witam, mam taki kłopot- przy ładowaniu filmu do aparatu coś poszło nie tak i w efekcie wciągneło mi końcówke filmu do kasetki. macie jakieś sprytne sposoby na to? próbowałam tego sposobu z 2 kawałkami filmu ale nie wychodzi![]()
Szukaj
witam, mam taki kłopot- przy ładowaniu filmu do aparatu coś poszło nie tak i w efekcie wciągneło mi końcówke filmu do kasetki. macie jakieś sprytne sposoby na to? próbowałam tego sposobu z 2 kawałkami filmu ale nie wychodzi![]()
Przy ŁADOWANIU Ci wciągnęło?
Mniejsza z tym...
Najsprytniejszy sposób rozwalić kasetkę otwieraczem do butelek
Jak chcesz koniecznie wyciągać, to sposobów trochę jest - wszystkie jednak trochę kosztują:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1373343209
http://allegro.pl/show_item.php?item=1183133733
Mam taką podwójną blaszkę hamy z kółeczkiem do zakręcania, działa doskonale, kupiłem chyba 20 lat temu.
Popytaj w prywatnych foto-labolatoriach.
Ostatecznie tam Ci wyciągną końcówkę.
EDIT:
Mam dokładnie taką, jak w drugim linku postu clostermann'a.
Widzę, że przez te lata nic się nie zmieniła.
Ostatnio edytowane przez lodzermensch ; 08-01-2011 o 21:21
Dxxx Fx Fxx Pxxxx
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=110660
to działa. Sam tak zawsze wyciągałem.
pozdrawiam
Tomek
udało się!szydełkiem to wyciągnęłam
Trzeba było iść do pierwszego lepszego zakładu fotograficznego. Ja zawsze tak robię![]()
D610+F100+MB-15+F90x+D70s+AF 50/1.8D+AF 28-105/3.5-4.5D IF+AF 80-200/2.8D ED+SB-28+055PROB+ 141RC=jakieś moje zdjęcia
Zwlaszcza w niedziele rano, szefowa zakladu po nieudanej imprezie sobotniej ma wtedy zwinne bystre paluszki![]()
D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE
Skontaktuj się z nami