zaawansowani fotografowie (bo CFy są w bardziej zaawansowanych aparatach). A z tego punktu widzenia EyeFi raczej średnio się nadaje.
    Do zabawy - owszem. Do pracy - nie bardzo.
    No i dupa... a sprawa mnie interesuje. Z tym, że WT4 to drogie dziadostwo. :/
    NORTHPHOTO.PL // PROFIL NA FACEBOOK'U // BLOG

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Beson Zobacz posta
    No i dupa... a sprawa mnie interesuje. Z tym, że WT4 to drogie dziadostwo. :/
    Drogie właśnie. Mnie się nie uśmiecha kupować zupełnie.
    Używanie Tethered capture w LR jest idealnym, po prostu idealnym rozwiązaniem dla mnie. Natomiast irytujący jest kabelek, który zresztą ciągle wypada z body. W studio, z modelką, nie lubię fotografować ze statywu.
    A kabelek bardzo skutecznie pląta się wszędzie...
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    ..działąło to ....Powoli, ..
    Nie sądź, że oryginalne WT-4 to jakiś demon szybkości. Zresztą nawet po USB, czyli kablowo zrzuty NEFów trochę trwają.
    Zastanawiałem się czasem co się dzieje przy zdjęciach w serii kilkunastu NEFów. Zrzuca parę minut jedną głupią serię?
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie sądź, że oryginalne WT-4 to jakiś demon szybkości. Zresztą nawet po USB, czyli kablowo zrzuty NEFów trochę trwają.
    Zastanawiałem się czasem co się dzieje przy zdjęciach w serii kilkunastu NEFów. Zrzuca parę minut jedną głupią serię?
    Po USB prędkość jest akceptowalna. Z D700 NEF zrzuca w 2-3 sekundy, co jest wynikiem IMO wystarczającym w studio. Szczerze mówiąc nie próbowałem serii - generalnie w ogóle nie robię serii, więc nie miałem okazji.
    Nie zdarzyło mi się, żeby jakieś zdjęcie się nie zrzuciło, lub zrzucało wolniej niż inne. Natomiast przy EyeFi - często było tak, że jakieś zdjęcie wylądowało na komputerze np. po 5-ciu minutach, bo wcześniej zostało magicznie pominięte; względnie w ogóle nie zostało zrzucone. To było mocno irytujące. To już wolę plątający się kabel.

    Próbowaliście patentu z rzutnikiem w studio? Ja noszę się z zamiarem przetestowania takiego podejścia. Na ścianie na przeciwko modeli rzucane projektorem zdjęcia, które co dopiero zostały zrobione. Może mieć ciekawy wydźwięk...
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  9. #19

    Domyślnie

    rzutnik jakos do mnie nie przemawia
    a co do usb to jest jakis myk z radiowym usb, nawet kiedys ktos na forum o tym pisal
    jak znajde linka to zarzuce
    ja odpuscilem temat bo nie dziala z mac

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    rzutnik jakos do mnie nie przemawia
    a co do usb to jest jakis myk z radiowym usb, nawet kiedys ktos na forum o tym pisal
    jak znajde linka to zarzuce
    ja odpuscilem temat bo nie dziala z mac
    Jak znajdziesz to zarzuć. Ja przegooglałem ale nie znalazłem, ale może źle pytam :/
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •